تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۱ - ۹:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیا جای دفاع وجود دارد؟

هر چند متولیان تلاش دارند که به صورت جدی از عملکرد خویش دفاع کنند، ولی مشکلات تشکل‌ها و دغدغه‌های آنها نشان از واقعیت پنهان و دردآور دارد که انتظار است افراد مسؤول در ارائه عملکردها به این دغدغه‌ها توجه بیشتری داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، مشکل اقتصادی مهم‌ترین دغدغه این روزها مردم و برخی از تشکل‌ها و نهادهای مردمی و گاهی هم دغدغه مسؤولان و دست‌اندارکاران ارگان‌ها و نهادهای دولتی است.

 

 
مسؤولان اداری و دولتی به صورت غیرمستقیم ولی نهادها و ارگان‌های اجتماعی به صورت مستقیم دغدغه‌ها و مشکلات اقتصادی را مطرح می‌کنند.

 
در روزهای پایانی سال بیان این آمارها و دغدغه‌ها بیشتر می‌شود و مشکلات مردمی بیشتر لمس می‌شود.

 
رئیس نظام مهندسی کشاورزی استان مازندران از بیکاری ۹ هزار مهندس این بخش در استان در روزهای اخیر خبر داده بود.

 
با وجود داشتن شرایط مستعد کشاورزی استان به نظر می‌رسد متولیان امور باید نسبت به رفع دغدغه مهندسان به صورت جدی‌تر تلاش کنند.

 
هر چند متولیان این بخش تلاش دارند که به صورت جدی از عملکرد خویش دفاع کنند، ولی مشکلات تشکل‌ها و دغدغه‌های آنها نشان از واقعیت پنهان و دردآور دارد که انتظار است افراد مسؤول در ارائه عملکردها به این دغدغه‌ها توجه بیشتری داشته باشند.

 
دیگر آمار مطرح شده از مشکلات اقتصادی در مازندران که توسط مدیرکل آموزش و پرورش این استان مطرح شد، زندگی ۲۰ هزار دانش‌آموز مازندرانی در خط فقر است که می‎توان اشاره کرد.

 
این موضوع مبین این است که فعالان و دست‌اندارکان استان به وظایفی که داشتند عمل نکرده و متولی دستگاه تعلیم و تربیت استان از فقر پنهان و دردآور در بین دانش‌آموزان استان خبر داده است.

 
دیگر گلایه اقتصادی مطرح شده از سوی نهاد غیردولتی کارگری مازندران مشکلات اقتصادی بازنشستگان تامین اجتماعی است.

 
مشکل بازنشستگان تامین اجتماعی از دولت قبل نیز وجود داشت، ولی با وجود قول‌های اقتصادی دولت یازدهم انتظار می‌رفت که دست‌کم رضایت‌مندی در بین این قشر ایجاد شود.

 
اوضاع اقتصادی در بین کارگران ساختمانی و بازنشستگان به حدی نگران‌کننده است که دبیر کانون کارگران استان مازندران اعلام کرد که شرمنده قشر کارگری هستم.

 
در حوزه فرهنگیان هم به صورت غیرمستقیم گلایه‌ها وجود دارد که نظیر آن بحث مطرح شدن فروش اقساطی آجیل به فرهنگیان که انتشار این نامه باعث شد که قاسم احمدی‌لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی نسبت به این موضوع واکنش جدی نشان دهد.

 
این چند مورد اندکی از مشکلات اقتصادی مردم بود که گاهی از سوی متولیان دولتی و نهادهای غیردولتی مطرح شد، آیا با وجود این همه گلایه مسؤولان استانی می‎توانند از عملکرد خویش دفاع کنند.

 
انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه