تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱۴:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دو هزار و ۸۵۵ تن مرکبات زیر درختی از چرخه تولید خارج شد/بهمن، ماه سراسر رحمت و برکت برای نظام جمهوری اسلامی است

فرماندار سیمرغ گفت: تصویب پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات کم‌بهره از طریق نظام بانکی به کشاورزان، تصویب پرداخت کمک بلاعوض تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال از برنامه‌های دولت بود همچنین در این حوزه کار خوبی در شهرستان انجام شد و بیش از ۲ هزار و ۸۵۵ تن مرکبات زیر درختی جمع‌آوری و از چرخه تولید خارج شد که به ازای آن‌یک میلیارد تومان به‌عنوان کمک بلاعوض به‌حساب کشاورزان خواهد رفت.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌اله یداله‌پور در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد ضمن تشکر از حضور استاندار محترم، معاونین و مدیران کل ستادی استانداری مازندران در سیمرغ و دیدار با مردم این شهرستان، اظهار کرد: به‌شخصه احساس رضایت را در چهره مردم و مراجعه‌کنندگان می‌دیدم.

 

 

وی افزود: انتظار داریم دستوراتی که به دستگاه‌های اجرایی داده شد عملیاتی شود تا این احساس رضایت استمرار پیدا کند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به حادثه تلخ و جان‌سوز ارتحال آیت‌الله هاشمی رفسنجانی این حادثه را سنگین دانست و تصریح کرد: آیت‌الله هاشمی شخصیت بسیار بزرگ نظام جمهوری اسلامی و منشأ برکات، خدمات و کارهای بسیار برجسته و بزرگ در نظام جمهوری اسلامی بود.

 

 

وی ادامه داد: آیت‌الله هاشمی درعین‌حال که فقیه و مجتهد مجاهد بودند یک سیاستمدار جهانی باهوشش بسیار بالا هم بود و این ارتحال ناگهانی ملت بزرگ ایران را دچار شوک کرد.

 

 

یداله‌پور بابیان اینکه کسی نمی‌تواند خدمات و زحمات ایشان را فراموش کند، اظهار کرد: ایشان در سنگرهای مختلف نظام جمهوری اسلامی تأثیرگذار بودند.

 

 

وی افزود: آیت‌الله هاشمی مرد روزهای سخت نظام بود و هرکجا که بحرانی بود ایشان هم حضور داشتند همچنین کسی خطبه‌های نماز جمعه ایشان را درزمانی که مشکلات به اوج خود می‌رسید فراموش نمی‌کنند که با حضور در نماز جمعه تهران و ایراد خطبه‌های دلگرم‌کننده همه را آرام می‌مردند و به ملت آرامی می‌دادند.

 

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه هاشمی از بین مردم رفت اما خصیصه بارز این شخصیت عزیز مردم‌دار و مردم‌دوست بودن ایشان است، تصریح کرد: از ایشان نقل‌شده که گفته‌اند مردم را بیشتر از خودم دوست دارم و در ۲۱ دی‌ماه مردم با تشییع باشکوه پیکر پاک این مرحوم نشان دادند مردم هم واقعاً هاشمی را دوست داشتند.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: امروز در نبود مرحوم آیت‌الله هاشمی آنچه مهم است ادامه مسیری است که ایشان پیش روی ملت گذاشت، آقای هاشمی در سال ۹۲ با حرکت تحسین‌برانگیز خود امید را به جامعه بازگرداند و در دل مردم امید را تقویت کرد و امروز همه باید تلاش کنیم مسیری که ایشان پیگیری کردند و عصاره فکر، اندیشه و عمل آقای هاشمی است که همان بحث اعتدال و تقویت امید در دل جامعه و مردم است را ادامه دهیم.

 

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه تشییع‌جنازه مرحوم آیت‌الله هاشمی نماد و تجلی اتحاد و یکپارچگی ملت ایران بود، اظهار کرد: ما باید این وضعیت را حفظ کنیم و همه تلاش و کوشش کنیم تا امید را در دل مردم تقویت کنیم.

 

 

وی ادامه داد: امروز هر حرکت، حرف، نگاه و نیتی در راستای اجرای یاس باشد خدمت به این انقلاب و جمهوری اسلامی نیست بلکه همکاری و همگامی با دشمنان این ملت و نظام خواهد بود، باید تلاش کنیم این وحدتی که اتفاق افتاد بین آحاد مردم و اقشار مختلف در راستای تأمین بهتر منافع نظام حفظ شود.

 

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه امروز سی‌ام دی‌ماه روز بسیار ارزشمندی در تاریخ انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: امروز سالروز اجرایی شدن برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) که یکی از دستاوردهای بسیار ارزشمند نظام و اقدام و عملکرد بسیار مثبت دولت تدبیر و امید است.

 

 

وی افزود: برجام دستاوردهای بسیار خوبی برای نظام جمهوری اسلامی داشته و بیش از ۱۰۰ دستاورد برای برجام تعریف‌شده که قرار شد توسط دستگاه‌های مختلف این اطلاعات و دستاوردها به استحضار مردم و ملت خوب کشورمان برسد.

 

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه یکی از موارد بحث فروش نفت است، اظهار کرد: پیش آر برجام فروش نفت کشور حداکثر یک‌میلیون بشکه به کشورهای محدود بود و به ازای دریافت پول باید جنس وارد کشور می‌کردیم اما امروز به برکت این دستاورد بیش از ۲ میلیون و چهارصد میلیون بشکه نفت داریم که آزادانه به هر کشوری که بخواهیم می‌فروشیم.

