تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۱۰ - ۲:۱۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مسؤولی که در دل فتنه نامه بی سلام به رهبر انقلاب می‌فرستد بصیرت را درک نکرده است/گناه بزرگ فتنه‌گران ایجاد هزینه برای نظام است

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه مسؤولی که در دل فتنه نامه بی‌سلام به رهبر انقلاب می‌فرستد بصیرت را درک نکرده است، گفت: گناه بزرگ فتنه‌گران ایجاد هزینه برای نظام است.

به گزارش سیمرغ ما، آیت الله صادق آملی لاریجانی امشب در همایش بصیریت با گرامی داشت یاد و نام شهدای انقلاب اسلامی و شهدای روحانی اظهار کرد: فیض شهادت عنایت خاص از جانب خداوند است که آسان و ارزان به انسان عنایت نمی‌شود، تا استعدادی برای این موهبت عظیم وجود نداشته باشد، شهادت برای انسان رقم نمی‌خورد.

 

 

وی تصریح کرد: شهادت و جهاد در راه خدا از بزرگ‌ترین سعادت بشری است و تا حقیقت و روشنایی آن برای انسان معلوم نباشد قدر آن شناخته شده نیست.

 

 

رئیس قوه قضائیه خاطرنشان کرد: خداوند نعمت شهادت برای شهید را موجب بشارت می‌داند و در ازای جان و مال که بالاترین دارایی شخص است بهشت و مقامات بهشتی را به شهید ارزانی داشته که نوعی معامله بوده و نتیجه آن فوز عظیم است.

 

 

آملی‌لاریجانی یادآور شد: خداوند در سوره توبه می‌فرماید، در ازای مال و جانی که در راه خدا عطا می‌شود بهشت را به شما تقدیم می‌کنم و این وعده الهی برای کسانی است که در راه خدا جهاد می‌کنند.

 

 

وی با اعلام اینکه تعبیر فوز عظیم در بهشت برای همه انسان‌ها صدق نمی‌کند و خداوند این نعمت را فقط در اختیار شهید و کسانی که در راه اسلام به شهادت می‌رسند تقدیم می‎کند، یادآور شد: رزق عندالله از بهترین نعمت‌ها به شهدا است و این آیات الهی خود جای تعمل دارد.

 

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه همه عوالم موجود در حال استفاده از رزق الهی هستند ولی شهید در مقام بسیار عظیم رزق عندالله قرار دارند، گفت: در طول تاریخ انقلاب به روشنی دیدیدم که هر کجا جای شهدا بود، پیروزی ایجاد شد.

 

 

*نوشتن نامه برای تشدید تحریم‌های ایران خباثت خائنین داخلی است

 

 

وی اضافه کرد: دشواری‌های انقلاب اسلامی ایران با شهادت هموار شد امروز کشور ما قدرت منطقه است و با وجود تمام دشمنی‌ها در طول انقلاب بر علیه نظام شد، به برکت اسلام و ارزش‌های اصیل اسلامی و جهاد جهادگران و شهادت آنها امروزه کشور ما قدرت منطقه است و حرف نخست را در منطقه می‌زند.

 

 

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه می‌دانیم دشمنان جمهوری اسلامی و شیطان بزرگ آمریکا در طول ایام چه اقداماتی بر علیه مردم ایران اسلامی داشتند، خاطرنشان کرد: منافقین دیروز ایران هم این روزها به رئیس جمهور آینده آمریکا نامه نوشتند که تحریم‌ها را بیشتر کنند و این حرکت خباثت خائنین داخلی و دشمنان خارجی به انقلاب اسلامی ایران است.

 

 

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه این مملکت تا زمانی که شهادت و شهادت طلبی دارد مقاوم بوده و بیگانگان قدرت تعدی به آن را پیدا نمی‌کنند، ادامه داد: امروز ایران از هر زمانی مقتدرتر در منطقه ایستاده و مسلمانان زیر ظلم و ستم هم به این مملکت پناه آوردند.

 

 

*جمهوری اسلامی به ندای همه مسلمانان جهان پاسخ می‌دهد

 

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه جمهوری اسلامی بر اساس موازین ارزش‌های اخلاقی به ندای همه مسلمانان در جهان پاسخ می‌دهد و به آنان کمک می‌کند، افزود: در عراق و سوریه به درخواست دولت آنها مشاوره داده و مستشار در اختیار آنها قرار داد و امروز شهر حلب به دلیل جهاد جهادگران و مسلمان در منطقه با وجود تمام دشمنی‌ها میان کشورهای غربی و حکومت‌های مرتجع پیروزمندانه ایستاده است.

 

 

آملی‌لاریجانی با اعلام اینکه تا زمانی که جهاد در راه خدا ارزش برای مردم است، خطری آن را تهدید نمی‌کند، خاطرنشان کرد: بصیرت مانند شهادت بالاترین ارزش‌ها است که در روز ۹ دی مردم با بصیرت بساط فتنه‌گران را جمع کرد.

 

 

وی با بیان اینکه مسؤولی که در دل فتنه نامه بی‌سلام به رهبر انقلاب می‌فرستد بصیرت را درک نکرد، گفت: گناهان بزرگ فتنه‌گران ایجاد هزینه برای نظام است.

 

 

*پس پرده انتخابات ۸۸ دست‌های زیادی برای براندازی نظام وجود داشت

 

 

آملی‌لاریجانی بیان کرد: فتنه‌گران در داخل کشور با بهانه‌های واهی می‌خواستند رأی مردم را تصاحب کنند هر چند آنها بحث صیانت از آرا را مطرح کرده و می‌خواستند مسیر انتخابات را مشخص کنند.

 

 

وی با اعلام اینکه در پس پرده انتخابات ۸۸ دست‌های زیادی برای براندازی نظام وجود داشت، خاطرنشان کرد: فتنه‌گران با ادعای دموکراسی می‌خواستند نظام را هدف بگیرند و هرچند فردی که به‌عنوان کاندیدا وارد انتخابات می‌شود همه قوانین را پذیرفته و نظام اسلامی برای انتخابات قانون دارد.

 

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه آن زمان با حضور در شورای نگهبان از معترضانی که ادعای تقلب داشتند خواستیم تا درصدی از صندوق‌ها بازشماری شود، گفت: هرچند برای این منظور جلسه‌ای با رهبر معظم انقلاب تشکیل دادیم و با درایت رهبری کاندیداها دعوت شدند تا حرف‌شان را بزنند.

 

 

*آمریکایی‌ها در عمل از فتنه‌گران حمایت کردند

 

 

این مسؤول با اعلام اینکه برخی نمایندگان کاندیداها رأی داخل صندوق را تقلب ندانستند ولی با پیچاندن داستان بهانه واهی داشتند، عنوان کرد: با بازگشت به عقب و نگاه به گذشته می‌بینیم حمایت کشورهای غربی برای فتنه‌گران بوده و آنها عده‌ای را به خیابان‌ها کشاندند تا با زور مسیر انتخابات تغییر کند.

 

 

آملی‌لاریجانی با بیان اینکه دست‌های پشت پرده و روشن برای این حرکت وجود دارد، بیان کرد: آمریکایی‌ها به حمایت از فتنه‌گران آمدند و وزیر امور خارجه امریکا در آن زمان به صراحت اعلام کرد که از آنها حمایت داشته و ناراحت از این بود که چه میزان حمایت‌ها کم بود.

 

 

وی با بیان اینکه رئیس جمهور بسیاری از کشورهای اروپایی حمایت خود از فتنه‌گران را اعلام کردند، گفت: آنها برای کارهای خود یک مدل داشتند.

 

 

*بزرگترین گناه فتنه‌گران ایجاد هزینه هنگفت برای کشور بود

 

 

آملی‌لاریجانی با اعلام اینکه رهبر انقلاب اسلامی در سخنرانی‌های خود بیان کردند که از ایشان خواسته شد تا کلمه انقلاب رنگی را به کار نبرند، بیان کرد: در بسیاری از کشورها انقلاب رنگی با رنگ‌های بنفش، نارنجی و دیگر رنگ‌ها شکل گرفت ولی آنها قصد داشتند تا در ایران حرکت رنگی داشته و کودتا کنند که مسیر خود را با نوارهای سبز انتخاب کردند.

 

 

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دشمنان انقلاب اسلامی مردم کشورمان را شناختند و می‌دانند که آنها از عمق جان، ایمان و وفاداری به نظام و ولایت فقیه دارند، گفت: از بزرگترین گناه فتنه‌گران برای کشورمان ایجاد هزینه هنگفت بود هرچند کشورهای غربی اعلام می‌کردند که در کشورمان شکاف ایجاد شده ولی آنها نمی‌دانستند مردم کشورمان شهادت دیده و اهل جهاد هستند و از این حرف‌ها نمی‌هراستند.

 

 

این مسؤول با اعلام اینکه بصیرت مردم بساط فتنه را جمع کرد، گفت: امروزه اهداف گسترده فتنه مشخص می‌شود هر چند مسؤولان آمریکایی در میان مردم منطقه آمده و علیه نظام اسلامی از هزاران کیلومتر وارد می‌شوند.

 

 

*مردم در بسیاری از مواقع خیلی جلوتر از مسؤولان فتنه دشمنان را درک کردند

 

 

آملی‌لاریجانی با تأکید بر اینکه تمام حمایت غربی‌ها علیه ایران بسیج شده و کشورهای استکباری میزان کانال‌ها، رسانه‌ها و برنامه‌های فارسی زبان خود را در حین فتنه افزایش دادند، ادامه داد: این کانال‌ها هر لحظه از شورش در خیابان‌ها، کوچه‌ها و شهرهای کشورمان می‌گفتند.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه هر جا بصیرت مردم وارد میدان شده بساط فتنه و فتنه‌گران جمع شد، خاطرنشان کرد: بصیرت نعمت الهی است و در دعاهای مختلف از ائمه یاد گرفتیم که از خداوند بصیرت بخواهیم.

 

 

آملی‌لاریجانی با اعلام انواع مختلف بصیرت، ادامه داد: خداوند به مردم این مملکت بصیرت داده هر چند معتقدم مردم در بسیاری از مواقع خیلی جلوتر از مسؤولان حرکت داشتند و فتنه دشمنان، مسیر و ابزارهای آن را درک کردند.

 

 

*مسؤولی که در دل فتنه نامه بی‌سلام به رهبر انقلاب می‌فرستد بصیرت را درک نکرد

 

 

وی با اشاره به کم آوردن و کوتاه آمدن برخی مسؤولان در جریان فتنه بیان کرد: مسؤولی که در وسط فتنه نامه بی‌سلام به رهبر انقلاب اسلامی می‌فرستند ماجرای بصیرت را فهم نکرده است.

 

 

آملی‌لاریجانی با تأکید بر اینکه مردم درک و فهم درستی از بصیرت داشتند، افزود: افراد زیادی در فتنه زمانی که باید کنار رهبر انقلاب بودند، نامه بدون سلام به معظم‌له فرستادند و دارا بودن نعمت بصیرت توسط آنها قابل درک نیست.

 

 

وی با اشاره به اینکه مردم برای رضایت خداوند و حمایت از ولی‌فقیه پا در رکاب گذاشته و خداوند آنها را مورد عنایت خود قرار داد، تصریح کرد: جهاد همیشه شمشیر زدن نیست بلکه به موقع دشمن را شناختن، درک ضربات آن و حمایت از ولی‌فقیه جهاد است.

