تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۲۰ - ۱۶:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۰۰ خانواده نیازمند در شهرستان شناسایی‌ شده‌اند/کمک ۲۰۰ میلیون تومانی مردم سیمرغ به کمیته امداد

مدیر کمیته امداد امام (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در حال حاضر کمیته امداد به‌صورت فعال و پویا در حال انجام‌وظیفه خود است، گفت: حدود ۸۰۰ خانوار تحت عنوان نیازمند در شهرستان شناسایی‌شده‌اند که حدود ۶۰۰ خانوار محرومی سطح اول بوده و از تمامی خدمات این نهاد بهره‌می‌برند.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌مراد نصوری در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه سیمرغ، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: تمامی انقلاب‌های جهان اهداف محوری برای خود تعیین می‌کنند و حضرت امام راحل هم بر اهداف محوری برای این انقلاب داشتند.

 

 

وی افزود: یکی از اهداف محوری امام راحل حمایت و پشتیبانی از نیازمندان و فقرا جامعه بوده و در مدت‌زمان اندکی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فرمان تأسیس کمیته امداد را با مأموریت کمک به محرومین و شناسایی محرومین صادر می‌کنند.

 

 

مدیر کمیته امداد امام (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در حال حاضر کمیته امداد به‌صورت فعال و پویا در حال انجام‌وظیفه خود است، تصریح کرد: حدود ۸۰۰ خانوار تحت عنوان نیازمند در شهرستان شناسایی‌شده‌اند که حدود ۶۰۰ خانوار محرومی سطح اول بوده و از تمامی خدمات این نهاد بهره‌می‌برند.

 

 

وی ادامه داد: منابعی که برای کمک به محرومین استفاده می‌شود از کمک‌های دفتر مقام معظم رهبری، کمک‌های دولت، درآمدهای اختصاصی از مجتمع‌های اقتصادی کمیته امداد و کمک‌های مردمی است که مقام معظم رهبری در این خصوص می‌فرمایند بهترین حالت، حالتی است که ما بتوانیم از درآمدهای مردمی مشکلات مردم را برطرف کنیم.

 

 

نصوری با بیان اینکه حدود سه هزار خانواده شهرستان مشرک صندوق‌های خانگی ما هستند و با تلاش همکاران ما ۲۰۸ نفر حامی تحت عنوان طرح اکرام ایتام و محسنین پشتیبان مالی و معنوی خانواده‌های نیازمند را بر عهده‌دارند، اظهار کرد: طی ۱۱ ماه گذشته مردم شریف شهرستان بالغ‌بر ۲۰۰ میلیون تومان در سرفصل‌های مختلف کمک کردند.

 

 

وی افزود: ما خود را امانت‌دار شما عزیزان می‌دانیم و در حفظ این امانت برای مردم این شهرستان کوشا هستیم، یک ریال از کمک‌های شما عزیزان خارج شهرستان نمیرد و همه کمک‌های دریافتی برای نیازمندان شهرستان هزینه می‌شود.

 

 

مدیر کمیته امداد امام (ره) با اشاره به اینکه دو نوع کمک بلاعوض و وام‌های قرض‌الحسنه داریم، تصریح کرد: در کمک بلاعوض هیچ نوع برگشتی از سمت نیازمندان به کمیته امداد نیست و در وام‌های قرض‌الحسنه برای توانمندسازی و اشتغال با استفاده از منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استفاده می‌کنیم.

 

 

وی ادامه داد: در سرفصل اشتغال حدود ۵۴ طرح را با هزینه ۵۵۰ میلیون تومان اجرا کردیم.

 

 

نصوری با بیان اینکه در بحث وام‌های قرض‌الحسنه کارگشایی و ضروری از منابع صندوق امداد ولایت در سال جاری بالغ‌بر ۱۲۱ نفر و حدود ۱۲۶ میلیون تومان کمک کردیم، اظهار کرد: در اجرای طرح شوق زیارت کربلا و مشهد توانستیم ۴۵ نفر را به مشهد و ۴ نفر به کربلا را از کسانی را که فکر نمی‌کردند به این سفر بروند اعزام کردیم.

 

 

وی افزود: در سرفصل مسکن هم پنج مسکن روستایی و یک مسکن شهری احداث و ۳۲ مسکن تعمیراتی را با هزینه ۷۳۰ میلیون تومانی اجرایی کردیم.

 

 

مدیر کمیته امداد امام (ره) سیمرغ با اشاره به اینکه در ایام آغاز سال جدید قرار داریم و خانواده‌ها همراه بانو شدن طبیعت به فکر نو شدن هستند جشن نیکوکاری را با همکاری آموزش‌وپرورش و سپاه ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ اجرایی کردیم، تصریح کرد: جشن نیکوکاری کمکی از سمت مردم در جهت شاد کردن خانواده‌های با وضعیت مالی نامناسب است.

 

 

وی ادامه داد: در مدارس شهرستان زنگ نیکوکاری، در سطح شهرستان جشن خودکفایی را داشتیم و امروز همکاران ما آماده دریافت کمک‌های شما هستند.

 

 

این مسؤول در پایان از مردم و مسؤولین شهرستان تشکر کرد.

 

ارسال دیدگاه