تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۱۷:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نجات ۴۰ نفر از گازگرفتگی در ساختمانی در تهران

بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان آتش نشانی نشان داد که دودکش اصلی مشعل موتورخانه از جای خود خارج شده و حجم زیادی از این گاز خطرناک در فضا منتشر شده بود.

به گزارش سیمرغ ما، سید جلال ملکی در این باره گفت: وقوع حادثه گازگرفتگی در ساعت ۱:۵۹ بامداد امروز به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد و در پی آن ستاد فرماندهی آتش نشانان سه ایستگاه را به محل حادقه واقع در بزرگراه رسالت خیابان دبستان اعزام کرد.

 

 

وی با اشاره به حضور آتش نشانان در محل حادثه افزود: پس از حضور عوامل آتش نشانی در محل مشاهده شد که حادثه در یک مجتمع مسکونی ۲۰ واحدی رخ داده و گازسمی منوکسید کربن تمام طبقات آن را در برگفته که بلافاصله عوامل آتش نشانی به طبقات مراجعه کرده و بیش از ۴۰ نفر از ساکنان را از محل خارج کرده و به فضای باز انتقال دادند.

 

 

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران اضافه کرد: از میان حدود ۴۰ نجات یافته، وضعیت جسمی پنج تن شامل سه خانم، یک کودک چهار ساله و نوزادی دو ماهه نامناسب بود که از سوی عوامل اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

 

 

ملکی درباره علت وقوع این حادثه نیز گفت: بررسی های صورت گرفته از سوی کارشناسان آتش نشانی نشان داد که دودکش اصلی مشعل موتورخانه از جای خود خارج شده و حجم زیادی از این گاز خطرناک در فضا منتشر شده بود.

 

 

وی اضافه کرد: آتش نشانان پس از ایمن سازی محل و ارائه توصیه های لازم به اعضای هیئت مدیره ساختمان، برای رفع مشکل در ساعت ۰۴:۱۸ به عملیات خود خاتمه دادند.

 

ایسنا

ارسال دیدگاه