تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۳۰ - ۲۱:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت باید فاصله حقوقی نیروهای شرکتی و بازنشسته را با دیگر نیروها کاهش دهد

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیروهای شرکت و بازنشسته به لحاظ مالی دچار مشکلات جدی هستند، گفت: دولت باید فاصله حقوقی این افراد با دیگر نیروها را کاهش دهد.

به گزارش سیمرغ ما، علی‌اصغر یوسف‌نژاد، در ارتباط با مشکلات بازنشستگان و افراد مستمری‌بگیر اظهار کرد: به نیروهای شرکتی و بازنشسته کشوری و لشکری کم‌توجهی می‎شود.

 

 

وی تصریح کرد: این افراد از نظر حقوق، مزایا و مستمری در سطح پایینی قرار داشته و انتظار است که دولت به این بخش توجه جدی داشته باشد.

 

 

نماینده مردم ساری و میاندورود در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بازنشسته‌ها که عمری را برای دولت و مردم در دستگاه‌های اداری خدمت کردند، باید بیشتر مورد توجه قرار گیرند.

 

 

یوسف‌نژاد اضافه کرد: فاصله حقوقی افراد بازنشسته با افراد شاغل قابل مقایسه نیست، در برنامه ششم اقداماتی در برنامه کاری است و دولت را مکلف کردیم که با برنامه زمان‌بندی مشخص فاصله را به حداقل برساند و باید در بودجه سالانه این موضوع لحاظ شود.

 

 

وی یادآور شد: نیروهای شرکتی باید در سطح ادارات مورد حمایت جدی قرار گرفته و از پشتوانه مالی مناسبی در حین کار برخودار باشند.

 

 

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که این تذکرات تا چه حدی می‎تواند مؤثر واقع شود، اضافه کرد: مطرح کردن تذکرات، هشداری به دستگاه‌های اجرایی بوده، ممکن است متولیان اداری کشور اطلاعاتی درباره مشکلات نداشته باشند که با تذکر در صحن علنی مجلس دغدغه‌های مردم اطلاع‌رسانی می‎شود.

 

 

یوسف‌نژاد در پایان گفت: در برنامه ششم، دولت را موظف کردیم که فاصله حقوقی افراد بازنشسته و کارکنان شرکتی را به حداقل برساند.

 

 

فارس

ارسال دیدگاه