تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ - ۲۰:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسجد استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است/حل مشکلات مردم حداقل کار کانون‌های مساجد/مسجد مؤثرترین رسانه تبلیغی حضرت امام بود

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تأکید بر اینکه مساجد قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله نظام سلطه است، گفت: امام راحل مسجد را سنگر معرفی کرده‌اند که فقط تعریف نیست و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش سیمرغ ما، محمد فوقی عصر امروز در نخستین نشست مدیران مسؤول و ائمه جماعت کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد سیمرغ با امام‌جمعه این شهرستان، ضمن تسلیت به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد یادگاری از ایشان است.

 

 

وی افزود: آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند و در جلسه ۳۰۲ هیجدهم اسفند سال ۷۲ به همراه حاج احمد خمینی، دکتر ولایتی و دکتر لاریجانی در راستای دغدغه‌های مقام معظم رهبری برای مقابله با تهاجم فرهنگی تصمیم به راه‌اندازی کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد گرفتند که برکات خوبی برای نظام داشته است.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با اشاره به اینکه حداقل کاری که کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد در هر منطقه و محله می‌تواند انجام دهد حل مشکلی از مشکلات مردم است، تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و هنر مساجد درزمینهٔ کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

 

 

وی ادامه داد: در هر محله و منطقه‌ای با محوریت امام جماعت و روحانی مسجد و پای‌کار آمدن بچه‌های مسجدی کانون می‌توانند بسیاری از مسائل و مشکلات را حل کنند.

 

 

فوقی با بیان اینکه بازگشت به مساجد و احیای دوباره کارکردهای مساجد در دوران انقلاب و دهه ۶۰ تنها راه چاره است، اظهار کرد: مساجد از صدر اسلام به‌عنوان مرکز ثقل و محو فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی بوده است و امروز هم در هر محله و منطقه این کارکردها باید احیا شود.

 

 

وی افزود: مسجد مؤثرترین رسانه تبلیغی حضرت امام (ره) در دوران انقلاب بود و باید این نقش مساجد را پررنگ کنیم.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران با تأکید بر اینکه مساجد قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی در مقابله نظام سلطه است، تصریح کرد: امام راحل مسجد را سنگر معرفی کرده‌اند که فقط تعریف نیست و استراتژی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

 

 

وی ادامه داد: با محوریت و جهت‌دهی فعالیت‌های فرهنگی توسط امام جماعت مساجد می‌توان بسیاری معضلات فرهنگی محله و منطقه را حل کرد.

 

 

فوقی با بیان اینکه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد درجه‌بندی‌شده‌اند، اظهار کرد: در شهرستان سیمرغ هشت کانون درجه‌یک، هفت کانون درجه‌دو و دو کانون درجه سه فعال است.

 

 

مسؤول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد مازندران در پایان با اشاره به اینکه سه فعالیت ویژه خانه‌های نور، یک کتابخانه باز و هشت کتابخانه عمومی در شهرستان سیمرغ فعال است، گفت: مطالبات مقام معظم رهبری از طریق مساجد و ائمه جماعت پیگیری و برنامه‌ریزی شود.

ارسال دیدگاه