تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ثبت‌نام ۷۲ متقاضی در سایت بهین‌یاب/تأثیرگذاری تسهیلات بسته حمایتی رونق تولید/ظرفیت بسیار خوب سیمرغ در حوزه پرورش ماهی

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ متقاضی در سایت بهین‌یاب در این شهرستان ثبت‌نام کردند، گفت: از این تعداد ۱۹ فقره در حوزه صنعت و ۵۳ فقره در حوزه کشاورزی بود است.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور امشب در جلسه کارگروه رفع موانع تولید و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی این شهرستان با گرامی‌داشت یاد و خاطر امام راحل، اظهار کرد: روز ۱۲ بهمن روزی به‌یادماندنی در تاریخ انقلاب اسلامی است.

 

 

وی افزود: این روز، روز تجدید بیعت با آرمان‌های بلند حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبری همچنین شهدای گران‌قدر انقلاب اسلامی و روز همدلی امت با امامشان است که می‌طلبد همه افراد به‌ویژه رؤسای دستگاه‌ها تلاش کنند برنامه‌های متناسب با شأن این ایام داشته باشند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ متقاضی در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کردند، تصریح کرد: از این تعداد ۱۹ فقره در حوزه صنعت و ۵۳ فقره در حوزه کشاورزی بود است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: به‌طورکلی تاکنون ۳۲ پرونده به بانک معرفی شدند و ۱۲ فقره موفق به دریافت ۶۵ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات از محل بسته حمایتی رونق تولید شدند.

 

 

یدالله‌پور با تأکید بر اینکه در جلسات ارزیابی که انجام‌شده پرداخت این تسهیلات تأثیرگذار بوده است، اظهار کرد: تعدیل نیروی انسانی و راکد شدن در واحدهای دچار مشکل وجود داشت که با دریافت این تسهیلات سبب شد این واحدها در چرخه تولید قرار گیرند و فعالیتشان افزایش پیدا کند همچنین حفظ مجموعه نیروهای کارگری را در این واحدها داشتیم.

 

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از حوزه‌هایی که در بحث اقتصاد مقاومتی می‌توان ورود پیدا کند اوقاف است.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه همان‌طور که مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی فرمودند که ما در شرایط سخت و شرایط فشار کشورها روی پای خود بایستیم و مشکلی پیدا نکنیم، تصریح کرد: به دلیل اینکه مسائل اعتقادی در اوقاف مطرح است مردم پای‌کار حضور بهتری دارند.

 

 

این مسؤول ادامه داد: باید در این حوزه وقت بیشتری برای شناسایی موقوفه و افزایش وقف‌های جدید گذاشته شود و این موضوع هم نیاز به کار فرهنگی بیشتری دارد.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه شهرستان سیمرغ ظرفیت بسیار خوبی در حوزه پرورش ماهی دارد، اظهار کرد: تولید بیش از یک‌هزار و ۳۰۰ تن در شرایط موجود قابل‌افزایش است که کمک همه دوستان را می‌طلبد.

 

 

وی افزود: آب‌بندان‌ها در روستاها به‌عنوان ظرفیت خوبی برای پرورش ماهی هستند و می‌توان از این ظرفیت به‌عنوان افزایش تولید و بهره‌گیری از منابع حاصل از افزایش تولید برای عمران و آبادانی روستاها استفاده کرد.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه روستاهایی که از این ظرفیت استفاده می‌کنند در مقابل روستاهای که این ظرفیت را ندارند یا استفاده نمی‌کنند آبادتر هستند، تصریح کرد: بسیاری از هزینه‌ها توسط خود روستا تأمین می‌شود و وابستگی کمتری به منابع و بودجه دولتی دارند.

 

 

یدالله‌پور در پایان گفت: باید به‌سمت استفاده از این ظرفیت‌ها برای تأمین منابع درآمدی و افزایش تولید حرکت کنیم.

 

 

 

ارسال دیدگاه