تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۷ - ۱۳:۲۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ولایت قطب‌نمای مسیر حرکت سپاه است

فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ گفت: قطب نمای مسیر حرکت سپاه ولایت فقیه است.

به گزارش سیمرغ ما، سرگرد محمد برمر در مراسم تودیع و معارفه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان سیمرغ، اظهار کرد: نخستین و بارزترین شاخصه‌ای که سپاه را متمایز از همه ارتش‌های جهان در طول تاریخ کرد شاخصه‌ای به نام ولایت‌پذیری است.

 

 

وی ادامه داد: قطب نمای مسیر حرکت سپاه ولایت فقیه است.

 

 

فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سپاه سیمرغ با اشاره به اینکه اگر سپاه این توفیق را دارد که در طول چهار دهه عمر انقلاب اسلامی از همه گردنه‌های سخت عبور کند مدیون همین شاخصه ولاتی پذیری است، تصریح کرد: شاخصه دومی که به سپاه کمک کرد ساختار نهادی سپاه است.

 

 

وی افزود: سپاه پاسداران مولود انقلاب است و کسی سپاه را خلق نکرد بلکه سپاه در حوادث انقلاب جوشید.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه اگر سپاه در هیچ بن‌بستی گیر نمی‌کند و همه بروکراسی‌ها ذیل حرکت‌های انقلابی در سپاه تعریف می‌شود این شاخصه انطباق‌پذیری و انعطاف‌پذیری سپاه عاملش همان حرکت نهادی است.

 

 

وی ادامه داد: این متدی است که می‌تواند الگویی برای همه تفکرات، جریانات و هم دستگا‌ه‌های جاری باشد که از همین مدل حرکتی استفاده کنند.

 

 

برمر با اشاره به اینکه شاخصه بعدی عدم سازش‌پذیری با ظلم و استکبار به سرکردگی آمریکا است، اظهار کرد: خوشحالیم که در چه سال گذشته از انقلاب در بزنگاه‌های تاریخی در مقابل آمریکا با اتکا به ظرفیت‌های بزرگ الهی و ائمه (ع) و با اتکا به پشتوانه عظیم مردمی رو به روی آمریکا بایستیم.

 

 

وی افزود: این حکایت از همان جوشش مردمی است.

 

 

فرمانده جدید ناحیه مقاومت بسیج سیمرغ با اشاره به اینکه اگر سپاه سنگر مدرسه، خانه‌های مردم، دانشگاه و اگر سپاه سنگر به نام هر جایی که باید وسط میدان باشد را رها کند قطعاً این سنگر به دست دشمن خواهد افتاد، تصریح کرد: نشانه آن این است بود که پشت‌بام خانه‌های مردم مآمن ماهواره‌ها شده است.

 

 

وی ادامه داد: شاخصه مهمی که سپاه را از پیچ‌های تاریخ عبور داد این بود که برای حرکت انقلاب منتظر صدور دستور نشده است.

 

 

برمر با بیان اینکه تفسیر سپاه پاسداران از تعامل قدری با تفسیر مرسوم جامعه متفاوت است، اظهار کرد: وقتی دو سازمان به یکدیگر دست می‌دهند برای تعامل، یعنی سازمان من هم نفع ببرد و سازمان شما هم نفع ببرد در چهارچوب یک حرکت.

 

 

وی افزود: تعامل یعنی اینکه ما همه دستگاه‌ها، تشکل‌ها و با همه ظرفیت‌های مردمی می‌نشینیم دست در دست یکدیگر می‌دهیم که به مردم نفع برسانیم.

ارسال دیدگاه