تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۷:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حفظ انقلاب اسلامی و استمرار آن سخت‌تر از پیروزی است/جایگاه شهید متصل به مکتب دعوت انبیا است

امام جمعه سیمرغ با اشاره به اینکه انقلاب با سختی‌های خود پیروز شد اما حفظ این پیروزی و استمرار آن سخت‌تر از آن پیروزی است، گفت: امروز دشمن فهمیده که چگونه باید بجنگد و کجا را نشانه بگیرد و راه نفوذ خود را پیدا کرد.

به گزارش سیمرغ ما، حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در ششمین روز از ایام‌الله دهه فجر یادواره دو شهید فرهنگی و ۱۳ شهید دانش‌آموز شهرستان سیمرغ با تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: دهه فجر انقلابی است که مقدمه‌ای طولانی داشته و به جریان ممتدی وابسته است.

 

 

وی افزود: شعار انقلاب اسلامی به اسلام برمی‌گردد و اسلام هم به وجود مقدس رسول اکرم(ص) و همه انبیا (ع) بر می‌گردد.

 

 

امام‌جمعه سیمرغ با بیان اینکه انقلاب اسلامی از نظر ریشه و جایگاه به دعوت انبیا(ع) برمی‌گردد، تصریح کرد: شهدا می‌دانستند در این میدان به کجا می‌روند و ممکن است استخوان‌هایشان هم بر نگردد اما جایگاه شهید متصل به مکتب دعوت انبیا است.

 

 
یوسفی با بیان اینکه تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی دشمن نمی‌دانست انقلاب اسلامی یعنی چه اما با پیروزی انقلاب اسلامی و سخنرانی امام راحل در گلزار شهدا بهشت‌زهرا تازه متوجه انقلاب اسلامی شد، تصریح کرد: نتانیاهو به دنبال تشکیل اتحادیه‌ای از آمریکا، انگلیس و صهیونیست است درحالی‌که همیشه این اتحادیه را داشته و همیشه هم ملت این انقلاب به آن‌ها تودهنی زدند.

 

 

وی ادامه داد: سیاست‌مدار آمریکایی می‌گوید برای ما مهم است که بعد از برجام ایران به ما نزدیک بشود اما باید بداند «تا خون در رگ ماست، خمینی رهبر ماست» و این شعار ۳۸ ساله عهدی است که بستیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه انقلاب با سختی‌های خود پیروز شد اما حفظ این پیروزی و استمرار آن سخت‌تر از آن پیروزی است، اظهار کرد: امروز دشمن فهمیده که چگونه باید بجنگد و کجا را نشانه بگیرد و راه نفوذ خود را پیدا کرد.

 

*‌ مرگ در مورد شهدا مصداق ندارد

 

مدیر آموزش‌وپرورش سیمرغ در این مراسم با گرامی‌داشت ایام‌الله دهه فجر و یاد و خاطر شهدا، اظهار کرد: شهدا زنده هستند و مرگ در مورد شهدا مصداق ندارد.

 

 

وی افزود: مراسمات و آذین‌بندی‌های که بانام شهدا که انجام می‌دهیم و تصاویری که از تمثال شهدا نصب می‌کنیم مقدمه‌ای برای رسیدن به پیام، معارف، ارزش و آرمان شهدا است.

 

 
شعبان‌علی رستمی با اشاره به اینکه شهدا زمینی بودند اما آسمانی زندگی کردند، تصریح کرد: شهدا به این باور رسیدند که نهایت خضوع را در برابر پروردگار خود داشته باشند.

 

 

وی گفت: شهدا انسان‌های اخلاقی بودند و در زندگی شخصی و اجتماعی خود اخلاق را رعایت کرده و احترام مردم را نگه می‌داشتند.

ارسال دیدگاه