تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم/تحویل خط لوله گاز دامغان به مازندران تا تابستان آینده

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلات فراوانی داریم و این موضوع را می‌پذیریم، گفت: ما نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم و این موضوع یک تهاتر بوده است.

به گزارش سیمرغ ما، سیدعلی ادیانی عصر امروز در مراسم بهره‌برداری از فیدر جدیدالاحداث شهید والامقام صمصام طور و ۶ پروژه امور توزیع برق سیمرغ ضمن تبریک ایام‌الله دهه فجر، اظهار کرد: هر چه داریم از وجود شهدا، امام عزیز و اهتمام ملت بزرگ ایران است.

 

 

وی افزود: توجیه حضور ما زمانی خواهد بود به مردم خدمت بدهیم چرا که فلسفه وجودی ما خدمت‌رسانی به مردم است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دهه فجر ضمن تجدید بیعت با شعائر و شعور ملت ایران و مجموعه اهداف بلند امام (ره) است، تصریح کرد: این ایام نمایشگاهی برای ارائه خدمات دولت و دستگاه‌های اجرایی به مردم است.

 

 

وی ادامه داد: مسائل مربوط به برق کیاکلا در مجلس هشتم به همت امام‌جمعه و بخشدار وقت اتفاقات مبارکی در شهرستان رخ داد و با حضور وزیر نیروی وقت در کیاکلا مسئله آب و بحث تقویت ولتاژ برق همچنین نصب ترانس ۶۳ مگاواتی گام خوبی گرفته شده است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه با رأی مردم در کمیسیون انرژی حضور پیدا کردم و یکی از کارهایی که می‌توانم انجام دهم شناسایی نیازهای کلیدی و زیرساختی حوزه آب، برق و گاز است، اظهار کرد: مکاتباتی درباره لزوم مستقر شدن پست آزاد انجام‌شده است و به لطف الهی با پیگیری‌های دوستان تأمین اعتبار انجام می شود.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: از وضعیت بدهی و طلبکاری صنعت برق کشور آگاه هستم و واقعاً به‌گونه‌ای که در بیرون مطرح است بضاعت مالی نداشته و بسیار مطالبه و بدهکاری‌های سنگین دارند.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین بدهکاری همه مسؤولان بدهکاری به مردم است، تصریح کرد: حقیقتاً رویکرد نظام جمهوری اسلامی را قبل از انقلاب نداشتیم.

 

 

وی افزود: این رویکرد مبتنی بر مردم‌باوری و خدمت‌رسانی به مردم است و این در رژیم سابق وجود نداشت، ما افتخار می‌کنیم که در برابر نقدها و حرف‌های تیز مردم سینه ستبر کنیم چون هر چه داریم از مردم است.

 

 

ادیانی با بیان اینکه مشکلات فراوانی داریم و این موضوع را می‌پذیریم، تصریح کرد: ما نیازی به گاز ترکمنستان نداشتیم و این موضوع یک تهاتر بوده است.

 

 

وی ادامه داد: گازی که بخواهد از نقطه صفر جنوب، عسلویه به سیمرغ بیاید تا از ساحل خزر به شهرستان سیمرغ بیاید بسیار ارزان‌تر و به نفع کشور است.

 

 

نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در اواسط کار به دلیل بحران سرما خیز ترکمنستان دبه درآورد و در سال ۸۶، ۹ برابر قرارداد را از ما گرفتند، اظهار کرد: سال ۹۲ این اتفاق رخ نداد که دلیل این کار بررسی وضعیت افت فشار گاز قائم‌شهر، سیمرغ و جویبار بوده که چرا در این سه شهرستان وضعیت بدتر از آمل و بابل است.

 

 

وی افزود: راه‌حل این کار اتصال به خط لوله اصلی بود که این کار بار گرفتن ۱۱ میلیارد از وزیر نفت وقت انجام شد و خط ۲۴ اینچی لوله اصلی که از کنار جویبار عبور می‌کند وصل کردیم و در سال ۹۲ این اتفاق افتاد و افت فشار نداشتیم.

 

 

ادیانی با تأکید بر اینکه این هنر نظام و انقلاب ما بود و در حاضر هیچ مشکلی نداریم، تصریح کرد: ما مسؤولیت استانی داریم و به دلیل وارد شدن لطمه به غرور ملی نباید اجازه دهیم ترکمنستان با قطع شدن گاز بابل تفرج روحی پیدا کند.

 

 

این مسؤول در پایان گفت: به‌احتمال‌زیاد تا تابستان سال آینده خط لوله گاز دامغان تحویل مازندران می‌شود و دیگر تریبون ائمه جمعه ما در زمستان نمی‌لرزد که گاز قطع است.

ارسال دیدگاه