تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۲۱:۰۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه وزارت امنیت داخلی آمریکا: تعلیق رسمی فرمان ممنوعیت سفر ایرانیان به امریکا

ساعتی پس از اعتراض دونالد ترامپ به رأی یک قاضی فدرال در مورد فرمان اجرایی او برای منع موقت سفر اتباع هفت کشور، وزارت امنیت ملی و وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که در اجرای این رأی، ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور از جمله ایرانیان را لغو می‌کنند.

به گزارش سیمرغ ما، ساعتی پس از اعتراض دونالد ترامپ به رأی یک قاضی فدرال در مورد فرمان اجرایی او برای منع موقت سفر اتباع هفت کشور، وزارت امنیت ملی و وزارت خارجه آمریکا اعلام کردند که در اجرای این رأی، ممنوعیت سفر اتباع هفت کشور از جمله ایرانیان را لغو می‌کنند.

 

 

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری فرانسه، یک سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفته است که این وزارتخانه در مورد لغو موقت ویزا تجدید نظر می‌کند. این وزارتخانه روز گذشته اعلام کرده بود که در اجرای فرمان دونالد ترامپ، ۶۰ هزار ویزا لغو شده‌اند.

 

 

بر اساس این گزارش آن دسته از ویزاهایی که بر آنها مهر لغو ثبت نشده، همچنان برای ورود به آمریکا معتبر خواهند بود.

 

 

وزارت امنیت داخلی آمریکا نیز گفته است که وزارت دادگستری در اولین زمان ممکن در این زمینه درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

 

 

در عین حال بیانیه وزارت امنیت ملی تأکید می‌کند که در اجرای رأی قاضی فدرال، این وزارتخانه همه اقدامات اعمال شده تحت تأثیر فرمان اجرایی رئیس‌جمهور را معلق می‌کند، و مأموران این وزارتخانه در چارچوب سیاست‌ها و دستورالعمل‌ها استاندارد به بازرسی مسافران خواهند پرداخت.

 

 

این بیانیه همچنین تصریح می‌کند که فرمان اجرایی رئیس‌جمهور با حفاظت از کشور و شهروندان آمریکایی را مد نظر داشته؛ موضوعی که رئیس‌جمهور وظیفه و مسئولیتی بالاتر از آن بر عهده ندارد.

 

 

آن طور که منابع خبری در آمریکا می‌گویند وزارت دادگستری احتمالاً روز شنبه از دادگاه تجدید نظر منطقه ۹ که ایالت واشینگتن در حوزه آن قرار دارد، تجدید نظرخواهی خواهد کرد، و اگر این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز تأیید شود، امکان مراجعه به دیوان عالی آمریکا وجود دارد.

 

انتخاب

 

ارسال دیدگاه