تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۲:۵۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هزینه ۳ میلیاردی در حوزه برق شهرستان سیمرغ/رضایت‌مندی مطلوب مردم از امور توزیع برق

فرماندار سیمرغ گفت: اقدامات بسیار خوبی طی چند سال اخیر در حوزه برق شهرستان انجام‌شده و بر اساس برآورد آمار و ارقامی بیش از ۳ میلیارد تومان طی سه سال اخیر در حوزه برق شهرستان اعم از توسعه شبکه، نوسازی شبکه، مرمت اصلاح و تعویض ترانس کار انجام‌شده است البته نیازمندی‌هایی هم در سطح شهرستان داریم.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یدالله‌پور فرماندار شهرستان سیمرغ در مراسم بهره‌برداری از فیدر جدیدالاحداث شهید والامقام صمصام طور و ۶ پروژه امور توزیع برق سیمرغ، ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: این ایام یادآور رشادت‌ها و فداکاری‌های ملت بزرگ ایران به رهبری حضرت امام (ره) و دهه پاسداشت ارزش‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی یعنی استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی است.

 

 

وی افزود: اقدامات بسیار خوبی طی چند سال اخیر در حوزه برق شهرستان انجام‌شده و بر اساس برآورد آمار و ارقامی بیش از ۳ میلیارد تومان طی سه سال اخیر در حوزه برق شهرستان اعم از توسعه شبکه، نوسازی شبکه، مرمت اصلاح و تعویض ترانس کار انجام‌شده است البته نیازمندی‌هایی هم در سطح شهرستان داریم.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه از همه عزیزان حوزه توزیع برق شهرستان تشکر می‌کنم، تصریح کرد: رضایت‌مندی مطلوبی از ناحیه عامه مردم نسبت به مجموعه توزیع برق و مدیریت ایشان در شهرستان وجود دارد.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: یکی از نیازمندی‌های جدی شهرستان در حوزه برق که قبلاً در سفر ریاست جمهور به استان مطرح شد بحث تبدیل پست برق زیارکلا به پست باز است که نیاز به مساعدت جدی همه مسؤولان دارد.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه با مکاتبات انجام‌شده گردش کار اداری طی و نهایتاً منجر به این پاسخ شد که نیاز به اعتبار دارد، اظهار کرد: این یعنی نیازمندی این تبدیل پست برق پذیرفته‌شده اما بحث تأمین اعتبار مطرح است که این انتظار را از نمایندگان محترم داریم در آستانه تصویب بودجه سال ۹۶ به‌نوعی این تأمین اعتبار دیده شود تا این پست برق تبدیل به پست باز شود.

 

 

وی ادامه داد: در کنار این موضوع اگر افزایش ترانس ۱۵ مگاوات آمپر رخ دهد برق شهرستان برای یک دوره ۲۰ ساله در همه حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خانگی تأمین خواهد شد که این موضوع جزو نیازمندی‌های جدی شهرستان در حوزه صنعت برق است.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه تغذیه برق شهرک صنعتی سنگتاب شهرستان از طریق پست برق قائم‌شهر انجام می‌شود و بعضاً در این زمینه دچار مشکل هستیم و گاهی با قطعی برق مواجه می‌شویم، تصریح کرد: مدیریت این حوزه از دست ما خارج است و نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.

 

 

وی افزود: در حال حاضر خط آماده و نیازمند اعتبار ۴۰۰ میلیون تومانی برای مستقل شدن شهرک صنعتی سنگتاب و تأمین برق از شهرستان سیمرغ است تا دیگر قطعی برق در شهرک نداشته باشیم.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه نیاز بعدی شهرستان در حوزه صنعت برق بخش کشاورزی است، اظهار کرد: متقاضیان زیادی در حوزه کشاورزی هستند که برای استفاده از چاه‌های کشاورزی نیاز به استفاده از انرژی برق‌دارند همچنین پروژه‌های نیمه‌تمامی هم در این زمینه وجود دارد که نیاز به مساعدت و کمک دارد تا بتوانیم پاسخگوی خواسته کشاورزان عزیز باشیم.

 

 

وی ادامه داد: این موضوع یکی از بحث‌های اقتصاد مقاومتی هم است که ما بتوانیم از این انرژی استفاده بهینه را بکنیم.

 

 

فرماندار سیمرغ در پایان گفت: آخرین نیاز حوزه صنعت برق سیمرغ ساختمان اداری مجموعه توزیع برق شهرستان است که با حمایت انجام‌شده کار آن شروع‌شده و درحال‌توسعه بنا است اما برای اتمام زودتر این مجموعه نیاز به مساعدت دارد.

ارسال دیدگاه