تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۲۰ - ۱۰:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انقلاب اسلامی بر خواستگاه اخلاص است/اسلام مورد هجمه استکبار جهانی است/کسی مخالف تعامل با دنیا نیست

فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: اگر تفکر دینی حاصل از اخلاص امام راحل و اگر این پیروزی امت بر خواستگاه دین و اخلاص نبود انقلاب شکل پیدا نمی‌کرد.

به گزارش سیمرغ ما، سردار رحمت‌الله صادقی صبح امروز در همایش رزمندگان و پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت در مصلی نماز جمعه این شهرستان، اظهار کرد: سه انقلاب فرانسه، روسیه و انقلاب اسلامی در تاریخ ادبیات انقلاب‌ها موردتوجه است اما جنس انقلاب اسلامی قابل‌مقایسه با آن انقلاب‌ها نیست.

 

 

وی افزود: امام راحل هوشمندانه اهداف دو انقلاب فرانسه و روسیه را با انقلاب اسلامی از بین برد.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه در انقلاب فرانسه هدف جدا کردن دین از جامعه بود، افزود: همچنان در فرهنگ لیبرالیستی این موضوع مطرح است که دین امری شخصی و نباید به حکومت کاری داشته باشد.

 

 

صادقی با بیان اینکه هدف دو ابرقدرت شرق و غرب یکی و خارج کردن دین از عرصه زندگی اجتماعی و حاکمیتی بود، اظهار کرد: ۲۰۰ سال تفکر دو ابرقدرت در غالب دو ابرقدرت شرق و غرب برجهان سیطره داشتند و هیچ کشوری نبود که وابسته به این دو ابرقدرت نباشید.

 

 

وی افزود: مفهوم این موضوع یعنی همه دنیا تحت فرهنگ نبود دین و حاکمیت این دو ابرقدرت زندگی می‌کردند.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه زحمات انبیا الهی، دستورات خداوند و کتاب بزرگ قرآن به فراموشی سپرده‌شده بود، تصریح کرد: در چنین شرایطی امام خمینی حرکت انقلاب اسلامی را آغاز کرد و این بزرگ‌ترین پیام دهه‌های فجر است که باید با دقت به آن توجه کنیم.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: هدف حرکت امام (ره) و امت احیای تفکر دینی در شرایطی بود که ۲۰۰ سال دو ابرقدرت همه کشورها را تحت سیطره خود داشتند و با این هدف آن‌ها را اداره می‌کردند.

 

صادقی با بیان اینکه در بدو پیروزی انقلاب اسلامی دو ابرقدرت علیه انقلاب اسلامی اقدام کردند که در تاریخ بی‌نظیر است، اظهار کرد: در چنین شرایطی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، دو دشمن ابرقدرت همه امکانات، ظرفیت‌ها و منابع اقتصادی و علمی را علیه کشوری که ۴۰ میلیون جمعیت با جغرافیای طبیعی محدود داشت به کار گرفته است.

 

 

وی ادامه داد: اگر تفکر دینی حاصل از اخلاص امام راحل و اگر این پیروزی امت بر خواستگاه دین و اخلاص نبود انقلاب شکل پیدا نمی‌کرد.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه همه اجزای این کشور تحت سیطره آمریکا و مستشاران نظامی، علمی واداری بوده، تصریح کرد: همه تاروپود کشور آمریکایی بود که با محوریت دین و مرجع بزرگ سربلند و ادعا کرد دین باید محور باشد، حاکمیت الهی باید تحقق پیدا کند، میراث بزرگ انبیا الهی و ائمه معصومین (ع) باید تحقق پیدا کند.

 

 

وی افزود: این ادعای انقلاب اسلامی بود و فقط به‌واسطه حاکمیت الهی جلوی استکبار جهانی می‌ایستد.

 

 

سردار صادقی با بیان اینکه اسلام مورد هجمه استکبار جهانی است، اظهار کرد: اسلام آمریکایی در منطقه و عربستان در جهت آمریکا در حال حرکت هستند.

 

 

وی ادامه داد: چه دشمنی‌های سخت استکبار که در هشت سال دفاع مقدس اتفاق افتاد و چه دشمنی‌هایی که عرصه‌های مختلف حقوق بشر، تحریم‌های علمی، اجتماعی، حقوقی و اقتصادی به‌واسطه محور کردن انقلاب اسلامی است.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه در ایام‌الله دهه فجر باید یادآوری کنیم با امام شهیدان و مولایمان میثاق بستیم که این مسیر را ادامه دهیم که تحقق آرمان‌های بزرگی است که خداوند متعال وعده داده و این وعده الهی است.

 

 

وی افزود: اگر ایثار درراه خدا ۱۵۰ شهید این شهرستان که هرکدامشان برای هر جامعه یک امت‌اند باافتخار فدای انقلاب اسلامی و حاکمیت دینی نبود این حرکت دینی استمرار پیدا نمی‌کرد.

 

 

صادقی با بیان اینکه شهدای بزرگ این خطه نمونه‌های بارز این حرکت‌اند، تصریح کرد: با خواندن وصیت‌نامه این شهدا نگاه غیردینی، غیر اسلامی، غیرمادی و توصیه غیر قرآنی نمی‌بینیم.

 

 

وی ادامه داد: ما باید این عرصه را که تحقق حاکمیت دینی است به‌عنوان یک مطالبه بزرگ همواره مطالبه کنیم.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری این فرایند را به‌صورت کامل برای ما ترسیم فرمودند، اظهار کرد: آقا می‌فرمایند انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، نظام جمهوری اسلامی شکل پیدا کرد والان زمان تحقق دولت اسلامی است، دولت نه به معنای قوه مجریه، دولت به معنای همه قوا و بعد جامعه اسلامی و بعد تمدن اسلامی این اراده نظام اسلامی است.

 

 

وی افزود: رزمندگانی که در دوران هشت‌ساله دفاع مقدس و پس‌ازآن در همه عرصه‌ها حاضر شدند، در دفاع مقدس سیلی بزرگ به شیطان بزرگ زدند که بعد از ۲۷ سال گذشت از دفاع مقدس ذره‌ای نتوانستند طمع جنگ نظامی کنند و این درس بزرگ را شما به دشمن دادید.

 

 

صادقی با تأکید بر اینکه تحقق این نکته یعنی ایستادن روی پای خودمان، تصریح کرد: دو ابرقدرت جهان علیه ما جنگ را تحمیل کردند و ۳۶ کشور به این دو ابرقدرت کمک فیزیکی کرده‌اند اما ما پیروز شده و دشمن را تنبیه کردیم.

 

 

وی ادامه داد: بهای موفقیت در دفاع مقدس و تنبیه متجاوز فقط ایستادن روی پای خود و توکل به خدا است.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه ما در ایام دفاع مقدس با داشته‌های خود ساختیم، دست گدایی به سمت ابرقدرت‌ها دراز نکردیم و همه ظرفیت خود را بسیج کردیم، اظهار کرد: اگر آیات شریف قران در مورد جنگ بدر را مطالعه کنیم خدا به‌صراحت می‌فرماید شما در مقابل دشمن سه ویژگی توکل، مقاومت و ایستادگی و صبوری داشتید و من شما پنج هزار فرشته به‌عنوان کمک به شما فرستادم.

 

 

وی افزود: همه خاطرات عملیات‌های دوران دفاع مقدس از جنگ بدر به خاطر همان نماز شب‌ها و توسل‌ها است.

 

 

صادقی با بیان اینکه در آن زمان نیاز یک رزمنده بسیجی به سلاح و تجهیزات نظامی خیلی کمتر بود، تصریح کرد: دعا، توسل، شب‌زنده‌داری و نماز شب عناصر موفقیت بودند.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: نکته‌ای که حضرت آقا در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌فرمایند از همین جنس است.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد مقاومتی می‌توانیم به همین مردم اتکا کنیم، تأکید کرد: نباید در این بخش دست گدایی به سمت کسی دراز کنیم چرا که ین کشور با این اقتدار، عزت، ظرفیت‌ها و جوانان تحصیل‌کرده می‌تواند روی پای خود بایستد و ما این موضوع را در دفاع مقدس تجربه کردیم.

 

 

وی ادامه داد: در حوزه‌های مختلف سیاسی هم به همین ترتیب باید عمل کرد چراکه ما کشوری هستیم بعد از انقلاب اسلامی با توجه به همه تهدیدات و تحریم‌ها قابل‌مقایسه نیست.

