تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مرگ ۱۲۷ موتور سوار در مازندران

۱۲۷ موتور سوار ۹ ماه امسال در مازندران به علت تصادف جان خود را از دست دادند.

به گزارش سیمرغ ما،  دكتر علی عباسی مدير كل پزشكی قانونی مازندرانتعداد كشته شدگان موتور سواران در حوادث ترافيكی را ۱۲۷ نفر اعلام كرد و گفت: ۵۱۰ نفر در حوادث رانندگی مازندران جان خود را از دست دادند كه از اين تعداد ۱۲۷ نفر موتور سوار هستند و این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد کاهش داشت.
وی افزود: بر اساس آمار شهرستان های ساری با ۲۴ نفر ، بابل با ۱۷ و بهشهر با ۱۰ نفر بيشترين و شهرستان های عباس آباد با يک نفر كمترين تلفات موتور سوار در آن به ثبت رسید.
دكتر عباسی گفت: بيشترين فوتی در ماه های مرداد با ۲۶ ، شهریور با ۱۷ و تیر با ۱۴ مورد بیشترین و كمترين آن با تعداد ۴ نفر در آذر ثبت شد.
مدیر کل پزشکی قانونی مازندران افزود: بيشترين گروه سنی كه مرگ موتور سوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار۴۵ فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با ۲۲ فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.
دكتر عباسی با اشاره به فوت تعداد ۹۶ نفر از موتور سواران در محور برون شهری و روستایی و بقیه محور درون شهری گفت: از ۱۲۷ نفر فوتی های موتور سوار در نه ماه امسال، ۱۲۲ نفر مرد و بقیه زن هستند.
وی با بیان اینکه ۱۰۶ نفر راننده موتور و ۲۱نفر سرنشین موتور هستند، افزود: بیشترین برخورد موتور سوار که منجر به فوت شده است به ترتیب مربوط به خودروهای پراید با ۲۸ نفر ،پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ هر کدام با ۷ مورد در رتبه های بعدی قرار دارند.
مدير كل پزشكی قانونی مازندران گفت: شايع ترين علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونريزی وسيع، صدمات و شكستگی های متعدد از عوامل ديگر منجر به مرگ در موتورسواران در ۹ ماه امسال بود./باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه