تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۹ - ۱۲:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آیت‌الله هاشمی فردی واقع گرا بود/خدمات مرحوم هاشمی مکتوب است

مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه آیت الله هاشمی فردی واقع گرا بود، گفت : ایشان هنگامی ریاست جمهوری و زمام اموز کشور را برعهده گرفت که خزانه مملکت خالی ، زیرساخت ها خراب ، روابط خارجی از هم پاشیده بود ، اما با هوش خود پول خارج را به داخل آورد و توانست زیر ساخت ها را تقویت کند.

به گزارش سیمرغ ما، مشاور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام در این مراسم گفت : آیت الله هاشمی رفسنجانی یک نوجوان ۱۴ ساله روستایی دارای هوش و جرات بالایی بود که از همان ابتدا در کنار امام راحل و در محضر آیت الله بروجردی امتحانش را به خوبی پس داده بود.
غلامعلی رجائی با بیان اینکه امام راحل همه یارانش را دوست داشت اما نسبت به آیت الله هاشمی نگاه و اعتماد ویژه ای داشت ، افزود : همه بزرگان در آن دوره شاهد مذاکرات فراوان مرحوم هاشمی با امام راحل بودند که چگونه ایشان حتی در کلامش این جرات را داشت تا نظر امام راحل را نسبت به مسائل جاری کشور تغییر دهد .
وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی فردی واقع گرا بود، گفت : ایشان هنگامی ریاست جمهوری و زمام اموز کشور را برعهده گرفت که خزانه مملکت خالی ، زیرساخت ها خراب ، روابط خارجی از هم پاشیده بود ، اما با هوش خود پول خارج را به داخل آورد و توانست زیر ساخت ها را تقویت کند.
رجائی پرکاری را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و گفت : ایشان مذاکرات و جلسات زیادی را به سرانجام می رساند و هیچگاه احساس خستگی نمی کرد .
وی افزود : مرحوم هاشمی ۲۰ سال جلسه مجمع را تشکیل داد و در طی این سال ها تنها ۲ جلسه غیبت کرد و در جلسات زمانی که دیگر اعضای جلسه خسته و از جلسه خارج می شدند ، ایشان از ابتدا تا انتها در جلسه می ماند و اداره جلسه را برعهده داشت.
مشاور ارشد رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام گذشت را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی رفسنجانی برشمرد و گفت : با این که به ایشان ظلم شد ، اما اعلام کردند که نفع نظام را بر آبروی خود ترجیح می دهد و تنها به خدا اتکا می کند.
وی افزود : آیت الله هاشمی رفسنجانی در مقابل فحاشی ها هم سکوت کرد و منافع کشور را بر منافع شخصی خود ترجیح داد .
رجایی گفت : طی چند روز گذشته در مرقد امام شاهد رونمایی از کتاب آیت الله هاشمی به نام ‘ مرد همیشه بهار بوده ایم ‘ که در آن صفحه ای از گذشت هایشان به رشته تحریر در آمده است.
وی صبوری در مقابل تهمت ها را از دیگر ویژگی های آیت الله هاشمی برشمرد و افزود : با این که اموال آیت الله هاشمی بعد از انقلاب بیشتر نشد ، بلکه کمتر هم شد ، اما عده ای با بی انصافی تمام پشت سر ایشان و خانواده اشان تهمت می زدند.
او ادامه داد : آیت الله هاشمی تنها کسی بود که خطر انحراف و جریان انحرافی را در دولت گذشته درک و سیاست های غلط این جریان را شناخته بود .
رجایی بیان اینکه پرداخت یارانه به تمامی افراد جامعه یک سیاست غلط بود ، گفت : یارانه باید به افراد مستحق و فقیر جامعه پرداخت می شد نه این که به تمامی افراد پرداخت شود.
وی افزود : در بحث هدفمندی یارانه باید مابه التفاوت پولی که به دست می آمد صرف زیرساخت ها می شد و این اشتباهاتی بود که از دولت گذشته پابرجا مانده است و دولت فعلی چاره ای جز ادامه آن ندارد.
او از مسکن مهر به عنوان دیگر مشکل ایجاد شده در دولت گذشته یاد کرد و گفت : نزدیک به ۲ هزار طرح نیمه تمام از دولت قبل مانده بود و دولت روحانی از زمانی که ریاست جمهوری را برعهده گرفت ، در حال تکمیل طرح های نیمه تمام گذشته است.
وی افزود : همچنین هم اکنون شاهد ۱۷ هزار مسکن مهر خالی در کشور هستیم که کسی نمی آید آنها را خریداری کند چرا که در مواقع زلزله خطرآفرین و فاجعه است.
رجائی با بیان اینکه خدمات مرحوم هاشمی مکتوب است ، گفت : حتی در بحث برجام ، اگر حمایت آیت الله هاشمی از دولت روحانی نبود الان برجام به سرانجام نمی رسید .
آیت الله هاشمی رفسنجانی ۱۹ دی ماه در سن ۸۲ سالگی دعوت حق را لبیک گفت .
او یار دیرین امام و رهبری، عضو شورای انقلاب، جانشین امام خمینی (ره) به عنوان فرمانده کل قوا، فرمانده جنگ در دوران دفاع مقدس، ۲ دوره رئیس جمهور، سه دوره رئیس مجلس شورای اسلامی و سال ها رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام بود .

 

ایرنا

ارسال دیدگاه