تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ - ۱۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

پرستاری عشق به انسان‌هاست و عشق در این آسایشگاه مازندران به کمال می‌رسد

پرستاری از جانبازان، حرفه‌ای مقدّس و ارزشمند است زیرا باید در خدمت کسانی باشند که جوانی و سلامت خود را فدای امنیت جامعه کرده‌اند.

به گزارش سیمرغ ما، پنجمین روز از ماه جمادی‌الثانی ولادت باسعادت بزرگ بانوی اسلام اسوه‌ی صبر و ایمان حضرت زینب کبری(س) است که به پاسداشت صبر، مقاومت، ایثار و پایداری این بانوی بزرگوار در مصیبت‌های کربلا به‌عنوان روز پرستار نام‌گذاری شده است، و هرساله در این روز پرستاران زحمتکش و پرتلاش این دیار موردتقدیر قرار می‌گیرند؛ به همین منظور به سراغ پرستارانی رفتیم که با اعتقادی راسخ‌تر زندگی خود را وقف کسانی کردند که انقلاب اسلامی مدیون آن‌هاست.

 

 

عاشقان عشق به خدمت انسانهای بیمار

 

 

کسانی که پرستاری را عاشقانه برگزیدند تا بتواند سختی‌هایی که متوجه این حرفه مقدس است را تحمل کنند، و در برخورد با ناملایمات دم برنیاورند؛ چراکه اگر عاشق آن نباشند خیلی زود سختی‌های این شغل را تاب نخواهند آورد.

 

 

پرستاری از جانبازان، حرفه‌ای مقدّس و ارزشمند است زیرا باید در خدمت کسانی باشند که جوانی و سلامت خود را فدای امنیت جامعه کرده‌اند.

 

 

پرستارانی که همچون خانواده، چراغ امید این جانبازان هستند کسانی که با برقراری اعتماد، زخم‌ها را التیام می‌بخشند.

 

 

ابالقاسم ابوذری از کمک بهیاران باسابقه مرکز توان‌بخشی جانبازان ضایعه نخاعی امام علی(ع) ساری در گفت‌وگویی با بلاغ گفت: جانباز واژه‌ای است که معنی خود را به همراه دارد، یعنی جان دادن در راه هر آنچه برایت باارزش و مهم است، چه افتخار و ارزشی بالاتر از خدمت کردن به این بزرگواران؟

 

 

خدمت به دیگران مقدس است، بویژه از این جنس

 

 

وی بابیان اینکه پرستاری از مشاغل پرزحمت است، تصریح کرد: خدمت به جامعه در هر لباس و هر رشته و گروهی که باشی فرقی نمی‌کند، مهم نیت خدمت است می‌خواهد پزشک باشید، مهندس و یا یک بهیار و پرستار باشید.

 

 

این بهیار باسابقه در ادامه گفت: چون به کارم عشق می‌ورزیدم حاضر بودم همه‌چیز را فدای کارکنم، اگر خدمتکار این جانبازان نمی‌شدم بازهم دوست داشتم حداقل کمتر از این شغل نباشد و عشق معنوی کار باعث شد با همه مشکلاتم بجنگم.

 

 

ابوذری به سختی‌های این کار اشاره کرد و گفت: به‌هرحال با توجه به همه مشکلاتی که در زندگی همه وجود دارد، شاید مخالفت کردن خانواده با این قضیه طبیعی باشد ولی همسر و فرزندانمان در خصوص این شغل خطیر همراه و همگام با من بودند.

 

 

خدمت به بیمار، قدردانی از سلامت خود است

 

 

حسن خاکسار دیگر بهیار کهنه‌کار این مرکز در تمجید از شغل خود گفت: افراد ظاهربین فکر می‌کنند پزشکان دارای ارجج و قرب هستند و یک پرستار ارزشی ندارد، ولی من ارج‌وقربم را فقط از خدا توسط خدمت به این جانبازان می‌خواهم، عزیزانی که برای سلامتی‌شان نیاز به کمک و مهربانی ما دارند.

 

 

وی با تأکید بر اینکه دنیا محلی است برای آزمایش و گذر، تصریح کرد: همه ما کم‌وبیش گنه‌کاریم حداقل با خدمت به بزرگواران اگر خداوند نظر کند آخرت خود را تأمین می‌کنیم.

 

 

این بهیار با اشاره به سختی‌های کار خود گفت: زمانی که باعلاقه و عشق کارکنید صبور می‌شوید، سالیان درازی است که در این مرکز شاغلم و نه‌تنها پشیمان نیستم، بلکه روزبه‌روز عاشق‌تر از همیشه به شغلم نگاه می‌کنم.

 

 

بهیاران، قله نشین عشق به نوعدوستی

 

 

پورخیز که از ابتدای برپایی مرکز توان‌بخشی جانبازان ضایعه نخاعی امام علی(ع) ساری در این مرکز مشغول به فعالیت بود و هم‌اکنون به‌عنوان مدیر این مرکز خدمت می‌کند، گفت: جایگاه بهیاران و پرستاران این مرکز بالاترین از رده انسانیت است، همکاران من انسان‌های پاکی هستند که از نیاز خود گذشته و با عشق به‌سلامت این جانبازان بزرگوار می‌اندیشند و تلاششان معطوف به بازگرداندن سلامت به این عزیزان است.

 

 

مدیر مرکز توان‌بخشی امام علی(ع) ساری بابیان اینکه پرستاری از اعمال ارزشمند جوامع انسانی است که در مکتب اسلام نیز دارای جایگاه والایی است، خاطرنشان کرد: پرستار باید با اخلاص کار کند زیرا باعث محبوب‏تر شدن این عمل نزد خدا می‏‌شود و تحمّل سختی‌‏های راه که اقتضای شغل شریف پرستاری است، به‌قدر و منزلت پرستاری می‌افزاید.

 

 

خدمت به جانبازان، عالی ترین نوع عشق ورزی به ارزش‌هاست

 

 

وی با اشاره به اینکه شناختن قدر و منزلت بیمار در نزد خداوند، به جهت موقعیتی خاص که دارد، به عمل پرستار ارزش بیش‏تری می بخشد، اظهار کرد: پرستاری از جانبازان، یکی دیگر از عواملی است که بر ارزش پرستاری می‏‌افزاید، هرقدر انسان در کاری همانند پرستاری که خود دارای ارزش است، مشقت و دشواری بیش‏تری تحمّل کند، اجر و پاداش بیش‏تری خواهد داشت.

 

 

گل‌واژه‌های مهربانی و ایثار در دستان مهربان این بهیاران شکفته می‏‌شود، آنگاه‌که بر بالین این ذخایر انقلاب می‌آیند و دست نوازش خود را بر چهره تب‌دارشان می‏‌کشند.

 

 

پرستاران سرافراز! خداوند پاداش زحمت‏ها و تلاش‌هایتان را بدهد.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه