تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۲۲:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه‌ریزی بهزیستی برای جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با بیان اینکه دغدغه همه ما آسیب‌های اجتماعی است، گفت: سازمان بهزیستی بر اساس رویکرد جدید فقط در مدیریت خود ننشسته و فقط خدمات را در جامعه هدف خود قرار نداده است.

به گزارش سیمرغ ما، اسماعیل هدایتی در مراسم افتتاح مرکز مشاوره تخصصی و تربیتی تحت نظر اداره بهزیستی این شهرستان ضمن گرامیداشت ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: دغدغه همه ما آسیب‌های اجتماعی است.

 

 

وی افزود: سازمان بهزیستی بر اساس رویکرد جدید فقط در مدیریت خود ننشسته و فقط خدمات را در جامعه هدف خود قرار نداده است.

 

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ با اشاره به اینکه اداره بهزیستی با بررسی جوامع و اولویت‌ها، سندهای جامعی تهیه‌کرده است، تصریح کرد: یکی از فعالیت‌های سازمان بهزیستی مشاوره‌های تخصصی است.

 

 

وی ادامه داد: بر همین اساس این مراکز ایجادشده‌اند که ازجمله وظایف این مراکز سنجش صحت یادگیری، اندازه‌گیری ضریب هوشی، بهبود روابط والدین و فرزندان، مشاوره تحصیلی اضطراب در موقع امتحانات، انتخاب رشته، انتخاب شغل و افت تحصیلی است.

 

 

هدایتی با اشاره به اینکه همه مواردی که نوجوانان و جوانا ما در راستای آموختن دچار مشکل می‌شوند در این مرکز راهنمایی ارائه جهت‌دهی می‌شود، اظهار کرد: در همین راستا امیدواریم در آینده مشکلات کمتری داشته باشیم.

 

 

وی افزود: بهزیستی معتقد است اگر پیشگیری نکنیم همه این موارد به سازمان بهزیستی برمی‌گردد و بهزیستی به‌تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را حل کند.

 

 

رئیس اداره بهزیستی سیمرغ در پایان ضمن تشکر از کسانی که ما را همراهی کردند، گفت: هرچه در خدمت جامعه هدف باشیم کم است ولی نگاه سازمان بهزیستی این‌گونه است که جامعه هدف ما شهروند دومی نیست و هم‌ردیف ما شهروند اول است.

 

 

ارسال دیدگاه