 

 

صادقی با بیان اینکه زیرساخت‌هایی که برای کشور ایجادشده در مدت بعد از پیروزی انقلاب بوده که این مشکلات وجود داشته است، تصریح کرد: بااراده همه‌جانبه مسؤولین می‌شود به این سمت حرکت کرد.

 

 

وی افزود: اقتدار نظامی ما چنان درسی به شیطان بزرگ داد که جرئت تهدید نظامی به خودش نمی‌دهد و ما باید این‌چنین دشمن را مأیوس کنیم.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه راه دیگری نداریم یا باید از اسلام ناب دست بکشیم یا باید در این مسیر ثابت‌قدم بمانیم، اظهار کرد: باید به این حرکت بزرگ و این ظرفیت کمک کرد تا برای سایر کشورها مبنا باشد که امروز این‌چنین شده است.

 

 

وی ادامه داد: جوان امروزی ما به درک بزرگی رسیده که برای تقویت جبهه مقاومت هزاران کیلومتر از جغرافیای طبیعی خود حرکت می‌کند و در مقابل سیاست‌های سلطه‌جویانه نظام استکباری می‌ایستد و شهید مدافع حرم می‌شود.

 

 

صادقی با بیان اینکه این درس بزرگ برای همه‌کسانی که در گرو این حرکت دینی دارند شدنی است، تصریح کرد: این مسیر حرکت به سمت حاکمیت الهی است که خداوند متعال هم وعده کرده است.

 

 

وی افزود: در چنین ایامی که وارد سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلام می‌شویم باید بررسی کنیم آرمان‌ها چه بوده و روی این آرمان‌ها و تحقق آن‌ها پا فشار کنیم.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه عملیات والفجر هشت امروزه در بزرگ‌ترین مراکز نظامی دنیا تدریس می‌شود و این افتخار مازندرانی‌ها است که عمده تلاش عملیات والفجر هشت برای لشکر ۲۵ کربلا بوده، اظهار کرد: همین جوان‌ها طراحی و پشتیبانی این عملیات را داشتند.

 

 

وی ادامه داد: این انقلاب با سختی، مشقت و جان‌فشانی‌ها به دست ما رسیده و ما باید به‌خوبی امانت‌داری کنیم.

 

 

صادقی با بیان اینکه موفقیت‌های بزرگی که انقلاب اسلامی در عرصه‌های بین‌المللی، احیای تفکر دینی و توسعه خط مقاومت در مقابل استکبار جهانی ایجاد کرده است باید استمرار پیدا کند، تأکید کرد: باید گوش‌به‌فرمان ولی‌فقیه باشیم.

 

 

وی افزود: دشمن قصد دارد فاصله بین امت و امام امت را زیاد کند اما باید بصرت داشت و با هوشیاری کامل حرکت دشمن را تشخصی دهیم همچنین نسبت به احیای ارزش‌های دین باید مقید باشیم.

 

 

فرمانده سپاه نینوای گلستان با اشاره به اینکه اگر در دوران دفاع مقدس حرکت دینی رزمندگان نبود این هشت سال دفاع مقدس مفهومی و موفقیتی پیدا نمی‌کرد، اظهار کرد: توجه ما باید به درون باشد.

 

 

وی ادامه داد: کسی مخالف تعامل با دنیا نیست اما تعاملی که عزت جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی را حفظ و موازین حاکمیت دین را قبول کند.

 

 

سردار صادقی با بیان اینکه رئیس‌جمهور آمریکا فردی است که فقط پارس می‌کند و به‌صراحت چهره واقعی آمریکا را نشان داد، تصریح کرد: «حضرت آقا اشاره خوبی داشتند که زحمت ما را کم کرد، ۳۸ سال می‌گفتیم برخی باورشان نمی‌شد اما شخصیتت را خوب نشان دادی و آمریکا را خوب معرفی کردی».

 

 

این مسؤول در پایان گفت: ما تا زمانی که دست از اسلام ناب نکشیم دشمنی‌های آن‌ها فراموش نمی‌شود و این راهی است که شهدا برای ما به امانت گذاشتند و باید پاسخگوی این میراث بزرگ شهدا باشیم.

ارسال دیدگاه