تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۲۲:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نارضایتی شدید شهروندان بهشهری از تصویب تغییر نام بندر امیرآباد

خبر تغییر نام بندر امیرآباد بهشهر، با واکنش منفی مردم بهشهر و منطقه مواجه شد. چراکه بندر امیرآباد بهشهر در گذشته به نام شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد نام‌گذاری شده بود.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از خط امید، خبرگزاری صداوسیما، در خبری مدعی شد سازمان بنادر و کشتیرانی کشور با مصوبه‌ای نام بند امیرآباد بهشهر را به بندر آیت‌الله هاشمی تغییر داد.

 

 

این تغییر نام به‌منظور پاسداشت نقش ارزنده‌ای که مرحوم حضرت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در دوران سازندگی ایفا کرده است با نام اختصاری و بین‌المللی B.H.R انجام شد.

 

 

بنا بر اعلام سازمان بنادر و دریانوردی، این مصوبه برای اجرا و طی مراحل قانونی به مراجع ذی‌ربط پیشنهاد شده است. بدون شک این اقدام دولت در جهت تکریم از آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است و اکثریت مردم کشور نیز با تکریم ایشان موافق‌اند.

 

 

اما این خبر با واکنش منفی مردم بهشهر و منطقه مواجه شد. چراکه بندر امیرآباد بهشهر درگذشته به نام شهید عبدالکریم هاشمی‌نژاد نام‌گذاری شده بودو

پس از گذشت مدت کوتاهی از انتشار این خبر، فعالان فضای مجازی نسبت به این تغییر نام اعلام نارضایتی کرده و این اقدام دولت را عملی شتاب‌زده ‌دانستند.

 

 

به نظر می‌رسد دولت در نام‌گذاری مکانی به نام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی آن‌قدر تعجیل کرد که فراموش کردند این بندر درگذشته به نام آیت‌الله شهید هاشمی‌نژاد بوده و در بین مردم منطقه نیز به این نام شناخته می‌شود.

 

 

گفتنی است با وجود اینکه بندر امیرآباد بهشهر در میان مردم منطقه به این نام شناخته می‌شود اما سازمان جهانی بندرها و کشتیرانی همچنان آن را به نام بندر امیرآباد می‌شناسد و از تغییر نام آن به نام شهید هاشمی‌نژاد ممانعت کرده است.

 

 

حال باید دید چگونه اقدامی که یک‌بار توسط سازمان جهانی بنادر و کشتیرانی رد شده، پذیرفته می‌شود!

ارسال دیدگاه