تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۲ - ۱۵:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

توطئه دشمن توهم نیست/دشمن‌شناسی؛ یکی از شاخص‌های انقلاب اسلامی/نباید تحریم را چماق کنیم

نماینده مردم سیمرغ در مجلس با تأکید بر اینکه توطئه دشمن توهم نیست، گفت: با هر نگاه فکری و سیاسی باید این موضوع را قبول کنیم که توطئه دشمن توهم نیست و واقعیت است و در رأس آن‌هم آمریکا قرار دارد.

به گزارش سیمرغ ما، نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: از حضور پرشور و باشکوه همه مردان مرد و شیر زنان شهرستان سیمرغ تشکر می‌کنم که سیمرغ بال، بال گشادند که همگان ببینند که سیمرغ همچنان به‌پای شجره طیبه انقلاب اسلامی ایستاده است.

 

 

سید علی ادیانی ادامه داد: انقلاب ما شعارهای ارزشمند و راهبردی دارد که اگر بخواهیم مجموعه دلایل و فلسفه وجودی قیام بزرگ ملت ایران شرح دهیم ساعت‌ها وقت لازم است.

 

 

وی با اشاره به اینکه در طول عصر غیبت و در تاریخ اسلام چنین حادثه‌ای بی‌نظیر بوده است، تصریح کرد: یکی از شاخص‌های انقلاب اسلامی دشمن‌شناسی است که به‌عنوان شاخص فکری امام (ره) و رهبر معظم انقلاب مطرح است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی افزود: در جغرافیای سیاسی امروز هیچ ملتی بودن دشمن نیست و اگر کسی در کره زمین فکر کند کاری به دیگران نداریم چون آن‌ها به ما کاری ندارند قطعاً ساده‌لوح است و از تحلیل عمیق واقعیت‌های امروز عالم از سر جهل یا غفلت بی‌خبر است.

 

 

وی با بیان اینکه ۲۲ بهمن سال ۵۷ ملت بزرگ ایران معادلات فکری نظام سلطه را بهم ریخت و امروز نسبت به سایر کشورها از دشمان سرسخت قسم‌خورده برخوردار است، اظهار کرد: ملت بزرگ ایران فقط شاه را بیرون نکردند بلکه با شجره طیبه بناشده مجموعه عالم را به وحشت انداخته و معادلات فکری آن‌ها را بر هم زدند.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در دنیا جاافتاده بود شوروی و آمریکا دو قطب عالم هستند اما ملت بزرگ ایران این معادله را به‌درستی بهم ریختند.

 

 

ادیانی با تأکید بر اینکه توطئه دشمن توهم نیست، تصریح کرد: با هر نگاه فکری و سیاسی باید این موضوع را قبول کنیم که توطئه دشمن توهم نیست و واقعیت است و در رأس آن‌هم آمریکا قرار دارد.

 

 

وی افزود: آمریکای امروز با آمریکای ۳۸ سال قبل متفاوت است، اگر قرار باشد دشمن را بشناسیم باید رنگ و چهره‌ای که عوض می‌کند را بشناسیم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا امروز به لحاظ سیاست‌گذاری و راهبردی با آمریکا سال ۱۳۵۷ فقط ازلحاظ راهبری متفاوت است، اظهار کرد: دو تفکر در آمریکا حاکم است که از زمان بوش پدر آغاز شد.

 

 

وی ادامه داد: در استعمار نوآمده به‌جای جنگ کردن افراد وابسته به خود را پیداکرده و می‌گماریم و کاری که قرار است به حضور فیزیکی انجام دهیم به دست همان نیروهای داخلی انجام می‌دهیم.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه یک گروه از سیاستمداران آمریکا معتقدند برای مدیریت جهان باید مستقیم هزینه کرد، تصریح کرد: گروه دیگر معتقدند که برای اداره جهان و کنترل تمام حرکات از کشورها پول گرفته و خرج می‌کنیم که بوش پدر معتقد به تئوری دوم بود.

 

 

وی افزود: که این تئوری موفق نشد و بوش پسر هم نتوانست آن را مدیریت کنم، ترامپ هم معتقد به این نوع تفکر است.

