تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

خواص در فتنه سال ۸۸ مردود شدند/فتنه تمام نشده و از گوشه و کنار در حال رشد است/استکبار جهانی ضربه سنگینی از انقلاب اسلامی خورد

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران گفت: خواص ما در فتنه سال ۸۸ مردود شدند چراکه حضرت آقا بارها فرمودند خود را از این افراد جدا کنید و بگویید از شما نیستند آنوقت نظام می‌دانست چه برخوردی با آن‌ها انجام دهد و لازم نبود هشت ماه صبر کند.

به گزارش سیمرغ ما،  حجت‌الاسلام یدالله غلامی شامگاه پنج‌شنبه در مراسم گرامیداشت حماسه ۹ دی سیمرغ، اظهار کرد: نهم دی‌ماه سالروز به نمایش درآمدن حماسه با بصیرت مردم در فتنه ۸۸ بود.

 

وی افزود: ریشه انقلاب اسلامی برخلاف سایر انقلاب‌ها در بعثت پیامبر و در عاشورا امام حسین (ع) است.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه در آیه سوم سوره جمعه خداوند خبر می‌دهد قوم دیگری دین خدا را یاری می‌کنند و به یاران پیامبر ملحق می‌شوند، در تفسیر این آیه گفت: در زمان نزول ای آیه اصحاب پیامبر پرسیدند این کدام قوم است و پیامبر دستان خود را بر روی شانه‌های سلمان گذاشتند و فرمودند: قوم دیگری که دین خدا را در غربت خدا یاری می‌کنند اهل سلمان هستند.

 

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی چند صد مسلمان در دنیا حضور داشتند اما جایگاه خاصی نداشتند و دشمن هیچ واهمه‌ای از نماز، حج و زیارت آن دوران ما نداشت حتی آن‌قدر علیه دین تبلیغات منفی کردند و گفتند که دین عامل عقب‌ماندگی جوامع اسلامی است که باورمان شده بود عقب‌افتاده هستیم چون مسلمانیم.

 

‌* استکبار جهانی ضربه سنگینی از انقلاب اسلامی خورد

 

غلامی با تأکید بر اینکه در آن دوران غفلت یهود و نصارا در حال غارت سرمایه‌های ما بودند و به ما اجازه فکر کردن نمی‌دادند، تصریح کرد: جوانان ما وقتی به اروپا می‌رفتند از اینکه بگویند مسلمان هستم خجالت می‌کشیدند چراکه مسلمانی را مساوی با عقب‌ماندگی می‌دانستند.

 

وی افزود: در آن روزگار مردم به همراه یک پیامبر زاده برای یاری دین خدا قیام کردند و نتیجه آن امروز وحشت استکبار جهانی و آمریکا است.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی از انقلاب اسلامی ضربه سنگینی خوردند، تأکید کرد: انقلاب اسلامی آن‌ها را به سمت زوال و نابودی کشانده است.

 

وی ادامه داد: قدرت‌هایی که روزی کشورهای اسلامی و مسلمانان را حساب نمی‌کردند امروز مجبور هستند بخشی از وقت و سیاست خود را برای دفاع از خود در برابر مسلمانان انقلاب اسلامی بگذارند.

 

غلامی با تأکید بر اینکه برای این انقلاب ده‌ها هزار شهید داده‌ایم که فقط ۱۷ هزار نفر به دست منافقین شهید شدند، تصریح کرد: افراد و شخصیت‌هایی را از دست دادیم که به تعبیر امام راحل به‌تنهایی یک ملت بودند.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: امروز نمی‌توان به‌سادگی از کنار خون این شهدا گذشت، اینجا دیگر صحرای صفین نیست که تا قرآن بر سرنیزه رفت بگویند علی باید کوتاه بیاید، اینجا با به میدان جنگ آوردن همسر پیامبر هم دیگر نمی‌توان مردم را فریب داد.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی این گوهر گران‌بها از همان روز اول با فتنه، چالش و توطئه در عرصه‌های مختلف سیاسی، فرهنگی، نظامی، امنیتی و اقتصادی روبه‌رو بود، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید و ۲۳ بهمن ۵۷ تنها یک روز پس از پیروزی انقلاب قائله تجزیه‌طلبی کردستان را به راه انداختند.