 

 

وی ادامه داد: تردد آزاد کشتی‌های جمهوری اسلامی در سراسر دنیا بدون محدودیت گذشته انجام می‌شود و نگاه مثبت افکار عمومی دنیا را به جمهوری اسلامی داریم، زمانی نام جمهوری اسلامی را در سازمان ملل و شورای امنیت به‌عنوان کشوری تهدیدکننده امنیت جهانی نام بردند.

 

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه امروز شرایط گذشته را نداریم و نگاه کشورهای دنیا به ما مثبت شده است، تصریح کرد: امروز بحث هزینه انتقال ارز مثل گذشته و نوبت چندین ماهه برای دریافت ارز را نداریم.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: شکسته شدن تحریم هواپیمایی بعد از ۳۸ سال خدمت بزرگی است چراکه ناوگان هواپیمایی ما فرسوده بود و هر بار مشکلاتی داشتیم اما برای اولین بار تحریم شکسته شد و اولین هواپیما هفته گذشته وارد کشور شد همچنین امیدواریم با پیگیری دولت مابقی هواپیماهای خریداری‌شده در راستای نوسازی ناوگان هواپیمایی کشور وارد کشور شود تا مردم با امنیت بیشتری سفر کنند.

 

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه در اجرای این برنامه آمریکا به‌عنوان دشمن شماره یک نظام جمهوری اسلامی بدعهدی‌هایی کرده است اما مطمئنیم فرزندان شجاع این ملت در عرصه دیپلماسی باتدبیر خودشان آمریکا را وادار خواهند کرد به تعهدات خود پایبند باشد، اظهار کرد: این تعهدات چندجانبه است و قدرت‌های دنیا پشت این توافق هستند و قطعاً آمریکا را وادار خواهند کرد به تعهداتش پایبند باشد.

 

 

وی افزود: امیدواریم ملت عزیز ایران بتوانند از برکات این دستاورد در راستای عمران و آبادانی کشور همچنین سازندگی ایران اسلامی بهره‌مند شوند.

 

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه بیست و هفتم دی‌ماه روز تأسیس سازمان صنفی نظام کشاورزی را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: کشاورزان به‌عنوان قشر زحمت‌کش جامعه ازجمله اقشاری بودند که مجموعه نظام‌مندی برای دفاع از حقوق خود نداشتند.

 

 

وی ادامه داد: این مجموعه در راستای دفاع و حفاظت از منافع کشاورزان لازم بود و من از همه عزیزانی که در این حوزه شهرستان فعال هستند تشکر می‌کنم.

 

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه به‌رغم همه مشکلاتی که دولت در حوزه منابع مالی دارد اقداماتی در راستای کمک به باغداران خسارت‌دیده بعد از بارش برف اوایل آذرماه انجام داد، اظهار کرد: دولت در حد توان و امکانات در راستای جبران این خسارت‌ها تصمیمات خوب گرفت و با توجه به پیگیری استاندار محترم، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اجرایی شدن این مصوبات بخشی از خسارت‌های باغداران عزیز جبران خواهد شد.

 

 

وی افزود: تصویب پرداخت ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار و تسهیلات کم‌بهره از طریق نظام بانکی به کشاورزان، تصویب پرداخت کمک بلاعوض تا سقف ۳۰۰ میلیارد ریال از برنامه‌های دولت بود همچنین در این حوزه کار خوبی در شهرستان انجام شد و بیش از ۲ هزار و ۸۵۵ تن مرکبات زیر درختی جمع‌آوری و از چرخه تولید خارج شد که به ازای آن‌یک میلیارد تومان به‌عنوان کمک بلاعوض به‌حساب کشاورزان خواهد رفت.

 

 

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه مصوب شد صندوق بیمه پرداخت به کشاورزانی که از قبل باغات خود را بیمه کردند تا سقف ۲۰۰ میلیارد ریال پرداخت نماید، تصریح کرد: بحث امحا تسهیلات کشاورزان خسارت‌دیده از یکتا سه سال است که بانک‌ها در حال اقدام هستند.

 

 

وی ادامه داد: بحث خرید تضمینی مرکبات را در راستای کمک به باغداران داشتیم که در شهرستان سیمرغ حدود یک هزار و ۱۶۰ تن در قالب مرکبات درجه‌یک، دو و سه از کشاورزان عزیز خریداری شد که مبالغ آن قطعاً پرداخت می‌شود.

 

 

یداله‌پور با اشاره به اینکه خسارت‌ها آن‌قدر عمیق بود که جبران‌کننده همه دغدغه و نگرانی‌های باغداران نیست، اظهار کرد: دولت با همه شرایطی که داشت اقدامات بسیار مثبت و ارزشمندی انجام داد که از این بابت از دولت محترم جمهوری اسلامی صمیمانه تشکر می‌کنم.

 

 

فرماندار سیمرغ در پایان با اشاره به فرارسیدن ماه بهمن، گفت: ماه بهمن سراسر رحمت و برکت برای انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی است و نیاز است همه دستگاه‌ها و مدیران برای بزرگداشت این ایام و ایام دهه فجر برنامه‌ریزی نمایند.

 

 

ارسال دیدگاه