تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۲:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

تروریسم و حقوق بشر در دنیا بهانه است/دشمنان این روزها فعال شده اند

وزیر کشور گفت: اصل مقابله دشمن با ما در مورد برجام، تروریسم و حقوق بشر نیست بلکه همه اینها بهانه است و آنها با اسلامی که از استقلال و حریت دم می زند، مشکل دارند و باید این را بدانیم.

به گزارش سیمرغ ما، عبدالرضا رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه در آیین افتتاح فاز نخست کارخانه خودرو سازی کارمانیا در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید بم افزود: عقل سلیم بر دفع شر تاکید دارد و هرچه رفع شر با هزینه کمتر باشد به نفع ماست که این اقدام انجام شد.

وی گفت: در عرصه سیاست خارجی توانستیم تحریم های مرتبط با برجام را از شورای امنیت بیرون آوریم و با تحقق برجام، میزان سرمایه گذاری ها و بازارهای صادراتی کشور افزایش و فشارهای سیاسی به شدت کاهش یافت.

وزیر کشور افزود: با تحقق این موارد با وجود کاهش قیمت نفت، توانسته ایم با تکیه بر اقتصاد مقاومتی و فضای سیاسی مناسب، تورم را به تک رقمی برسانیم و رشد اقتصادی ۷.۴ نیز محقق شده است.

وی اظهار کرد: برخی موضوعات از برجام قابل مشاهده است که صادرات ۲.۲ میلیون بشکه نفت یکی از این موارد است.

رحمانی فضلی با اشاره به اینکه در آغاز به کار این دولت با وضعیت نامناسب اقتصادی مواجه بودیم گفت: از نظر شاخص های رشد، تورم، سرمایه گذاری و اشتغال شاخص های مناسبی نداشتیم و دولت با شعار حل مشکلات اقتصادی و سیاست خارجی پا به عرصه گذاشت.

وی تاکید کرد: مسیر اقتصاد کشور در یک مسیر روشن و مشخص برای همه ما اعم از مجلس، دولت، قوه قضاییه و فعالان اقتصادی است، روند موجود دارای ثبات اقتصادی و تصمیمات روشن و هدف نیز تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی گفت: پنج سال است که هدف گذاری بزرگی از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد مقاومتی انجام شده است.

وزیر کشور با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی الگوی مناسبی است که همه باید تلاش کنیم تا محقق شود، گفت: مردمی بودن، درون زا بودن، برون گرا بودن، دانش بنیانی و عدالت محور بودن از ویژگی های اصلی اقتصاد مقاومتی در نگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: ما به عنوان یک حکومت دینی مدعی هستیم الگویی ارائه می دهیم که در کنار الگوی دیگر کشورها می تواند موفق باشد و منشاء این الگو از سوی خداوند متعال است و با آموزه‌های دینی ما ارتباط دارد.

وی گفت: مقاومت ما در بحث سیاسی و در برابر ظلم حاصل شده است و دوستان و دشمنان ما به الگوی اقتصاد مقاومتی در مسائل اقتصادی و تولیدی چشم دارند.

رحمانی فضلی تاکید کرد: ایران اسلامی در مورد موضوعات اقتصادی و توانمندی های تولیدی جزء موضوعاتی است که همه دنیا روی آن چشم دارند و هر وقت درگیر موضوع سیاسی و منظقه ای می شویم اولین موضوع دشمنان برای دشمنی با کشور استفاده از ابزارهای اقتصادی است.
وی گفت: تشکیل ساختار اقتصاد مقاومتی در قالب قرارگاه اقتصاد مقاومتی به پیشنهاد رهبر معظم انقلاب اسلامی محقق شده است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی مورد وفاق همه مسئولان کشور است، افزود: مسائل منطقه ای، داخلی و بین المللی دست به دست هم داده تا در عرصه خارجی به موفقیت هایی دست یابیم . این به معنی آن نیست که دشمن از دشمنی دست برداشته و ما اعتماد صد درصدی به آنها داریم.

وی افزود: برای آنکه خود را آماده کنیم باید در همه ابعاد علم، تکنولوژی و دانش باید حرف برای گفتن داشته باشیم و در عرصه دفاعی نیز باید قدرت بازدارندگی داشته باشیم و فکر نکنیم اگر نتوانیم سلاح های لازم را تامین کنیم در امنیت خواهیم بود.

وی اظهار کرد: ملاحظه می کنید که دشمنان این روزها چقدر فعال شده اند و به خیال اینکه یک نفر در آمریکا روی کار آمده می تواند با ایران مقابله کند.

رحمانی فضلی گفت: انسجام و وحدت رمز موفقیت ما بوده است و هر کس شکاف را در دستور کار خود قرار دهد در مسیر رهبری و مردم نخواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی و تولید مهمترین مسئله ای است که باید بر آن تمرکز کنیم تصریح کرد: کاهش هزنیه های تولید، افزایش میزان سرمایه گذاری و صادرات، افزایش بهره وری از تکنولوژی های جدید و تسهیل تامین امکانات با اقدامات انجام شده در مسیر سیاست خارجی حاصل شده است.

وی افزود: در گذشته ایران به عنوان یک خاطی در فصل هفت شورای امنیت با قطعنامه های متعدد رو به رو بود که این موضوع رفع شده است.

وزیر کشور گفت: روش و سرعت گشایش های حاصل شده باید موجب خوشحالی برای همه باشد زیرا این دستاوردهای کشور به عنوان یادگار امام است و همه باید از هر نوع پیشرفتی خوشحال شویم.

وی تصریح کرد: این باید فرهنگ عمومی باشد که همه از پیشرفت دیگران خوشحال باشیم و وقتی این مهم محقق شود موجب خوشحالی و امنیت همه ما خواهد شد.

وی گفت: بری اینکه بتوانیم برای یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر که سالانه وارد بازار کار می شوند، اشتغالزایی کنیم خیلی بیشتر باید کار کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از آیت الله هاشمی رفسنجانی به عنوان یکی از ارکان انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل از انقلاب با مجاهدت ها، همراهی ها و همکاری ها با امام راحل، مبارزان و مردم ما و بعد از انقلاب اسلامی با تفکر تغییر و نگاه مدیریتی و سازندگی و همدلی و ولایت پذیری با امام و رهبری موجب امید بود.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: خداوند عمر با برکتی به آیت لله هاشمی رفسنجانی داد و باید سپاسگزار عاقبت بخیری ایشان باشیم.

وی گفت: مردمی که به مشایعت آیت الله هاشمی رفسنجانی آمدند قدردانی خود را به خوبی نشان دادند.

وی ضمن گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی ادامه داد: دهه فجر عید بزرگی برای ملت ماست زیرا انقلاب اسلامی فصل و تغییر بزرگی در سرنوشت ملت ایران رقم زد.

رحمانی فضلی گفت: باید به نسل جوان بیاموزیم که در حفاظت از انقلاب اسلامی کوشا باشند تا ثمرات انقلاب بیش از پیش برای مردم ایران و مسلمانان تاثیرگذار باشد.

وی اظهار کرد: با نگاه به سابقه انقلاب اسلامی می بینیم که هر کدام از حوادثی که روی داد کافی بود تا یک نظام را ساقط کند اما با وحدت، ایمان، اعتقاد و تبعیت از امام و رهبری توانستیم انقلاب اسلامی را تاکنون در مسیر خودش حفظ کنیم.

وزیر کشور عصر دوشنبه در آغاز سفر ۲ روزه به استان کرمان وارد شهرستان بم شد و علاوه بر آغاز عملیات اجرایی انتقال گاز به سه شهرستان شرق استان از روند مرمت و بازسازی ارگ تاریخی بم نیز بازدید کرد.

انتهای پیام/باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه