تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۲۲:۱۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت چهار سازمان مردم‌نهاد در سیمرغ/ تکیه به مردم از ویژگی‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی است

فرماندار سیمرغ گفت: در سیمرغ موفق به ثبت چهار سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف شدیم.

به گزارش سیمرغ ما، فرماندار سیمرغ مراسم افتتاح انجمن دوستداران طبیعت سبز سیمرغ، اظهار کرد: در این ایام لازم است به دستاوردهای خوب نام جمهوری اسلامی اشاره داشته باشیم چراکه اگر این دستاوردها بیان نشود اجحاف در حق نظام است.

 

 

فرج‌اله یداله‌پور در ادامه یکی از دستاوردهای خوب انقلاب اسلامی را بحث محرومیت‌زدایی دانست و گفت: روستاهای کشور تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی واقعاً محروم بودند و برق، آب، گاز، تلفن و راه‌ها از نیازمندی‌هایی بود که مردم نداشتند.

 

 

وی با بیان اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با نگاه بلند حضرت امام (ره) به محرومیت‌زدایی و خدمت به مردم نیازمند اقدامات خوبی صورت گرفت و امروز کمتر روستایی داریم که از خدمات زیربنایی بهره‌مند نباشد، افزود: توجه به قشرهای نیازمند و آسیب‌پذیر جامعه از دیگر دستاوردهای نظام است که یکی از دغدغه‌های جدی حضرت امام(ره) در آغاز پیروزی انقلاب اسلامی بوده است و به همین منظور دستور شکل‌گیری نهادهایی مثل کمیته امداد، بهزیستی و بنیاد مسکن را دادند که امروز منشأ خدمات بسیار زیادی برای اقشار جامعه است.

 
فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه از ویژگی‌های برجسته نظام جمهوری اسلامی تکیه این نظام و انقلاب به مردم است، تأکید کرد: یکی از عناصر اصلی شکل‌گیری و پیروزی انقلاب اسلامی در کنار رهبری حضرت امام(ره) حضور اقشار مختلف مردم درصحنه بوده است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: اگر اقشار مختلف مردم بهمن ۵۷ درصحنه حضور پیدا نمی‌کردند انقلاب به‌راحتی پیروز نمی‌شد و این حضور باعث شد با رهبری حضرت امام(ره) و تکیه‌بر ایمان قلبی مردم به اسلام انقلاب در کم‌ترین زمان ممکن به پیروزی برسد.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه در دوران شکل‌گیری انقلاب اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس بیشترین تأثیرگذاری را بسیج و اقشار مختلف مردم داشتند، تصریح کرد: سرنوشت جنگ زمانی تغییر پیدا کرد که بسیج وارد صحنه شد و بعد از دوران جنگ و دوران سازندگی هم حضور اقشار مختلف مردم را در همه عرصه‌ها داشتیم.

 

 

وی افزود: هر جا حضور مردم را داشتیم موفق بودیم، امروز هم تأکید همه مسؤولان نظام بر بهره‌گیری از ظرفیت مردم برای پیشبرد کارها است.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه شکل‌گیری سازمان‌های مردم‌نهاد و NGO ها با این نگاه است که بتوانیم از ظرفیت مردم و اقشار مختلف بهره‌گیری داشته باشیم، اظهار کرد: در این مسیر هم نظام موفق بود و سازمان‌های مردمی بسیار زیادی در حوزه‌های مختلف وجود دارند.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: در سیمرغ موفق به ثبت چهار سازمان مردم‌نهاد در حوزه‌های مختلف شدیم.

 

 

یداله‌پور با بیان اینکه هرچقدر سازمان‌های مردم‌نهاد در خدمات‌دهی به مردم و تأمین اهداف خود موفق باشند به نفع شهرستان خواهد بود، تأکید کرد: امیدوارم در آینده شاهد تشکیل این مجموعه‌ها در راستای تأمین نیازمندی‌های شهرستان با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌ها و تخصص‌ها به‌ویژه جوانان باشیم.

 

 

وی در پایان گفت: مجموعه فرمانداری آمادگی دارد به افرادی که درزمینهٔ سازمان‌های مردم‌نهاد پیگیر هستند تا زمینه را برای مشارکت مردم نهادینه و فراهم کنند، کمک کند.

ارسال دیدگاه