 

وی افزود: در همان ماه‌های اول پیروزی انقلاب شاهد قائله امنیتی آذربایجان، قم، ترکمن صحرا، سیستان و بلوچستان و آمل در کشور بودیم.

 

غلامی بابیان اینکه در عرصه امنیتی چالش‌ها و توطئه‌هایی را مثل جنگ تحمیلی داشتیم که یک جنگ ناخواسته به ما تحمیل شد که هشت سال وقت مردم و انقلاب را گرفت و هزاران نفر شهید، جانباز و اسیر شدند و هنوز هم پیکر بسیاری از شهدای ما برنگشته است، اظهار کرد: در عرصه فرهنگی هم توطئه‌هایی داشتیم که رهبر انقلاب از آن به‌عنوان تهاجم فرهنگی، شبیخون فرهنگی و جنگ نرم یادکرد.

 

وی ادامه داد: در عرصه اقتصادی هم از همان سال‌های اولیه تحریم شدیم و تا امروز این تحریم‌ها در حال تمدید شدن است.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه «قانون داماتو» تحریمی که نقض برجام قلمداد شد حدود بیست‌وچند سال قبل و در زمان آقای رفسنجانی وضع شد، تصریح کرد: اینطور نیست که بگوییم همه تحریم‌ها در دوره فلان کس انجام‌شده پس همه گناهان به گردن چهار سال فلان کس است.

 

وی افزود: آن‌ها با انقلاب و نظام ما بد هستند و نمی‌توانند با ما در مذاکره و تعامل کنار بیایند.

 

غلامی با بیان اینکه این موضوع کلام قرآن است و قرآن در خصوص می‌فرماید: «یهودا و نصارا پیوسته با شما می‌جنگند تا شمارا از دینتان بازگردانند»، اظهار کرد: قرآن برای زمان نزول خود نیست و برای امروز ما هم گفته‌شده است.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: قرآن می‌گوید با عقب‌نشینی، کوتاه آمدن و باج دادن نمی‌توانید یهود و نصارا را راضی کنید، یا آن‌ها باید از دین برگردند یا ما باید برگردیم، آن‌ها در استکبار خود و ما در دین خود ثابت‌قدم شویم.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه در تمامی عرصه‌ها چالش داشتیم، تصریح کرد: در کشور به خدا، پیغمبر، امام حسین (ع) و امام زمان (عج) حمله کردند حتی گفتند می‌خواهند برعلیه خدا هم تظاهرات کنند.

 

وی افزود: در همین کشور گفتند قرآن کتابی کهنه بیش نیست و در دوره جاهلیت نازل‌شده است و حقوق بشر ۵۰ ساله را مقدم بر قانون قرآن ۱۴۰۰ ساله می‌دانستند.

 

غلامی با بیان اینکه این افراد تا جایی پیش رفتند که می‌گفتن ریشه عاشورا کجاست و روز عاشورا را تلافی بنی‌امیه از خشونت پیامبر در جنگ بدر و احد می‌نامند، اظهار کرد: این عده قصد داشتند زیارت عاشورا را به‌صورت سرود بسرایند چراکه می‌گفتند لعن زیارت عاشورا خشونت دارد.

 

وی ادامه داد: در زیارت عاشورا پنج گروه را لعنت می‌کنیم که هرکدام از این گروه‌ها زیرمجموعه‌ای دارند.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه چالش‌های سیاسی هم همانند دولت موقت بازرگان برای جمهوری اسلامی را پشت سر گذاشتیم، تصریح کرد: خط فکری این افراد با امام راحل و انقلاب ما سازگار نبود و آن‌ها برای دین در عرصه‌های سیاسی نقشی قائل نبودند.

 

وی افزود: چالش سیاسی دیگر بعد از انقلاب مواجه شد با چالش لیبرال‌ها و بنی‌صدر که رأی مردم را گرفته بودند و آن را چماق بر سریاران انقلاب و امام می‌کردند.

 

غلامی بابیان اینکه از دیگر چالش‌های سپری‌شده چالش مهدی هاشمی و همراهی آقای منتظری قائم‌مقام رهبری شخصیت دوم انقلاب با آن بوده، اظهار کرد: شخصیت محبوب در نزد مردم کارش به‌جایی کشید که امام انقلاب مجبور به عزل او شد که امام راحل هزینه بسیاری برای این کار دادند.

 

وی ادامه داد: امام راحل چند سال زحمت کشید تا این فرد را از ورطه درآورد امانشد و سرانجام امام راحل به قیمت جانش این فتنه را از سر انقلاب اسلامی دور کرد و دیگرکسی آیت‌الله منتظری راندید و دیداری با مردم نداشتند.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه آمریکا، حزب بعث، زندان، تبعید و از دست دادن یاران امام در هفتم تیر هم نتوانست خم به آبروی امام راحل آورد، تصریح کرد: امام در حسینیه جماران بعد از حادثه هفت‌تیر فرمود: اگر من را هم بکشند و من هم نباشیم در اداره ملت خللی ایجاد نمی‌شود.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: وقتی دشمن جنگ را به ما تحمیل کرد امام راحل فرمودند دیوانه‌ای آمده سنگی انداخته اما وقتی چالش آیت‌الله منتظری پیش آمد امام فرمود: از خدا می‌خواهم مرگ مرا برساند.

 

غلامی با بیان اینکه چالش کارگذاران از دیگر چالش‌های انقلاب اسلامی بود که یک عده به دنبال سکولار کردن جامعه بودند و قصد داشتند حکومت را به‌گونه‌ای اداره کنند که دین در آن نقشی نداشته باشد، اظهار کرد: این موضوع خلاف نظر امام بود اما آمد و حاکمیت دینی تشکیل داد.

 

وی ادامه داد: امروز برخی می‌گویند در سیاست خارجی نباید مسائل عقیدتی را دخالت دهیم.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با تأکید بر اینکه دوران اصلاحات از دیگر چالش‌های پشت سر گذاشته‌شده نظام است، تصریح کرد: در این زمان به مهم‌ترین باورها و عقاید ما حمله کردند.

 

وی افزود: چالش دیگر دو سال آخر دولت آقای احمدی‌نژاد بود.

 

غلامی با اشاره به اینکه اگر بخواهیم توطئه‌ها و چالش‌ها را در عرصه‌های مختلف بشماریم کتابی قطور می‌شود، اظهار کرد: خطرناک‌تر از موارد مطرح‌شده فتنه سال ۸۸ بود که حتی از جنگ هم خطرناک‌تر بود.

 

وی ادامه داد: از بین جریاناتی که در داخل و خارج برای کشور ایجاد کردند رهبر انقلاب تنها جریانات سال ۸۸ را فتنه نامید و آن را فتنه عمیق دانست.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران بابیان اینکه فتنه به فضای غبارآلود می‌گویند که شخص نتواند کار درست را انجام و تشخیص صحیح از ناصحیح تشخصی دهد، تصریح کرد: پیامبر (ص) فرمود امت حضرت موسی ۷۱ دسته شدند، امت حضرت عیسی ۷۲ دسته و امت من ۷۳ دسته می‌شوند که تنها یک دسته حق است.

 

وی افزود: دسته‌ای که با ولایت باشد حق است و آن‌هایی که از ولایت پیش می‌افتند یا عقب می‌مانند از دین خارج‌اند و فقط آن‌هایی نجات پیدا می‌کنند که همراه ولایت باشند.