 

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمان بوش و اوباما ۶ تریلیون دلار در غرب آسیا (خاورمیانه) آمریکا هزینه کرد، اظهار کرد: ترامپ با این کار مخالف است و می‌گوید این ۶ تریلیون دلار را باید از جیب مسلمانان می‌گرفتیم کما اینکه در حال انجام این کار هستند و در حال بردن نفت کشورهای مسلمان هستند.

 

 

وی ادامه داد: برای جا انداختن این تئوری به افشاگری واقعیت‌های درون آمریکا دست زدند و گفتند که برای نوسازی مدارس قدیمی به مدارس جدید پول نداریم.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه تمام دغدغه‌ها، حرف‌ها و افشاگری‌ها در طول انقلاب مبنی بر اینکه آمریکا فاسد حقوق بشر بهانه است در گفتمان ترامپ آمده که به نفع گفتمان انقلاب شد، تصریح کرد: اگر میلیاردها دلار هزینه می‌کردیم تا این را برای مردم دنیا ثابت کنیم نمی‌توانستیم.

 

 

وی افزود: اگر میلیاردها دلار هزینه می‌کردیم تا برخی افراد درون کشور که در ارتباط‌گیری با آمریکا ولع دارند نمی‌توانستیم این باور را جا بی‌اندازیم.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در زمان تبلیغات ترامپ برخی از روزنامه‌ها، سایت‌ها و قلم به مزدها در درون کشور و با پول بیت‌المال همچنین در امنیت ایران مطالبی نوشتند و دلسوز آمریکا بودند که چرا ترامپ این حرف‌ها را می‌زند، اظهار کرد: چون ملت بزرگ ایران از بهمن سال ۵۷ گفته‌اند آمریکا شیطان بزرگ است.

 

 

وی ادامه داد: ترامپ در حال مدیریت و اجرای یک تئوری و تفکر است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه باید حواسمان جمع باشد، تأکید کرد: اگر برخی از افراد را در داخل کشور آزاد بگذاریم مستقیم در کاخ سفید یا در اختیار کاخ سفید هستند، وزیر ارشاد دولت دریکی از دولت‌های بعد از انقلاب کجاست؟ همواره تئوری‌های افراطی در درون کشور سر از آن‌طرف آب درآورده است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی افزود: اگر دشمن‌شناسی دقیق شود رد دشمن پیداست.

 

 

وی با اشاره به اینکه در مذاکرات هسته‌ای در لایه‌هایی از مجموعه مذاکره‌کنندگان جاسوس گرفته‌اند، اظهار کرد: دشمن رهایمان نمی‌کند، ما را به مذاکره دعوت می‌کند اما از آن‌طرف بانفوذ می‌خواهد مذاکره را مدیریت کند.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کار دشمن، دشمنی است اما ما باید هوشیار باشیم.

 

 

ادیانی با بیان اینکه خلق داعش و جبهه النصره، طالبان و خلق حرکت‌های افراطی در اسلام همه از سر دشمنی آمریکا و انگلیس است، تصریح کرد: به‌والله اگر گوش‌هایمان به زبان رهبری نباشد دشمن کشور را می‌بلعد.

 

 

وی افزود: بلعیدن ایران از سوی دشمن چپ و راست نمی‌شناسد.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه امنیت کارنامه انقلاب و کرامت خداوند است، اظهار کرد: تمام کشورهای اطراف ما در آتش فتنه و اختلاف آمریکا می‌سوزند.

 

 

وی ادامه داد: دشمن در سال ۸۸ از طریق انتخابات قصد ساقط کردن نظام را داشت لطف خداوند همین آتش در دامن آمریکا افتاده است و شعارهای علیه ترامپ به شعار علیه نوع حاکمیت حاکم بر آمریکا تبدیل‌شده است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه دولت‌مردان، دستگاه قضا، مجلس، همه نهادهای حاکمیتی و ملت در کنار هم و پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم فتح الفتوحات فوق‌العاده‌ای در آینده نصیب ملت ایران خواهیم داشت، تصریح کرد: این سنت خداست، آیه قرآن است اگر کسی ایمان و تقواپیشه کند خداوند برکات خود را از آسمان بر مردم آن سرزمین نازل می‌کند و این وعده خداوند است.

 

 

وی افزود: با همه نعمت‌های شمرده‌شده مشکلاتی را هم داریم که این واقعیتی تلخ است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشکلات موجود ارتباط زیادی با آمریکا ندارد، اظهار کرد: شاه‌بیت فشار آمریکا بعد از جنگ تحریم است که بر اساس بیانات مقام معظم رهبری و حرف دکتر مؤمنی، دکتر نیلی مشاور ارشد رئیس‌جمهور، آقای نهاوندیان و آقای نوبخت اثر تحریم تا ۳۰ درصد است.

 

 

وی ادامه داد: ما نباید ترحیم را چماق کرده و بر سر همه امور بزنیم این موضوع ربطی به آمریکا ندارد و ۷۰ درصد مشکلات عدم باور به داشته‌های درون کشور و سوء مدریت است.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه وقتی از سوء مدیریت صحبت می‌شود ذهن تنها به سمت دولت نرود، تصریح کرد: این موضوع به مجلس هم مربوط است چراکه مجلس ضعیف نمی‌تواند ریل‌گذاری را به‌خوبی انجام دهد.

 

 

وی افزود: نمایندگانی که صلاحیت، ظرفیت، قابلیت لازم، ابزار و سواد لازم برای قانون‌گذاری و اعمال نظارت در وجودشان نباشد بدون شک سرعت را از قطار پیشرفت خواهند گرفت، دولت‌مردان در دستگاه اجرا هم این‌گونه است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر انتخاب مدیران بر مبنای عقیده سیاسی، فامیل گرایی و تبار گرایی سیاسی باشد کشور پس خواهد رفت، اظهار کرد: ۷۰ درصد مشکلات موجود به سوء مدیریت یا ضعف مدیریت بازمی‌گردد.

 

 

وی ادامه داد: آنچه امروز مردم را رنج می‌دهد رکود اقتصادی و بیکاری است که ما شرمنده هستیم.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه دولت متولی ایجاد شغل است اما ما هم شرمنده‌ایم، تصریح کرد: در اولین دیدار مجلس دهم با حضرت آقا، ایشان فرمودند که من شرمنده‌ام از اینکه جوان جویای کار دست‌خالی به منزل برمی‌گردد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: کارهایی از این قبیل در برنامه ششم انجام‌شده است که ازجمله نکاتی که در برنامه ششم آمده ساخت مجتمع‌های اداری در شهرستان‌های جدیدالاحداث است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه فقط به‌صرف شهرستان شدن معادلات عوض نمی‌شود و باید زیرساخت‌ها و الزامات موردنیاز شهرستان شدن هم باشد، اظهار کرد: در برنامه ششم این موضوع دیده‌شده و دولت مکلف شده ظرف سه سال این کار را انجام دهد.

 

 

وی افزود: یکی از امور زیرساختی که در کل حوزه انتخابیه آسیب‌پذیر است و مشکل‌داریم بحث آب شرب است که تنها راه آن تأمین آب شرب پایدار است و تنها موقعیت و عالی‌ترین موقعیت موجود سد لفور است.

 

 

ادیانی با اشاره به اینکه در مجلس هشتم مجوزهای لازم برای انتقال آب سد لفور به سوادکوه، سیمرغ، جویبار و قائم‌شهر گرفته‌شده است، تصریح کرد: نیمه دوم اسفند با حضور وزیر نیرو کلنگ انتقال آب سد لفور برای استفاده آب شرب شهرستان‌های سوادکوه، سیمرغ، قائم‌شهر و جویبار زده می‌شود.

 

 

وی ادامه داد: به فضل الهی فاز اول این پروژه تأمین اعتبارشده، پیمانکار انتخاب و مقدمات فراهم‌شده است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: باید فعال باشیم، اعتبارات تزریق کنیم، کمک کنیم و همه دستگاه‌ها را به کار بگیریم که جاده کیاکلا به جویبار و کیاکلا به بهنمیر به اتمام برسد.

 

 

وی افزود: جاده کیاکلا به بابل هم از دو سمت آغازشده است.

ارسال دیدگاه