تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۹ - ۱۷:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

آمادگی دستگاه‌ها برای مقابله با افت فشار گاز/مردم صرفه‌جویی کنند/برگزاری مانور قطع گاز خبازی‌ها در هفته آینده

فرماندار سیمرغ بابیان اینکه احتمال افت فشار گاز در روزهای آینده وجود دارد، گفت: همه دستگاه‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.

به گزارش سیمرغ ما، فرج‌الله یدالله‌پور بعد از ظهر امروز در جلسه ستاد بحران این شهرستان، اظهار کرد: نهم دی به‌نام روز بصیرت و میثاق با ولایت نام‌گذاری شده است همچنین روزی است که ملت بزرگ ایران در راستای دفاع از ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی و ولایت وارد صحنه شدند و با حضور پرشکوه خود توطئه‌های دشمنان نظام جمهوری اسلامی را خنثی کردند.

 

 

وی افزود: روز ۹ دی نماد همبستگی ملت بزرگ ایران و متعلق به همه مردم کشور است و نباید از این روز تاریخی ملت ایران بهره‌گیری جناحی و سیاسی شود.

 

 

فرماندار سیمرغ با بیان اینکه احتمال افت فشار گاز در روزهای آینده وجود دارد، تصریح کرد: همه دستگاه‌ها آمادگی لازم را داشته باشند.

 

 

این مسؤول ادامه داد: درباره نانوایی‌ها جلساتی را تشکیل و تدابیر لازم برای آمادگی نانوایی‌ها در صورت قطعی احتمالی گاز اتخاذ شده است و بیش از ۵۰ درصد واحدهای نانوایی آمادگی لازم برای استفاده از سوخت جایگزین در هنگام قطعی گاز را دارند.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه برای سایر واحدهای نانوایی تصمیماتی اتخاذ شده است، اظهار کرد: تا پایان هفته آینده با پیگیری اداره صنعت، معدن و تجارت و اداره غله کپسول‌های گاز ۵۰ کیلوگرمی در اختیار این واحدها قرار می‌گیرد تا در صورت مواجه با قطعی گاز این واحدها نسبت به ادامه کار خود اقدام کنند.

 

 

وی افزود: جزء واحدهای خانگی که در اولویت اصلی برای تأمین گاز قرار دارند سایر مراکز، مدارس، واحدهای تولیدی و مجموعه واحدها آمادگی لازم را داشته باشند.

 

 

فرماندار سیمرغ با اشاره به اینکه دستگاه‌های اداری نسبت به خاموش کردن بخاری‌های گازی پیش از پایان ساعت اداری و صرفه‌جویی اقدام کنند، تصریح کرد: این کار نوعی کمک به واحدهای تولیدی خواهد بود و قطع شدن گاز واحدهای تولیدی و نانوایی‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 

 

این مسؤول خاطرنشان کرد: از شهروندان هم درخواست داریم تا در مصرف گاز تا جای ممکن صرفه‌جویی کنند.

 

 

یدالله‌پور با بیان اینکه دستگاه‌های اداری مجهز به سیستم‌های گرمایشی برقی به‌جای استفاده از بخاری گازی از این تجهیزات استفاده کنند، اظهار کرد: این کار نوعی صرفه‌جویی در مصرف گاز است.

 

 

وی ادامه داد: با توجه به گزارش‌های مدیرعامل شرکت پخش فراورده‌های نفتی غرب و مرکز استان برای تأمین سوخت جایگزین هیچ مشکلی وجود ندارد.

 

 

فرماندار سیمرغ با تأکید بر اینکه دستگاه‌های اجرای مثل جهاد کشاورزی یا دستگاه‌هایی که نیاز به حضور شخص کشیک در ساعات غیر اداری این ایام است اقدام کنند تا پاسخگوی ارباب‌رجوع باشند، تصریح کرد: اداراتی که برای تأمین سوخت دوم خود اقدام نکردند، اقدامات لازم را انجام دهند.

 

 

این مسؤول به برگزاری مانور قطع گاز خبازی‌ها در هفته آینده اشاره کرد و گفت: تمام خبازی‌ها آمادگی لازم را داشته باشند به‌محض قطع گاز از سوخت جایگزین استفاده کنند و هیچ خبازی به دلیل قطعی گاز نباید تعطیل باشد.

 

 

یدالله‌پور با اشاره به اینکه مرحله نخست این مانور برای واحدهای شهری و هشت واحد روستایی اجرا می‌شود، اظهار کرد: مرحله دوم مانور قطع گاز خبازی‌ها برای همه واحدهای خبازی شهرستان اجرا می‌شود.

 

 

وی با بیان اینکه در صورت عدم توجه به موضوع آنفولانزا فوق حاد پرندگان آن را تبدیل به بحران می‌کند، تأکید کرد: از ورود پرندگان به داخل شهرستان جلوگیری شود و در بازار هفتگی تحت هیچ شرایطی اجازه ورود طیور به بازار داده نشود.

 

 

فرماندار سیمرغ افزود: تاکنون مشکلی در سطح شهرستان نداشته‌ایم.

 

 

این مسؤول با اشاره به اینکه موضوع محور سیمرغ به بهنمیر بحرانی نیست اما نباید هم به آن بی‌توجهی شود، تصریح کرد: کار تعریض این محور به‌سرعت در حال انجام است اما مسیر عبور و مرور به دلیل داشتن دست‌اندازهای زیاد نیاز به روکش دارد.

 

 

یدالله‌پور گفت: حداکثر سرعت در این مسیر به دلیل تعریض مشخص و علائم ایمنی بیشتری در مسیر نصب شود.

 

 

ارسال دیدگاه