تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حامیان فتنه راهی جز پناه به غرب نداشتند

امام‌جمعه سیمرغ گفت: حامیان فتنه بعد از خاموش شدن این غبار و افشا شدن چهره‌های بسیار راهی جز پناه به غرب نداشتند.

حجت‌الاسلام محمدباقر یوسفی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، اظهار کرد: در قضایای ارزش‌های انقلاب از صدر اسلام تا امروز چند وقت یک‌ بار شاهد ایجاد امواجی هستیم که سبب گردوغبار می‌شود و شفافیت و اصل کار از نگاه‌ها پنهان می‌ماند و غفلت می‌شود.

 

 

وی افزود: نمونه‌هایی در صدر اسلام همچون دوره‌های ۸۰ ساله بنی‌امیه و ۵۰۰ ساله بنی‌عباس داریم.

 

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه در صدر اسلام غفلت مسلمانان از مسیر و نشناختن حقیقت سبب به شهادت رسیدن امام حسین(ع) در کربلا می‌شود، تصریح کرد: زمانی که سر امام حسین(ع) بر روی نیزه قرار دارد یک عده مسلمان اسلام‌خواه کف می‌زنند و شادی می‌کنند.

 

 

این مسؤول ادامه داد: این افراد نفهمیدند راهی که انتخاب کردند کج‌راهی است و به مقصد نمی‌رسد بلکه هر قدمش فاصله‌ای از اصل و حقیقت است.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه در انقلاب اسلامی هم شاهد چنین حرکاتی بعد از پیروزی انقلاب بودیم که به جریانات مختلف آن زمان و جنگ اشاره کرد، اظهار کرد: در ابتدای انقلاب در روزهای نخستین که همه دست‌به‌دست هم داده بودند به جهت عوامل مختلف و فضاسازی‌ها بنی‌صدر به میدان آمد.

 

 

وی افزود: امام راحل ۱۵ ماه تحمل می‌کند تا این انحراف از مسیر را از سر راه بردار و مجدداً راه اصلی در حرکت مؤمنین مشخص شود.

 

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه در سال ۸۸ انتخابات را بهانه کردند و جریان‌های مختلف کنار یکدیگر موجی را ایجاد کردند که نتیجه این موج فتنه شد، تأکید کرد: مقام معظم رهبری در خصوص این فتنه تذکر و هشدار داده بودند اما برخی در مسیر خود راه لجاجت را پیمودند که اتفاقاتی رخ داد که سزاوار نبود.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: با انتخاب رنگ سبز، خیلی‌ها رنگ سبز به دستان خود بستند حتی نخست‌وزیر انگلیس هم مدافع رنگ سبز و فتنه‌گران شد و آمریکا و آلمان هم حمایت می‌کنند.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه در این زمان مقام معظم رهبری روش بیداری، آگاهی دادن، نصیحت و موعظه را پیش گرفتند و پس از ۱۸ ماه ملت بصیر ایران به پایان برد و به آنانی که دگراندیش بودند نشان دادند اینجا ایران شیعی است، تصریح کرد: حامیان فتنه بعد از خاموش شدن این غبار و افشا شدن چهره‌های بسیار راهی جز پناه به غرب نداشتند.

 

 

وی ادامه داد: امروز در نامه‌ای که برای ترامپ نوشته می‌شود اسامی برخی از این افراد به چشم می‌خورد.

 

 

امام‌ جمعه سیمرغ با بیان اینکه مقام معظم رهبری سران فتنه را در داخل نمی‌بیند و تذکر می‌دهد شما از داخل سران فتنه نباشد، اظهار کرد: گوش ندادند، نخواستند گوش کنند و برخی همچنان نمی‌خواهند گوش کنند چون هدفشان اسلام، انقلاب اسلامی و ارزش‌های الهی نیست.

 

 

این مسؤول افزود: همه در کنار هم درد دین‌ دارند مگر آنان که دین را نپذیرفتند.

 

 

یوسفی با اشاره به اینکه امام علی(ع) برای حفظ دین در خانه می‌ماند و صورت همسرش سیلی می‌خورد، تصریح کرد: امام علی(ع) اما نه‌تنها قهر نمی‌کند بله عرصه موعظه و تبلیغ را رها نمی‌کند و بصیرت و آگاهی می‌بخشد.

 

 

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم آن‌هایی که اشتباه کردند به دامن اسلام و انقلاب برگشته و به اشتباهات خود اعتراف کنند.

 

 

امام‌ جمعه سیمرغ در پایان گفت: عزت و موفقیت در وحدت است و وحدت در سایه اطاعت از رهبری وجود دارد.

 

 

ارسال دیدگاه