تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۳ - ۲۱:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حل مشکل فرهنگ به دست مردم است/ راهیان نور یک ظرفیت است

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: اگر می‌خواهیم غصه تلخ فرهنگ حل شود باید به مردم واگذار کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، سرگرد پاسدار محمد برمر در سومین اجلاسیه مجمع بسیج این شهرستان، اظهار کرد: راه سختی و پرپیچ‌وخمی را در راه مبارزه با استکبار پیش رو داریم که خیلی از مبارزان را از مسیر خسته کرد.

 

 

وی افزود: این مسیر راه بسیار سختی است و نباید در این مسیر ادعایی کرد.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه سوم آذرماه امسال مقام معظم رهبری در دیدار هزاران نفر از بسیجیان پنج محور را به‌عنوان مأموریت جدید به بسیج الحاق کردند، تصریح کرد: اولین مأموریت بسیج افزایش بصیرت انقلابی است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: رویکرد دوم افزایش دایره جذب حداکثری بسیج البته نه به هر قیمتی است که باید روزبه‌روز گسترش پیدا کند.

 

 

برمر با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در رویکرد دوم بسیج فرمودند طیف زیادی از افراد جامعه باید در داخل بسیج مشغول شوند، اظهار کرد: اگر دوگانگی در بسیج وجود داشته باشد، دوگانگی «انقلابی» و «ضدانقلابی» است و دوگانگی جریان، جناح یا فرد خاصی نیست.

 

 

وی خاطرنشان کرد: رویکرد سوم مطرح‌شده توسط رهبر انقلاب مردم‌سالاری در بسیج است که بسیج و سپاه طی چهار دهه از پیروزی انقلاب در نقاط مختلف تجربه کرد و خروجی گرفت.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امنیت را از ۴۰ سال پیش به مردم واگذار کرد و از مرزها تا کوچه‌های شهرها امنیت توسط مردم دنبال می‌شود، تصریح کرد: در کنار مردم ما و سایر دستگاه‌ها هستیم ولی پررنگ‌ترین نقش را مردم‌ دارند که این موضوع مردم‌سالاری دینی است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: مردم‌سالاری دینی فقط توقع از مردم برای شرکت در پی صندوق‌های رأی، حضور در راهپیمایی روز قدس و ۲۲ بهمن نیست بلکه واگذاری عرصه‌های و میادین سخت این کشور به مردم تفسیر و مفهوم واقعی مردم‌سالاری دینی است چون این کار را انجام داده و امنیت را ۴۰ سال به مردم دادیم و راحت و سربلند زندگی می‌کنیم.

 

 

برمر با تأکید بر اینکه چطور مردمی که می‌توانند امنیت را تنظیم کنند نمی‌توانند اقتصاد را تنظیم کنند، تصریح کرد: چهار سال است اقتصاد مقاومتی به مردم واگذارشده و جواب پیدا کردیم.

 

 

وی افزود: اگر می‌خواهیم غصه تلخ فرهنگ حل شود باید به مردم واگذار کنیم.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ بابیان اینکه رویکرد چهارم هم‌افزایی ظرفیت‌های درونی سپاه و بسیج است، اظهار کرد: جبهه مقاومت ظرفیتی است که بسیج دارد.

 

 

این مسؤول ادامه داد: بسیج به‌عنوان یک عنصر و عضوی از خیل عظیم تشکل‌ها، دستگاه‌ها، بخش‌های دولتی و خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد قسمتی از جبهه مقاومت را برعهده‌گرفته و کمک می‌کند یک ظرفیت است.

 

 

برمر بابیان اینکه راهیان نور به‌عنوان یک ظرفیت مطرح است که متولی اصلی آن دولت بوده و سپاه به‌عنوان دبیر حضور دارد، تصریح کرد: دولت مطالبه بیشتری از ما کند.

 

 

وی افزود: شهدای مدافع حرم هم یکی از ظرفیت‌هایی است که تمامی هزینه‌های میلیاردی و نقشه‌های ده‌ها ساله دشمن را نقش بر آب کرد.

 

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه ظرفیت‌هایی در بسیج سپاه وجود دارد که می‌توان استفاده حداکثری را از آن برد و می‌تواند به مجموعه عظیم دولت، تشکل‌ها و مجموعه‌های خصوصی و سازمان‌های مردم‌نهاد کمک کند تا باری از دوش انقلاب اسلامی برداشته و به سمت سرمنزل مقصود حرکت کند، گفت: پنجمین مطالبه رهبری از بسیجیان تشکیل اتاق‌های فکر و کانون‌های اندیشه ورزی بود.

 

 

ارسال دیدگاه