تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۸:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بهره‌برداری چهار طرح کشاورزی در سیمرغ

چهار طرح کشاورزی روز یکشنبه همزمان با ششمین روز از دهه مبارک فجر با حضور مسئولین شهرستان و استانی در سیمرغ به بهره برداری رسید.

به گزارش سیمرغ ما، مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ در آئین بهره برداری از این طرح ها گفت : این طرح ها شامل بهره برداری از ایستگاه پمپاژ سنگتاب ، طرح تجهیز و نوسازی زیارکلا ، آبیاری تحت فشار در منطقه شهری و سورتینگ سید محله بوده است.

 
مجید جعفری افزود : برای اجرای این طرح ها یک میلیارد و ۴۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

 
وی بیان کرد: برای ایستگاه پمپاژ سنگتاب ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده است که آبیاری ۴۰ هکتار از زمین ها از طریق این ایستگاه انجام خواهد شد.
مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ با بیان اینکه طرح تجهیز و نوسازی زیارکلا با اعتباری بالغ بر ۲۷۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است، گفت که ۹۰ بهره بردار از این طرح بهره مند می شوند.

 
جعفری با بیان اینکه آبیاری تحت فشار شهری با هزینه ای بالغ بر ۷۸ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است ، ادامه داد : از این مبلغ ۲۷ میلیون تومان از طریق اوراق مشارکت جهاد کشاورزی پرداخت شده است.

 
وی با بیان اینکه سورتینگ سید محله با اعتباری بالغ بر ۹۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیده است ، ادامه داد: از این مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان از طریق تسهیلات رونق تولید پرداخت شده است .

 
مدیر جهاد کشاورزی سیمرغ گفت : در این سورتینگ چهار کارگر به صورت ثابت و ۲۵۰ کارگز به صورت فصلی مشغول به کار خواهند شد.

 
از این سورتینگ روزانه ۲۰ تن بار به استان های اصفهان ، زنجان و شیراز ، ارسال می شود.

 
فرماندار سیمرغ در حاشیه این مراسم با بیان اینکه تاکنون ۱۲ واحد تولیدی در سیمرغ تسهیلات رونق تولید دریافت کرده اند ، گفت که میزان مبلغ تسهیلات پرداختی به این واحدها ۶ میلیارد و ۵۸۰ میلیون تومان بوده است .

 
فرج الله یداله پور متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید در این شهرستان را ۷۰ واحد اعلام کرد .

 
وی همچنین با بیان اینکه در امر طرح تسهیل یکپارچه سازی اراضی سال گذشته ۴۶۲ هکتار از زمین های این شهرستان تجهیز و یکپارچه سازی آن انجام شده است ،

 

افزود : برای اجرای این طرح ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به استان هزینه شده است.

 
فرماندار سیمرغ گفت که همچنین بناست تا امسال با اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان طرح تسهیل و یکپارچه سازی برای ۲۶۰ هکتار از زمین های شالیزاری این شهرستان انجام شود.

 
یدالله پور افزود : اجرای تسهیل یکپارچه سازی اراضی تاثیر گذاری زیادی در امر راندمان تولید و کاهش هزینه ها دارد.

ارسال دیدگاه