تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۳۰ - ۱:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کیاکلا همچنان ناشناخته مانده است/اجرای نهضت آسفالت در این شهر

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه این شهر با توجه به وسعت بسیار کم ظرفیت بالایی دارد اما همچنان ناشناخته مانده است، گفت: بودجه سال ۹۵ شهر کیاکلا حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که حدود ۵۰ درصد این بودجه تخصیص پيدا کرده است.

به گزارش سیمرغ ما، رامین فرشیدفر در گفت‌وگو با خبرنگار ما، اظهار کرد: شهرداری کیاکلا در سال ۱۳۱۹ تأسیس شد اما با توجه به قدمتش توسعه پیدا نکرده است و خیلی از زیرساخت‌های آن خراب‌ شده یا نیاز به زیرساخت جدید دارد.

 

 

وی افزود: زیرساخت‌های تخریب‌شده بر اساس برآوردی که انجام‌شده به‌اندازه ۲۰ الی ۳۰ سال بودجه شهرداری است که قطعاً طی دو الی سه سال شکل نمی‌گیرد.

 

 

شهردار کیاکلا با اشاره به اینکه زیرساخت‌های خوبی شکل‌گرفته است، تصریح کرد: ورودی قائم‌شهر و بابل به سمت کیاکلا ساماندهی‌شده، آسفالت و روشنایی آن‌ هم انجام‌ شده است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: کوچه‌هایی در شهر وجود داشت که بیش از ۲۰ سال در انتظار آسفالت بود که آسفالت این کوچه‌ها هم انجام‌ شده است.

 

 

فرشیدفر با اشاره به اجرای نهضت آسفالتی دیگر در کیاکلا گفت: بیش از ۸ هزار تن آسفالت با پیمانکار قرارداد بسته‌ شده که مراحل ابتدایی و زیرسازی آن در حال انجام است و به‌زودی استارت آسفالت این پروژه‌ها می‌خورد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: برای اینکه کیاکلا به جایگاه اصلی خود برسد بخش مربوط به راه‌ها باید توسعه پیدا کند چراکه کارکرد کیاکلا از ابتدا مواصلاتی و اتصال شرق به غرب استان بوده است.

 

 

شهردار کیاکلا با بیان اینکه شهری را پیدا نمی‌کنیم که با پنج شهرستان ارتباط داشته باشد، تصریح کرد: نبود ایمنی در راه‌ها و عرض کم باعث شد این محورها مورد استقبال قرار نگیرد.

 

 

این مسؤول افزود: یکی از مهم‌ترین دلایل توسعه راه‌ها است که بخش اعظمی از تعرض محور سیمرغ با قائم‌شهر انجام‌ شده همچنین کار دو محور سیمرغ به جویبار و سیمرغ به بهنمیر هم خورده که این پروژه‌ها باعث توسعه می‌شود.

 

 

فرشیدفر با اشاره به اینکه کیاکلا با توجه به وسعت بسیار کم ظرفیت بالایی دارد اما همچنان ناشناخته مانده است، بیان کرد: بودجه سال ۹۵ شهر کیاکلا حدود ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان بوده که حدود ۵۰ درصد این بودجه تخصیص پیداکرده است.

 

 

وی ادامه داد: در شرایط به‌وجودآمده تغییر کاربری‌ها و ساخت و ساز رخ نمی‌دهد که کاهش توسعه شهری را در پی داشته است.

 

 

شهردار کیاکلا به دیدار امروز استاندار با مردم شهرستان سیمرغ اشاره کرد و گفت: مردم از ایجاد این فضا رضایت داشتند چراکه توانستند با مسؤولان خود ارتباط برقرار کرده و مشکلات خود را مطرح کنند.

 

 

ارسال دیدگاه