تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۵ - ۲۳:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

عده‌ای بدعهدی آمریکا را رها کرده و به مردان مذاکره‌کننده چسبیده‌اند/ برجام بزرگ‌ترین دستاورد این دولت است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: متأسفانه عده‌ای بدعهدی آمریکا را رها کرده و به مردان مذاکره‌کننده چسبیده‌اند، برجام بزرگ‌ترین دستاورد دولت است و نباید مردم را ناامید کرد.

به گزارش سیمرغ ما، محمود واعظی در نهمین جلسه شورای اداری استان مازندران که به میزبانی تنکابن برگزار شد، اظهار کرد: زمانی که دولت مسؤولیت را بر عهده گرفت، کشور از نظر داخلی و منطقه‌ای وضعیت خاصی داشت و تلاش بر این بود تا با همراهی و همدلی مردم و تحت هدایت‌های رهبری بتواند آنچه رئیس‌جمهور وعده داده است را به تحقق برساند.

 

 

وی افزود: حضور پرشور مردم در انتخابات سال ۹۲، پیام همدلی و همبستگی مردم بود که آرامش و امنیت را به دنبال داشت.

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: شرایط اقتصادی دولت به نحوی بود که با وجود تحریم‌ها نباید از توسعه عقب‌نشینی می‌کرد و همچنان باید ثبات اقتصادی را حفظ می‌کرد و خوشبختانه تورم بالای ۴۰ درصد امروز به زیر ۸ درصد رسید و این آرزوی بسیاری از کشورهاست.

 

 

این مسؤول، فضای حاصل از مذاکرات ۵+۱ را رفع تحریم‌ها دانست و تأکید کرد: امروز ما در وضعیتی قرار داریم که می‌توانیم همچون گذشته گام‌هایی مؤثر برداریم.

 

 

واعظی با اشاره به بالا بودن میزان صادرات نفتی، یادآور شد: هیچ‌گاه صادرات نفتی ما به این میزان نرسیده بود و در بالاترین حد خود ۲ هزار و ۸۰۰ میلیون بشکه بود که امروز این میزان، ۲ هزار و ۹۰۰ میلیون بشکه است.

 

 

وی با انتقاد از بعضی اظهارنظرها در زمینه خرید ۲۰۰ فروند هواپیما، گفت: خرید ۲۰۰ فروند هواپیما جدید ثمره‌ فضای ایجاد شده در پسابرجام است که اگر انجام نمی‌شد، این امتیاز ۲۰۰ فروند از بهترین نوع با برگشت زمانی ۱۰ الی ۱۵ ساله، میسر نمی‌شد.

 

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات سال ۹۵ را سال رونق اقتصادی عنوان کرد و افزود: خوشبختانه تمام شاخص‌ها تاکنون روند مثبت را نشان می‌دهد و فضای خوبی حاکم است.

 

 

این مسؤول با شاره به زمان باقیمانده به انتخابات، اظهار کرد: دولت به دنبال حاشیه‌سازی نیست و مقرر است تا طبق زمان تعیین‌شده انتخابات برگزار شود.

 

 

واعظی اضافه کرد: متأسفانه در جامعه شاهد آن هستیم که عده‌ای به دنبال تبلیغات زودهنگام انتخاباتی هستند و موارد ناصحیح را به دولت نسبت می‌دهند اما باید مراقب بود تا این رویکردها موجب ناامیدی مردم نشود که این‌ها بزرگ‌ترین سرمایه‌اند.

 

 

وی دولت را فراجناحی دانست و متذکر شد: عقیده این دولت بر این است که هرکس مقتدر باشد و قانون اساسی را قبول داشته باشد، می‌تواند در این دولت کار کند و این دولت جایگاه افراد شایسته است.

 

 

وزیر معین استان مازندران بزرگ‌ترین دستاورد دولت را برجام عنوان کرد و با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر من از برجام انتقاد می‌کنم منظورم بدعهدی آمریکاست و قدردان زحمات دولتمردان هستیم، گفت: متأسفانه عده‌ای بدعهدی آمریکا را رها کرده و به مردان مذاکره‌کننده چسبیده‌اند، درحالی‌که اگر برجام نبود، امروز صادرات غیرنفتی ما بر واردات ما پیشی نمی‌گرفت. این دستاوردها متعلق به‌نظام است و نباید مردم را ناامید کرد.

 

 

این مسؤول در پایان قول پیگیری مصوبات هیئت دولت به استان مازندران را داد و بیان کرد: مازندران استانی مهم از همه‌ جهات است و تلاش ما برای ارتقا زیرساخت‌هاست و در این راستا بنا داریم تا پهنای باند را سه برابر کرده و تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار را متصل به اینترنت کرده و همچنین ۵۷۰ کیلومتر فیبر نوری بین‌شهری کشیده شود.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه