تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۲۱:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تغییر نام بندر امیرآباد از سوی سازمان بنادر و تکذیب استاندار مازندران

تغییر نام بندر امیرآباد را روز گذشته سازمان بنادر و دریانوردی مصوب کرد اما استاندار مازندران امروز این تغییر نام را تکذیب کرد که با این شرایط باید منتظر بود و دید که آیا مصوبه سازمان بنادر به کرسی می‌نشیند یا اظهارات استاندار.

به گزارش سیمرغ ما، طی روز گذشته خبر تغییر نام بندر امیرآباد از طریق سازمان بنادر و دریانوردی به نام آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بر روی خروجی خبرگزاری‌های رسمی کشور قرار گرفت.

 

 

اعلام این خبر واکنش‌های را در فضای مجازی به همراه داشت اما استاندار مازندران در امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساری در ساری تغییر نام بندر امیرآباد به نام بندرهاشمی‌رفسنجانی را تکذیب کرد و گفت: بندر امیرآباد به نام بندر شهید هاشمی‌نژاد نام گرفته بود و همچنان هم خواهد بود و تغییر نامی هم برای بندر امیرآباد نخواهیم داشت.

 

 

ربیع فلاح جلودار مازندران با تکذیب اعلام شدن نام بندر امیرآباد به نام هاشمی‌رفسنجانی گفت: من جایی این تغییر نام را اعلام نکرده‌ام و این همان نام هاشمی‌نژاد می‌ماند.

 

 

به گزارش فارس، قرار است بندر امیرآباد به عنوان منطقه ویژه آزاد تجاری مازندران معرفی شود.

 

 

همچنین استاندار مازندران در نشست آغاز دهه مبارک فجر در جمع خبرنگاران درباره با آخرین وضعیت ایجاد منطقه آزاد تجاری در استان مازندران اظهار کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت استان برای تامین نیازمندی‌ها استفاده شود.

 

 

وی با اشاره به اینکه وقتی یک منطقه آزاد تجاری در استان مازندران وجود ندارد، چه طور می‎توانیم نسبت به ایجاد سه منطقه آزاد تجاری اقدام کنیم، خاطر نشان کرد: وقتی خودمان حاضر نیستیم بپذیریم در منطقه‌ای که همه گونه استعداد و امکانات وجود دارد، منطقه آزاد تجاری اعلام شود، چه طور از مسؤولان ملی این درخواست‌ها را مطرح کنیم.

 

 

فلاح با اعلام اینکه برای دریافت این سهیمه ابتدا نیاز است که همگرایی در استان ایجاد شود، گفت: پس از دریافت این امتیاز برنامه‌ریزی برای اولویت‌های بعدی در دستور کار قرار گیرد.

 

 

فلاح با اشاره به اینکه آن چیزی که ما در استان به آن رسیدیم ایجاد منطقه آزاد در امیرآباد بهشهر است که داری زیرساخت مناسب است و می‎تواند با اولویت این موضوع مطرح شود، ادامه داد: بخش کشتیرانی وزارت راه و شهرسازی موافقت کرد که امیرآباد به عنوان منطقه آزاد تجاری مطرح شود.

 

 

استاندار با بیان اینکه ایجاد منطقه آزاد تجاری امیرآباد در شورای عالی منطقه آزاد مصوب شده و از متولیان درخواست کردیم که موضوع منطقه آزاد تجاری مازندران در دستور کار قرار گیرد، گفت: این موضوع جزو صورت‌جلسه‌ای است که مقرر شد به عنوان یک سند در شورای عالی منطقه آزاد با حضور معاون اول رئیس جمهور مطرح شود و به نظر می‎رسد که باید به دنبال راهکاری برای این موضوع باشیم.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه