تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بصیرت یکی از وظایف امروز ماست/۹ دی هیچ‌وقت فراموش نمی‌شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ گفت: یکی از وظایف مهم مردم در این زمان بصیرت است.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله رمضانی در گفت‌وگو با سیمرغ ما، با تلاوت آیه ۲ سوره عنکبوت «أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یتْرَکوا أَنْ یقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یفْتَنُونَ»، گفت: آیا مردم پنداشتند که تا گفتند ایمان آوردیم رها می‌شوند و مورد آزمایش قرار نمی‌گیرند.

 

 

وی افزود: تمام انسان‌ها در تمامی مراحل زندگی مورد آزمایش و امتحان قرار می‌گیرند، حتی انبیا الهی هم با انواع آزمایش‌ها و امتحانات الهی توأم با مشکلات جسمی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی آن عصر همراه بود.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ با بیان اینکه هر چه امتحانات الهی سخت‌تر مقام و ارزش بالاتری نزد خداوند داشتند، تصریح کرد: در عصر کنونی هم این امتحانات و حفظ دین برای ما وجود دارد و محدودیتی برای آزمایش‌ها الهی وجود ندارد.

 

 

وی ادامه داد: اگر ملت ایران در مقابل حکومت ستم‌شاهی نمی‌ایستاد و راضی به فسق، فساد و بی دنیایی آن‌ها بودند به‌طورقطع در نزد پروردگار مؤمن حقیقی محسوب نمی‌شد.

 

 

رمضانی با اشاره به اینکه ملت ایران برای اجرای قوانین الهی قیام کردند، اظهار کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تلاش همه اجرای قوانین الهی و دستورات دین بود.

 

 

وی افزود: در این زمان فعالیت دشمنان برای از بین بردن احکام شرع اسلام بود اما ملت ایران همیشه درصحنه حضور دائمی داشتند، حتی جنگ تحمیلی را هم اداره کردند و در این امتحان سخت و دشوار بیرون آمدند.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ با بیان اینکه پس از جنگ دشمنان در خصوص از بین بردن مکتب اهل‌بیت (ع) به شیوه‌های دیگری به تعبیر رهبر انقلاب شبیخون فرهنگی و قتل‌عام فرهنگی روی آورد، تصریح کرد: در عاشورای ۸۸ دشمن با برنامه‌ریزی عناصرش و مزدورانش را برای هتک حرمت مقدسات دینی و ائمه معصومین (ع) به‌خصوص امام حسین (ع) به صحنه آورد تا به خیال واهی خودبین امت و امام فاصله ایجاد کند.

 

 

وی ادامه داد: با هدایت و مدیریت رهبر انقلاب همچنین بیداری امت حزب‌الله و حضور به‌موقع درصحنه نقشه دشمن شکست خورد و مهر ننگین ذلت‌بار بر پیشانی آنان برای همیشه زده شد.

 

 

رمضانی با اشاره به امروز برای احدی پوشیده نیست که آن مزدوران نه‌تنها جایگاه اجتماعی خود را در جامعه ایران از دست دادند بلکه دشمنانی که به‌ظاهر دوست این افراد بودند هم آنان را به سخره گرفتند، اظهار کرد: ذلت آنان در بعد سیاسی در دل تاریخ باقی خواهد ماند.

 

 

وی افزود: یکی از وظایف مهم مردم در این زمان بصیرت است.

 

 

رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیمرغ با بیان اینکه روز ۹ دی روز تجدید میثاق با مقام معظم رهبری و روز تنفر از انسان‌های ساده‌لوح، فریب‌خورده و مزدور دشمن است، تصریح کرد: این روز میثاق دوباره با آرمان‌های امام راحل و شهدا است.

 

 

وی در پایان گفت: فتنه‌گران در صدر اسلام هم سابقه‌دارند و زمانی که امام علی (ع) در جنگ صفین بعد از جنگ طولانی در آستانه پیروزی قرار داشت فتنه گران فریب دشمن را خوردند و سپاه امیرالمؤمنین (ع) که خود در آن حضور داشتند را به شکست رساندند.

 

 

ارسال دیدگاه