تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۱۲ - ۱۱:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرنوشت نامعلوم ۸۰۳ واحد تولیدی تعطیل شده مازندران/ بازی در زمین بانک‌ها

سرنوشت ۸۰۳ واحد تولیدی تعطیل شده مازندران با گذشته حدود ۱۱ ماه همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و توپ حل مشکل ۵۵۷ واحد تولیدی استان در زمین بانک‌ها می‌چرخد تا مشکل این تولیدکنندگان و رکود ایجاد شده حل و فصل شود.

به گزارش سیمرغ ما، اوایل سال جاری بود که عبدالله مهاجر رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران از تعطیلی ۸۰۳ واحد اقتصادی در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مازندران خبر داد.

 

 

طرح این موضوع چندان به مذاق مسؤولان ارشد و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوش نیامد و مقرر شد که بررسی آمارهای واقعی از وضعیت شهرک‌های صنعتی مازندران توسط نمایندگان اتاق بازرگانی، استانداری مازندران، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان انجام و آمار و اطلاعات آن دوباره در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مطرح شود.

 

 

ظاهراً بررسی‌ها انجام شد ولی آمار و اطلاعاتی از وضعیت واحدهای تولیدی مازندران پس از بررسی در اختیار خبرنگاران و رسانه‌ها قرار نگرفت.

 

 

پس از این در جلسه‌ای با حضور معاون وزیر در شرکت شهرک‌های صنعتی نیز موضوع بررسی واحدهای تولیدی استان در دستور کار قرار گرفت، این جلسه هم با گلایه‌های از سوی مهاجر همراه شد و نتیجه این کش وقوس‌ها تشکیل کارگروهی به‌صورت ویژه برای رفع مشکل واحدهای تولیدی مازندران شده است.

 

 

پس از این جلسه و گلایه‌مندی شدید رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران بحث بررسی و رفع مشکل واحدهای اقتصادی از دستور کار جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان حذف شد و به صورت جسته و گریخته آمارهایی از ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی استان از سوی استاندار و رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران منتشر می‌شده است.

 

 

در روزهای گذشته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبری مبنی بر پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۲۹۹ واحد تولیدی مازندران منتشر کرده است.

 

 

در لابه‌لای این خبرها آماری از واحدهای متقاضی تسهیلات رونق اقتصادی منتشر شد که نزدیک به آمار تعطیلی اعلام شده رئیس اتاق بازرگانی،صنایع، معادن و کشاورزی مازندران در ابتدای سال بود.

 

 

مهاجر تعداد واحدهای تولیدی تعطیل شده در ابتدای سال را ۸۰۳ واحد اعلام کرد و محمد محمدپور عمران رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران نیز تعداد واحدهای متقاضی تسهیلات را ۸۷۶ واحد اعلام کرده است.

 

 

متولیان تولید در استان به آمار تعطیلی ۸۰۳ واحد تولیدی استان به‌صورت رسمی واکنش نشان ندادند ولی تکاپو آنها برای پرداخت تسهیلات به واحدهای ۸۷۶ واحد تولیدی استان تاحدودی تأییدی بر اظهارات گفته شده بود.

 

 

ستاد تسهیل رونق تولیدی در مازندران به همین دلیل شکل گرفت و نتیجه آن تصویب پرداخت تسهیلات به ۸۷۶ واحد تولیدی استان بوده است.

 

 

اما آیا با این همه بگیر و ببند برای رفع مشکل واحدهای تولیدی استان آیا این واحدها موفق به دریافت تهسیلات و خروج از رکود اقتصادی شدند، خبری بود که در سایت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان منتشر شده و مباحث مطرح شده نشان می‌دهد که دغدغه‌های رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران همچنان باقی است و خود رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به این موضوع به‌صورت غیر مستقیم اشاره کرد و گفت: با پرداخت تهسیلات به ۵۵۷ واحد اقتصادی باقی‌مانده زمینه خروج از رکود اقتصادی واحدهای تولیدی استان فراهم می‌شود.

 

 

البته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی مازندران نیز بعدها به هیچ وجه در ارتباط با وضعیت واحدهای تولیدی استان صحبت به میان نیاورد و چندان رقبتی برای اظهار نظر در این ارتباط نداشت.

 

 

در حال حاضر بهترین زمین برای بازی کردن با آمار واحدهای تولیدی استان بانک‌ها هستند که رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران خواستار همراهی بانک‌ها برای پرداخت تسهیلات به ۵۵۷ واحد تولیدی باقی مانده از مصوبه ستاد تسهیل استان شده است.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه