تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ - ۱۱:۴۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حضرت فاطمه اولین شهیده راه ولایت است/ مقام باید ابزاری برای خدمت‌رسانی باشد

امام‌جمعه موقت سیمرغ در ادامه به شب شهادت حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: حضرت فاطمه الزهرا (س) اولین شهیده راه ولایت است.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام عیسی اسماعیلی در یادواره شهدای منطقه سیدمحله و وازیمال شهر کیاکلا، ضمن تسلیت ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه (س)، اظهار کرد: وظیفه ما نسبت به شهدا بیشتر از سایرین است.

 

 

وی افزود: بعد از سفر از این دنیا شهدا از ما سؤال می‌کنند ما وظیفه خود را انجام دادیم شما بعد از ما چه کردید.

 

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با اشاره به اینکه ما مدیون شهدا هستیم، تصریح کرد: خداوند انسان را به‌عنوان برترین مخلوقات خلق کرده است که بر اساس دیدگاه قرآن مجید برتری انسان بر اساس سه موضوع علم و معرفت، تقوا و جهاد است.

 

 

وی ادامه داد: در جوامع امروز انسان‌هایی که این ویژگی رادارند مورد ملالت و سختی‌ها فراوان قرار می‌گیرند که آیت‌الله جوادی آملی در درس تفسیر خود در این خصوص می‌فرماید در رأس همه افرادی که این سه ویژگی بارز را داشتند وجود مبارک امیرالمؤمنین (ع) و ائمه معصوم (ع) هستند و همه مسائل و مشکلاتی که برای امام علی (ع) به وجود آوردند به خاطر این سه ویژگی بود.

 

 

این استاد دانشگاه با بیان اینکه افرادی که برای دفاع از حرم زن، فرزند و زندگی خود را می‌گذارند و می‌روند به خاطر پول نیست و عقل انسان سالم نمی‌تواند این موضوع را بپذیرد، تصریح کرد: آن زمانی که رزمندگان و عزیزان ما به جبهه رفته و فداکاری می‌کردند اصلاً فکر نمی‌کردند بعدها امتیازاتی وجود خواهد داشت و آن زمان اصلاً امتیازات مطرح نبود.

 

 

وی در ادامه به شب شهادت حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و افزود: حضرت فاطمه‌زهرا (س) اولین شهیده راه ولایت است.

 

 

اسماعیلی با اشاره به اینکه انصار بعد از وفات پیامبر از فاطمه (س) می‌پرسند چرا حضرت علی (ع) مثل پیامبر اکرم (ص) مردم را دعوت نمی‌کند و حضرت فاطمه (س) در پاسخ فرمودند: علی (ع) مثل مسئله کعبه است و مردم به سمت کعبه می‌روند نه کعبه به سمت مردم، اظهار کرد: کسانی که به دور کعبه طواف می‌کنند سود برده و به همین شکل اگر مردم به سراغ امام نروند این مردم هستند که ضرر می‌بینند.

 

 

وی افزود: فاطمه‌زهرا (س) چراغ بزرگی است که پیامبر اکرم (ص) برای ما معرفی کرده‌اند و در این خصوص فرموده‌اند: «فاطمه پاره تن من است، هر که او را شاد سازد، مرا شاد ساخته و هر که او را اندوهناک کند، مرا اندوهناک کرده است، فاطمه از همه مردم پیش من عزیزتر است.»

 

 

امام‌جمعه موقت سیمرغ با بیان اینکه اصل و اساس جایگاه ولایت است و همه شهدا ادامه‌دهنده راهی هستند که حضرت فاطمه (س) آن را آغاز کرده و بقیه آن را ادامه داده‌اند، تصریح کرد: موضوع اصلی بیان‌شده در وصیت شهدا حمایت از اسلام و امام بوده است.

 

 

وی ادامه داد: برگزاری یادواره‌های شهدا بسیار ارزشمند است اما باید ببینیم چه مقدار از هدفی که شهدا دنبال می‌کردند در جامعه اجرا می‌شود یا خیر.

 

 

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه باید ببینیم مسؤولین ما در طول ۳۸ سال انقلاب اسلامی از شهدا برای پست، مقام و جایگاه استفاده می‌کنند یا خدمت، اظهار کرد: امام راحل در زمان تنفیذ ریاست جمهوری شهید رجایی به ایشان فرمودند: «جناب آقای رجایی ۱۳ میلیون نفر به تو رأی داده‌اند، در رز قیامت هم ۱۳ میلیون نفر یقه تو را می‌گیرند و می‌پرسند برای ما چه کردی»

 

 

وی افزود: هر چه پست و مقام بالاتر باشد مسؤولیت بیشتر است.

 

 

اسماعیلی با تأکید بر اینکه روزی جوانان و عزیزان ما برای شهادت از یکدیگر سبقت می‌گرفتند اما امروز برخی برای پست و مقام از یکدیگر سبقت می‌گیرند، تصریح کرد: اصل و اساس رسیدن به پست و مقام نیست و مقام باید ابزاری برای خدمت‌رسانی باشد.

 

 

وی در پایان گفت: امروز تک‌تک ما در قبال هدفی که شهدا برای آن به شهادت رسیدند مسؤولیت خواهیم داشت.

ارسال دیدگاه