 

غلامی با تأکید بر اینکه ولایت مداری فقط گفتن رهبر معظم انقلاب نیست، اظهار کرد: ولایت مداری الزاماتی دارد که همراهی و پیروی از ولایت یکی از آن‌ها است.

 

وی ادامه داد: سال گذشته در ۱۹ بهمن رهبر معظم انقلاب گلایه کردند و گفتند آدم خجالت می‌کشد محصول کشاورزان روی درخت‌ها و دستشان مانده اما می‌رویم از خارج میوه وارد می‌کنیم، دو روز از این موضوع گذشته بود که یکی از شخصیت‌های کشور به مسؤولین گفت واردات میوه چه اشکالی دارد؟ محصولات کشاورزی داخلی برای ما گران تمام می‌شود.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه قانون داماتو از سال ۷۵ وضع شده بود و آن روزها برخی برای این قانون به دنبال مذاکره با آمریکا بودند، تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمود مذاکره با این‌ها فایده ندارد و در سال‌های اخیر هم می‌فرماید: شما می‌گوید با مذاکره مشکل مردم حل می‌شود، من حرفی ندارم نرمش قهرمانانه نشان می‌دهیم، بروید مذاکره کنید ولی من اعتماد ندارم.

 

وی افزود: امروز چطور شده جلوی مردم ایستادید و می‌گوید رهبر معظم انقلاب در تمامی جزئیات این مذاکره و برجام بودند درصورتی‌که خود آقا فرمود من در جزئیات دخالت نمی‌کنم.

 

غلامی بابیان اینکه فتنه سال ۸۸ به دلیل فضایی که داشت و تشخصی حق از باطل سخت بود فتنه عمیق نامیده شد، اظهار کرد: افرادی که میزان و بصیرت را می‌شناسند نجات پیدا می‌کنند.

 

وی ادامه داد: میزان، «ولایت» است یعنی همان کاری که مردم با بصیرت ایران در ۹ دی انجام دادند و به همه آنچه در هشت ماه گذشته رخ‌داده بود نه گفتند.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه برای اولین بار در انقلاب عده‌ای از داخل نظام با دشمنان و ضدانقلاب همدست شدند و قصد انجام کاری داشتند که همان کار ضدانقلاب بود، تصریح کرد: به آتش کشیدن محل کسب‌وکار مردم، ضربه زدن به بیت المال، وارد آوردن خسارت‌های میلیاردی، حمله به نیروهای امنیتی و کشته شدن افرادی که به طرز مشکوک کشته شدند کار چه کسانی جز ضدانقلاب می‌تواند باشد.

 

وی افزود: آقایان سال‌های سال حدود ۳۰ انتخابات برگزار کردند و خوب می‌دانند انتخابات ملی در کشور ما با سازوکارهایی که دارد قابل دست بردن نیست و اصلاً اجازه چنین کاری را نمی‌دهد، تخلف می‌شود اما تقلب نمی‌شود.

 

غلامی بابیان اینکه بعدها خودشان اعتراف کردند تقلب نشده باید از آن‌ها پرسید چرا شما هشت ماه کشور را به آشوب کشیدید و دل مؤمنین را به لرزه آوردید، اظهار کرد: همه آمده بودند یک‌ماهه کار بشار اسد را تمام کنند و خط مقاومت که در سوریه است را بشکند تا فرزند پلید استکبار در منطقه نفس راحت بکشد.

 

وی ادامه داد: امروز می‌بینیم آزادی حلب همچون آزادی خونین‌شهر شد و حلب را خدا آزاد کرد.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با تأکید بر اینکه برخی در داخل کشور می‌گویند ما نمی‌توانیم، تصریح کرد: ما در حال اداره نقاط دیگر هستیم اما اینجا نمی‌توانیم؟ شما هم جهادی مدیریت کنید می‌توانید.

