تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۱:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کمک بلاعوض باغداران سیمرغ واریز می‌شود/ضرورت آبگیری آببندان‌ها در آستانه فصل کشاورزی

فرماندار شهرستان سیمرغ گفت: بیش از ۶ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تا ۷۲ ساعت آینده به‌حساب باغدارانی که لیست آنها تهیه‌ شده، واریز می‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در جلسه شورای اداری سیمرغ ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدای شهرستان و تسلیت ایام فاطمیه، اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا (س) نمونه کامل خلقت پروردگار در قالب زن هست و تأسی از آن در برگیرنده سعادت و رستگاری دنیا و آخرت ما خواهد بود.

 

 

وی در ابتدای صحبت‌های خود از مدیران مسؤول دستگاه‌ها به دلیل اجرای خوب برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر تشکر کرد و ادامه داد: همه برنامه‌های تدوین‌شده اجرایی و بیش از ۱۸ پروژه در شهرستان با اعتبار حدود ۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به بهره‌برداری رسید یا کلنگ‌زنی آن انجام شده است.

 

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن ماه در شهرستان با وجود هوای نامساعد پرشورتر از سال گذشته با حضور همه اقشار مردم برگزار شد، تصریح کرد: مردم با حضور خود پاسخ محکمی به حرف‌های بی‌ربط دولت‌مردان آمریکایی دادند و همان‌طور که مقام معظم رهبری در بیانات خود فرمودند: «زبان بنده حقیقتاً از ادای تشکر از ملت قاصر است.» و من نیز از حضور مردم تشکر می‌کنم.

 

 

وی در ادامه به نزدیک بودن آغاز سال جدید اشاره کرد و گفت: ستاد خدمات سفر در شهرستان تشکیل‌شده اما تأکیددارم دستگاه‌های ذی‌ربط فضای شهر و ورودی‌های روستاها را برای پذیرایی از میهمانان، مسافران و بومی‌های شهرستان آماده کنند.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه مسؤولان مربوطه مشکلاتی که در هر نقطه‌ای شهرستان وجود دارد را مرتفع کنند، اظهار کرد: شهرداری نسبت به زیباسازی فضای شهری و اداره راهداری هم نسبت به پاک‌سازی حرایم محورهای شهرستان اقدام کنند همچنین دهیاران و شوراها نسبت به ساماندهی ورودی روستاها هم اقدام کنند.

 

 

این مسؤول به برگزاری دو انتخابات مهم پیش رو اشاره کرد و گفت: هر دو این انتخابات دارای اهمیت خاص خودشان هستند و در حوزه شهری و روستاها جنب‌وجوش‌هایی خاصی را به لحاظ حضور افراد داوطلب به مردم در صحنه خواهیم داشت.

 

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه رؤسای ادارات همکاری لازم را مجریان و ناظران انتخابات برای تأمین امکانات، ادوات و نیروی انسانی موردنیاز داشته باشند، تصریح کرد: در قانون به‌صراحت بیان‌شده که همه دستگاه‌های، مؤسسات، شهرداری‌ها و نهادهای انقلابی که از بودجه دولت استفاده می‌کنند موظف به همکاری با استانداران، فرمانداران، بخشداران و ناظران شورای نگهبان هستند.

 

 

وی افزود: انتخابات امر ملی است و اختصاص به دستگاه و نهاد خاصی ندارد اگرچه مجری آن وزارت کشور و ناظر آن شورای نگهبان است.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه به‌هیچ‌وجه دستگاه‌ها مجاز به استفاده از امکانات دولتی برای کمک به نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها نیستند، تأکید کرد: این موضوع ممنوع است و جرم تلقی می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: انتظار داریم مدیران این بند قانونی را قاطعانه اجرا کنند همچنین خود مدیران و کارکنان دستگاه‌ها مجاز نیستند در ساعات اداری به حوزه انتخابات ورود پیدا کنند و از وقت اداری در انتخابات به نفع نامزدها استفاده کنند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه در آستانه فصل کشاورزی هستیم و ضرورت آبگیری آببندان‌ها توسط شوراها و دهیاران روستاها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط به‌صورت جدی پیگیری شود تا آبگیری آبندان‌ها را به‌موقع داشته باشیم، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های خوب دولت تدبیر و امید در این حوزه پرداخت اعتبار برای لایروبی آببندان‌ها است که از محل اعتبارات سفر استانی ریاست جمهور اعتبار خوبی برای لایروبی آببندان‌ها پیش‌بینی شد.