 

 

*ایران اسلامی با همه دشمنی‌ها در منطقه می‌درخشد

 

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه امروزه ایران اسلامی با همه دشمنی‌ها در منطقه می‌درخشد، گفت: در مفاهیم الهی بصیرت شعبات زیادی دارد، بصیرت شناخت فتنه‌ها، دشمنان و دفع آنها بوده، بسیار عظیم است و کار آسان نیست.

 

 

این مسؤول ادامه داد: همیشه حق و باطل روشن نیست، گرد و غبار حق را می‌پوشاند و فضای مه‌آلود درست می‌کند.

 

 

آملی‌لاریجانی با اشاره به اینکه حق و باطل در شرایط غبارآلود گم می‌شود، تصریح کرد: در زمان امام نخست شیعیان آنقدر تبلیغات سوء اثر داشت که برخی می‌پرسیدند این مجسمه تقوا و توحید الهی نماز می‌خواند در حالی که امام علی(ع) انسان کامل بوده و اسلام از ابتلا به ایشان مدیون است.

 

 

وی با اعلام اینکه ۱۰۰ رسانه بیگانه فارسی زبان و کانال‌های مسموم ماهواره برای از بین بردن کشور فضا را غبارآلود کردند، گفت: همان‌طور که علم نوری است که خداوند در دل مؤمنان قرار می‌دهد بصیرت هم همانند آن است.

 

 

*سرمایه‌های عظیم انقلاب نباید در تیررس دشمنان قرار گیرند

 

 

آملی‌لاریجانی با اشاره به اینکه باید به هوش باشیم تا سرمایه‌های عظیم انقلاب اسلامی در تیررس دشمنان قرار نگیرد، گفت: لازم است خودمان، اهل و عیال و خانواده خود را از این کانال‌های مسموم ماهواره‌ای حفاظت کنیم زیرا آنها علیه اسلام و ارزش‌های اسلامی تبلیغ گسترده دارند.

 

 

وی با اعلام اینکه دشمنان می‌‎دانند تا زمانی که ایمان در قلب مؤمنان است کشورمان بیمه خواهد بود، خاطرنشان کرد: تا زمانی که بصیرت داریم کشورمان قابل تسخیر نیست.

 

 

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه دیگر دشمنان به‌دنبال ایجاد جنگ سخت و نیروی نظامی نیستند، تصریح کرد: امروزه دشمنان با جنگ نرم نفوذ به درون خانواده‌ها و خانه‌ها دارند و با به دام انداختن اعضای خانه و فرزندان به هم ریختن نظام ارزشمند خانواده را بیان می‌کنند.

 

 

*غرب در منجلاب خود فرو رفته است

 

 

این مسؤول با بیان اینکه کانال‌ها و شبکه‌های مسموم تلویزیونی بیگانه می‌خواهند گناه و معصیت را طبیعی جلوه دهند و راه سعادت را ببندند، اظهار کرد: امروزه غرب در منجلاب خود فرو رفته است و نسخه‌های فساد را برای ما می‌پیچد.

 

 

آملی‌لاریجانی با اشاره به اینکه در این زمان باید به خداوند پناه ببریم و از او بصیرت بخواهیم، بیان کرد: مردم آمل همان افراد با بصیرتی هستند که در سال ۱۳۶۰ حماسه اسلامی ششم بهمن خلق کردند و برای همیشه در تاریخ ماندگار شدند.

 

 

وی، ایمان به خدا، بصیرت و جهاد در راه خداوند را از مؤلفه‌هایی دانست که به داد بشریت می‌رسد، گفت: امروزه رهبری جامعه اسلامی مجتهدی وارسته، فرزانه، شجاع، مدیر، مدبر و با بصیرت کامل است که در مقابل همه اجانب ایستادگی دارد.

 

 

انتهای پیام/فارس

ارسال دیدگاه