 

وی افزود: فرزندان این ملت دل قدرتمند دنیا را به لرزه درآورد و افسران و ژنرال‌های استکبار جهانی از اسم این فرزندان می‌ترسند چرا در دیگر عرصه‌ها نباید اینگونه باشیم؟

 

غلامی بابیان اینکه چرا باید به اینجا برسد که یک عده در زمستان در قبرها بخوابند مگر ما نمی‌توانیم، اظهار کرد: در داخل هم باید خالصانه، جهادی و باروحیه حماسی کارکنیم.

 

وی ادامه داد: یک زمانی سلاح ژ ۳ که نیمی در داخل و نیمی در خارج تولید می‌شد به عنوان سلاح ملی ما بود اما امروز فرزندان این مرز و بوم و امثال حاج قاسم‌ها انواع موشک، پهباد و هواپیماهای بدون سرنشین ساختند.

 

*‌ خواص ما در فتنه سال ۸۸ مردود شدند

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با تأکید بر اینکه در فتنه سال ۸۸ شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند چرا آقایان نیامدند و برگه کاغذی ننوشتند که این افراد از ما نیستند؟، تصریح کرد: بهاییان مسجد را آتش زدند، کمونیست و ضد انقلاب حوزه مقاومت بسیج را به آتش کشیدند نیامدن و نگفتند اینان از ما نیستند.

 

وی افزود: خواص ما در فتنه سال ۸۸ مردود شدند چراکه حضرت آقا بارها فرمودند خود را از این افراد جدا کنید و بگویید از شما نیستند آنوقت نظام می‌دانست چه برخوردی با آن‌ها انجام دهد و لازم نبود هشت ماه صبر کند.

 

غلامی با بیان اینکه قصد نظام حفظ آبرو و احترام آقایان بود تصریح کرد: هیچ جای دنیا این موضوع را تحمل نمی‌کنند و نمونه آن را در ترکیه دیدیم که چند هزار نفر دستگیرشده یا از کار برکنار شدند.

 

وی ادامه داد: هشت ماه کشور را به آتش کشیدند حالا عده‌ای می‌گویند حصر باید برداشته شود، ما هم می‌گوییم حصر باید برداشته شود اما اگر حصر برداشته شود این افراد باید محاکمه شوند که جرم بسیار سنگینی هم دارند، آن‌ها باید جواب پدر و مادرانی که فرزندانشان در خیابان‌ها شهید شدند، نیروهای امنیتی که به شهادت رسیدند، هشت ماه تعطیلی کشور، خسارت‌های جبران ناپذیر مادی و معنوی به کشور را داده و پاسخگو باشند.

 

مسؤول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه کربلای مازندران با اشاره به اینکه خانمی که کاندید ریاست جمهوری آمریکا بود در خاطرات خود می‌نویسد ما هر گونه توانستیم به آشوبگران کمک رساندیم اما آقایان یک‌بار نگفتند با آن‌ها نیستند، حتی کسانی که در روز عاشورا به عزاداری امام حسین (ع) اهانت و حمله کردند، تصریح کرد: آقایان این افراد را مردان خداجو دانستند، کشته سازی کرده و مجلس ختم برگزار کردند تا به قول خودشان حکومت را وادار به تسلیم کنند.

 

وی افزود: فتنه سال ۸۸ به این دلایل عمیق بود، عده‌ای از مردم به تردید افتادند شاید فکر کردند اتفاقی خواهد افتاد اما از خرداد تا دی دیدند که دروغی بیش نبود.

 

غلامی بابیان اینکه در فتنه ۸۸ به امام حسین (ع)، امام زمان (عج) و اصل ولایت فقیه حمله شد، تأکید کرد: به قول رهبر انقلاب باز هم امام حسین (ع) و عاشورا به داد ما رسید و به لطف خدا و مدیریت هوشمندانه مقام معظم رهبری کج روی هشت‌ماهه فتنه گران به پایان رسید.

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: مردم در ۹ دی آمدند و سر فتنه را زدند اما ریشه فتنه درنیامد، امروز باید حواسمان باشد چراکه فتنه تمام نشده و از گوشه و کنار در حال رشد است.

ارسال دیدگاه