 

 

وی افزود: برای شهرستان سیمرغ ۹ میلیارد ریال از محل مصوبات ریاست جمهوری برای لایروبی آبندان‌ها اعتبار تخصیص داده شد.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه یکی از برنامه‌های پایان سال جشن نیکوکاری است، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های که در آستانه سال جدید نهادهای حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی برای کمک‌رسانی به جامع هدف خوددارند برگزاری جشن نیکوکاری است.

 

 

وی ادامه داد: نیکوکاری جزء اقدامات حسنه مورد تأکید بزرگان دین است و این انتظار را از دستگاه‌ها داریم همکاری لازم را با نهادهای حمایتی داشته باشند.

 

 

فرماندار شهرستان سیمرغ با اشاره به اینکه تأسیس صندوق قرض‌الحسنه ازجمله اقدامات بسیار خوبی است که کمیته امداد امام خمیی در حال انجام آن است، تصریح کرد: افراد متمکن می‌توانند در این صندوق‌ها حساب باز کنند که اصل پول محفوظ می‌ماند و از طریق این پول‌ها به افراد نیازمند وام پرداخت می‌شود.

 

 

این مسؤول به آخرین وضعیت خرید مرکبات باغداران اشاره کرد و گفت: یکی از اقدامات دولت در این حوزه پرداخت کمک‌های بلاعوض برای مرکباتی که باید از چرخه تولید خارج می‌شدند بوده است.

 

 

فرماندار شهرستان سیمرغ تصریح کرد: دولت حدود ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت به کشاورزان استان پیش‌بینی کرد، اگرچه خسارت کشاورز بیش از این اعداد و ارقام است در حد کمک دولت به عزیزان کشاورز بود که اقدام بسیار مفید و مؤثری بوده است.

 

 

وی افزود: در شهرستان سیمرغ حدود ۲ هزار و ۷۴۷ تن پرتغال از کشاورزان خریداری شد و در همین حوزه‌ها از چرخه تولید خارج و امحا شد که بیش از ۶ میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال کمک بلاعوض تا ۷۲ ساعت آینده به‌حساب باغدارانی که لیست آن‌ها تهیه‌ شده است واریز می‌شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه برای خرید پرتقال‌های درجه‌یک، دو و سه در حوزه شهرستان حدود یک هزار و ۱۶۱ تن پرتغال از کشاورزان خریداری‌شده است، اظهار کرد: تا پایان هفته آینده بهای پرتغال پرداخت می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: در حوزه بحث پرداخت تسهیلات هم دولت حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ۱۰ درصدی پیش‌بینی کرده که بخشی از کارها انجام‌شده و در حال پیگیری هستیم همچنین امحال و استمهال وام‌های بانکی خسارت دیدگان را داشتیم که بانک‌ها در حال انجام هستند.

 

 

یداله‌پور تصریح کرد: کلنگ ساختمان بهزیستی شهرستان در هفته دولت با حضور مدیرکل بهزیستی استان به زمین زده شد و قرار شد کار ساختمان هر چه زودتر عملیاتی شود.

 

 

وی افزود: بهزیستی ازجمله دستگاه‌هایی است که در حوزه آسیب‌های اجتماعی فعالیت‌های خوبی داشته رسیدگی به معلولین بخش کوچکی از مجموعه خدمات بهزیستی در حال انجام است.

ارسال دیدگاه