تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ - ۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خرید ۳۱۳ تن مرکبات از باغداران در سیمرغ/موردی از آنفولانزا پرندگان در شهرستان نداشتیم/مشکلی در اختصاص سوخت دوم وجود ندارد

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تا امروز ۳۱۳ هزار و ۸۳۰ کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، گفت: ۲۰۹ هزار و ۳۹۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

مجید جعفری امروز در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: با توجه به قابلیت و کیفیت پرتغال این شهرستان و تأیید قابلیت ذخیره‌سازی مرکبات توسط کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی مرکز خرید در سیمرغ دایر شد.

 

 

وی افزود: در مرکز خرید هر کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک ۸۳۴٫۴ تومان و پرتغال درجه‌ دو هر کیلوگرم باقیمت ۷۲۰ تومان خریداری می‌شود.

 

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به اینکه تاکنون ۳۱۳ هزار و ۸۳۰ کیلوگرم مرکبات به‌صورت تضمینی از باغداران خریداری‌ شده است، تصریح کرد: ۲۰۹ هزار و ۳۹۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ یک و ۱۰۴ هزار و ۴۴۰ کیلوگرم پرتغال درجه‌ دو است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: درباره خارج کردن پرتغال‌های زیر درختان از چرخه مصرف با تشکیل کارگروه و انجام اقدامات لازم تا امروز ۲ هزار و ۸۵۵ تن از چرخه مصرف خارج شد.

 

 

جعفری با بیان اینکه از مدت‌ها قبل به‌تمامی گلخانه‌داران، مرغداری‌ها و سورتینگ‌ها اعلام‌شده که بحث دوگانه‌سوز خود را جدی بگیرند، اظهار کرد: همه مجموعه‌ها مجهز به سیستم دوگانه‌سوز هستند و با تعامل و همکاری شرکت نفت سوخت دوم تأمین‌ شده است.

 

 

وی افزود: مشکل و محدودیتی در اختصاص سوخت دوم وجود ندارد.

 

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی سیمرغ با اشاره به بحث تجهیز و نوسازی اراضی کشاورزی شهرستان، تصریح کرد: تجهیز و نوسازی دو روستای جمال‌کلا و رکن‌کلا با مجموع ۲۴۰ هکتار در حال انجام است.

 

 

این مسؤول ادامه داد: تجهیز و نوسازی ۱۵ هکتار از اراضی کشاورزی روستای لاله‌زارکتی هم به‌زودی آغاز می‌شود.

 

 

جعفری با بیان اینکه ۸۵ درصد کارهای اولیه ۳۵۰ هکتار اراضی کشاورزی سیدمحله و سوخت‌آبندان شهر کیاکلا انجام‌شده و به جد پیگیری آغاز عملیات تجهیز و نوسازی در سال‌جاری هستیم، اظهار کرد: در صورت مهیا نشدن شرایط برای انجام عملیات تجهیز و نوسازی اراضی امسال مستندات برای آغاز کار در سال زراعی آینده آماده است.

 

 

وی به وضعیت آنفلوانزا پرندگان در سیمرغ اشاره کرد و گفت: جلسات مشترکی با اداره دامپزشکی برگزار شده اما تاکنون موردی در شهرستان مشاهده نشده است.

ارسال دیدگاه