تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۳:۰۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تمدید بخشودگی جرائم تسهیلات زیر ۱۰۰میلیون تومان

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ از تمدید تبصره های ۳۵ و ۳۶ اصلاحیه قانون بودجه مبنی بر «بخشودگی جرائم تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون در صورت پرداخت اصل آن» خبر داد.

به گزارش سیمرغ ما، محمدمهدی مفتح به تشریح مصوبات امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ پرداخت و افزود: این کمیسیون در راستای تحقق مصوبه برنامه ششم توسعه که در آن همسان سازی حقوق بازنشستگان تصویب شده بود امروز تصویب کرد که بازنشستگان لشکری و کشوری که حقوق ماهانه آنها کمتر از ۲ میلیون تومان است، سیاست همسان سازی درباره آنها برای سال ۹۶ اعمال شود.

 

 

وی تصریح کرد: در مصوبه دیگری مقرر شد تبصره های ۳۵ و ۳۶ اصلاحیه قانون بودجه ۹۵ برای سال آینده نیز تمدید شود. براین اساس کسانی که وام زیر ۱۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند در صورتی که اصل وام را پرداخت کنند سود آن را دولت پرداخت کند و جریمه دیر کرد نیز بخشیده شود.

 

 

مفتح ادامه داد: همچنین در مصوبه دیگری مقرر شد ۱۰۰ میلیون دلار به منظور تأمین و نوسازی تجهیزات فنی و توسعه کمی و کیفی برنامه های تولیدی بویژه فیلم و سریال های فاخر به صدا و سیما از محل صندوق توسعه ملی پرداخت شود.

 

 

سخنگوی کمیسیون تلفیق برنامه ششم گفت: همچنین مقرر شد معادل ۲۰۰ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برداشت و برای اعطای تسهیلات ارزی به منظور تهیه تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها ، موسسات آموزش عالی و پژوهشگاه ها و فناوری مربوط به وزارتخانه های بهداشت و علوم پرداخت شود.

 

 

مفتح ادامه داد: همچنین تصویب شد معادل ۳۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار بگیرد و به منظور آبیاری تحت فشار هزینه شود.

 

 

وی گفت: مصوب شد که به منظور تسریع در طرح های آبرسانی روستایی و توسعه شبکه های آن، ۳۰۰ میلیون دلار از منابع صندوق توسعه ملی در اختیار وزارت نیرو قرار بگیرد و پرداخت هزینه های پرسنلی از این منابع ممنوع است.

 

 

مفتح به مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه ۹۶ برای تقویت بنیه دفاعی نیز پرداخت و افزود: مقرر شد معادل یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی در اختیار ستاد کل نیروهای مسلح و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح قرار بگیرد.

 

 

وی گفت: همچنین در مصوبه دیگری بانک مرکزی مکلف شد که کلیه وجوه ارزی ناشی از طرح دعاوی در مراجع بین المللی و کشورهای خارجی را تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال به ردیف درآمدی مشخص شده در قانون بودجه منظور کند.

 

 

شبکه خبر

ارسال دیدگاه