تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۷ - ۱۱:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خبرنگاران عملکرد اشتباه مدیران را نقد کنند/نتیجه سرشماری شهرستان اعلام شد

فرماندار سیمرغ گفت: خبرنگاران هر مسؤول یا مدیری که در حال اشتباه است را حتماً نقد کنند تا همگان بدانند و در معرض افکار عمومی قرار گیرند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، با تبریک ایام ولادت حضرت فاطمه (س) و تبریک سال نو، اظهار کرد: محورهای توسعه شهرستان سیمرغ راه‌های مواصلاتی و رونق کشاورزی هستند.

 

 

وی افزود: دولت در سال ۹۵ در حوزه زیرساخت‌های شهرستان با وجود مشکلات مالی اقدامات شایانی را انجام داده است.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در حوزه راه‌سازی در حال حاضر تعریض تمام راه‌های منتهی به شهرستان در دست اقدام است و محدوده سیمرغ محور سیمرغ با قائم‌شهر هم افتتاح‌شده است، تصریح کرد: با توجه به اینکه شغل اصلی مردم شهرستان کشاورزی است، در حوزه کشاورزی هم اقدامات خوبی صورت گرفته است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: سال گذشته در زمینهٔ تسطیح اراضی سیمرغ حائز رتبه نخست شد و در همین بخش بیش از ۴۶۲ هکتار اراضی شهرستان تجهیز و نوسازی شدند.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه چند پروژه لاینینگ و تسطیح اراضی کشاورزی در دست اقدام است، اظهار کرد: بیش از ۴ میلیارد تومان تسهیلات مکانیزاسیون ادوات کشاورزی طی دو سال گذشته توسط دولت به کشاورزان شهرستان اختصاص یافت.

 

 

وی افزود: مکانیزاسیون سازی ادوات کشاورزی تأثیر بسیار در بالا بردن راندمان و جلوگیری از ضایعات کشاورزی دارد.

 

 

فرماندار سیمرغ به برف و سرمای آذرماه امسال و حمایت‌های دولت در این بخش اشاره کرد و گفت: به یک هزار و ۵۴۷ نفر از کشاورزان شهرستان وام بلاعوض اعطاء شد.

 

 

این مسؤول ادامه داد: رقم‌ها در مقابل خسارت کشاورزان ناچیز بوده و فقط جنبه مةسکن دارد همچنین استمهال وام‌های کشاورزان و باغداران خسارت‌دیده از دیگر اقدامات دولت در این زمینه بوده است.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه در حوزه بهداشت و درمان اقدامات خوبی در شهرستان صورت گرفته است، تصریح کرد: مرکز بهداشتی و درمانی نجارکلا با اعتبار بیش از یک میلیارد تومان احداث شد و این در حالی بود که زمین این پروژه نزدیک به ۳۰ سال پیش توسط خیر اهدا شده بود و در این دولت و کمترین زمان ممکن به بهره‌برداری رسید.

 

 

وی گفت: دغدغه ما در حوزه بهداشت و درمان ارتقای سطح مرکز درمانی امام علی(ع) کیاکلا است تا خدمات بیشتری در این مرکز ارائه شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه در حوزه ورزش شهرستان هم اقداماتی صورت گرفت، اظهار کرد: طی دو سال گذشته بیش از ۳۰ میلیون تومان اعتبار برای بازسازی خانه کشتی شهرستان اختصاص داده شد.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: آب شرب شهرستان‌های سیمرغ و جویبار همچنین بخش بهنمیر توسط ایستگاه آب‌رسانی سیمرغ انجام می‌شود که با مشکل کمبود آب روبه‌رو بودیم و با انعکاس این موضوع یک حلقه چاه جدید با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومان حفر شد این در حالی است که یک حلقه چاه دیگر نیز در دستور کار قرار دارد و پیگیری‌های آن در حال انجام است.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه در انتقال خط گاز به شهرک صنعتی سنگتاب با هزینه ۵۰۰ میلیونی از دیگر اقدامات انجام‌شده در سال جاری بود، تصریح کرد: یکی از دغدغه‌های جدی ما بحث رودخانه تالار به خاطر سال‌ها دست‌نخورده بودن و داشت گره‌های حادثه‌خیز بود.

 

 

وی افزود: با پیگیری‌های به‌عمل‌آمده ۲۰۰ میلیون تومان برای رفع نقاط بحرانی و اصلاح مسیر رودخانه اختصاص یافت.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه استقرار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، مستقل شدن شبکه بهداشت و درمان، مستقل شدن اداره صنعت، معدن و تجارت و تشکیل اتاق اصناف طی دو سال اخیر در شهرستان اتفاق افتاد، اظهار کرد: ملاک تخصیص اعتبارات شاخص جمعیتی است و براساس آخرین سرشماری که در سال جاری انجام شد جمعیت شهرستان سیمرغ ۱۹ هزار و ۳۷۶ نفر است.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه سیمرغ شهرستانی کمتر شناخته‌ شده است و نیاز است بیشتر روی معرفی ظرفیت‌های شهرستان و اقدامات انجام‌شده مانور صورت گیرد و انعکاس داده شود، تصریح کرد: خبرنگاران نقش پررنگی در این زمینه‌دارند.

 

 

یدالله‌پور در پایان گفت: خبرنگاران هر مسؤول یا مدیری که در حال اشتباه است را حتماً نقد کنند تا همگان بدانند و در معرض افکار عمومی قرار گیرند درعین‌حال با انعکاس عملکرد دولت موجب دلگرمی مردم شده و امید را در دل مردم نسبت به‌نظام و انقلاب زنده نگه‌دارید.

ارسال دیدگاه