تاریخ : ۱۳۹۵/۱۲/۰۶ - ۱۶:۰۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هجمه سنگین دشمن‌روی نسل جوان است/مسؤولین فکری برای آب‌های سطحی سیمرغ کنند

امام‌جمعه سیمرغ گفت: هجمه سنگین دشمن‌روی نسل جوان آن‌قدر زیاد است که اگر دقت نداشته باشیم خطرناک می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در خطبه‌های امروز نماز جمعه شهرستان سیمرغ ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و دومین سالگرد درگذشت مادر شهیدان کشوری، اظهار کرد: یکی از مواردی که مسؤولین از ابتدای انقلاب به فکر آن بودند امور پرورشی یا همان توجه به امر تربیت دانش‌آموزان بود.

 

 

وی با اشاره به اینکه هشتم اسفند روز امور تربیتی و تربیت اسلامی است، گفت: نقش اصلی پیشبرد کشور بر عهده نوجوانان و جوانان است که در صورت برنامه‌ریزی صحیح کشور به اهدافش می‌رسد و در صورت غفلت نه‌تنها به هدف نمی‌رسند بلکه به‌جای رسیدن به هدف ممکن است نقض هدف هم داشته باشیم.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ بابیان اینکه شهیدان رجای و باهنر در سال ۱۳۵۹ کمتر از دو سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تأسیس امور پرورش و تربیت دانش‌آموزان را داشتند، تصریح کرد: معلمی شغل انبیا است که این موضوع را در قرآن کریم هم می‌خوانیم که این کار بسیار سختی است.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در دهه اول پیروزی انقلاب اسلامی رودررو با دشمن بودیم اما در دهه چهارم این موضوع عوض‌شده و نه‌تنها رودررو با دشمن هستیم بلکه هجمه‌های دشمن برای سست کردن خانواده‌ها و از بین بردن نیروهای آینده سنگین و سنگین‌تر می‌شد.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه هجمه سنگین دشمن‌روی نسل جوان آن‌قدر زیاد است که اگر دقت نداشته باشیم خطرناک می‌شود، تصریح کرد: مربیان پرورشی و مسؤولان فرهنگی کشور در این حوزه چه نمره‌ای به خود می‌دهند؟ ما چقدر در این زمینه موفق بوده‌ایم؟

 

 

وی ادامه داد: اعتیاد تنها مصیبت نیست و مصیبت اصلی جنگ با اعتقاد است که وقتی این جنگ شروع شود اعتیاد می‌آید و انگیزه گرفته می‌شود، وقتی دشمن پای خود را در درون کشور می‌گذارد اگر امیدوار باشیم جرئت نمی‌کند کما اینکه شیر مردان و شیر زنان کشور زیر رهبری رهبر معظم انقلاب و همه بیداردلان در مقابله با استکبار و سلطه ایستاده‌اند و اجازه ورود نمی‌دهند اما باید مراقب باشیم.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ با تأکید بر اینکه کانال فرهنگی، کانال بسیار مهمی است، اظهار کرد: به فرموده امام راحل اگر تهذیب در کار نباشد علم توحید هم به درد نمی‌خورد.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه در انتهای سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل هستیم، گفت: مسؤولین در ارتباط با حرکتی که می‌تواند باعث ایجاد امنیت برای جامعه باشد گزارشی ارائه دهند.

 

 

یوسفی با بیان اینکه اقتصاد تنها مسئله معاش مردم نیست و امنیت مردم هم به اقتصاد مربوط می‌شود، تصریح کرد: برای اتفاقات خوزستان و اهواز نگرانیم چراکه از پیکره ایران هستند.

 

 

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری در تذکری به‌جا فرموده‌اند: «برخی که به‌جای حل مسئله ریز گردها، مسئولیت آن را متوجه گذشتگان می‌کنند، درست است که برخی مسائل به چاره‌اندیشی‌های بلندمدت احتیاج دارد اما این حرف که وضعیت فعلی نتیجه به فکر نبودن گذشتگان است، کافی نیست و مشکلی را حل نمی‌کند و چند صباح دیگر نیز دیگران همین قضاوت را درباره ما خواهند کرد که چرا برای علاج مشکل مردم کاری انجام نشد.»

 

 

امام‌جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه اگر برنامه‌ریزی صحیح انجام می‌شد امروز مشکل اشتغال نداشتیم، اظهار کرد: بیش از پنج سال است که رهبر معظم انقلاب بحث اقتصاد مقاومتی را فرمودند، اگر گذشتگان قدم‌های اصولی، درست و صحیحی برمی‌داشتند امروز در برابر ریز گردها و امثال این موارد بیمه بودیم و خطر ما را تهدید نمی‌کرد.

 

 

وی افزود: یادم نمی‌رود بیش از ۸ سال است که در خصوص مشکل آب‌های سطحی تذکر می‌دهم که چندین بار برای پیگیری، گزارش و عکس آمدند و رفتند اما خبری نشد، قصد زیر سؤال بردن مسؤولین شهرستان را ندارم چراکه از این موضوع اطلاع دارم که قرار بود در این خصوص اقدامی استانی انجام شود که نشد، فردا اگر خطر آمد و به بحران رسیدیم انجام دادن کار چند برابر هزینه و نتیجه نگرفتن را به دنبال خواهد داشت.

 

 

یوسفی با بیان اینکه ترکیه، اسرائیل و عربستان زیر علم ترامپ علیه جمهوری اسلامی در اجلاسیه امنیتی مونیخ هم‌نوا شدند، تصریح کرد: آن‌ها ایران و مقاومت را مانع ایجاد امنیت می‌دانند، اما آیا ایران مانع ایجاد امنیت است یا کسانی که داعش را به وجود آوردند، تجاوز به عراق را حق خود می‌دانستند، آن‌هایی که برای ویران کردن سوریه به میدان آمدند یا آن‌هایی که برای جامعه اسلامی خط‌ونشان کشیدند.

 

 

وی ادامه داد: ایران و مقاومت زمینه حفظ استقلال کشورهای دیگر هستند همان‌طور که رسول خدا فرمودند هرکجا ندای مظلومی را شنیدید از آن دفاع کنید.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ در پایان به حضور رهبر معظم انقلاب در ششمین اجلاس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین اشاره کرد و گفت: این حرکت نشان از اهمیت فلسطین برای جهان اسلام دارد.

ارسال دیدگاه