تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استان‌هایی با بالاترین آمار وقوع جرائم

رئیس پلیس آگاهی گفت: در حال حاضر تهران، خراسان رضوی، اصفهان و زاهدان به دلیل بالابودن میزان جرائم بیشتر مورد توجه پلیس قرار دارند.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از فارس سردار مقیمی، رئیس پلیس آگاهی ناجا در حاشیه برگزاری نشست تخصصی فرماندهان نیروی انتظامی در جمع خبرنگاران در خصوص ایجاد امنیت گفت: ما در بعضی از جرائم امنیت خوبی را به وجود آورده ایم که یکی از آن موضوعات کشف خودرو های سرقتی است که طی ۲۴ ساعت،۶۰ تا ۷۰ درصد خودروهای مسروقه شناسایی می‌شوند.

 

 

رئیس پلیس آگاهی ناجا مطرح کرد: آنچه قابل توجه است کشف ۹٨درصدی خودروهای سرقتی ست که در بحث کشف خودروهای سرقتی و قتل رکورد مناسبی کسب کرده ایم که ٨۰درصد میزان قتل های کشف شده مربوط به قتل های امسال است.

 

 

مقیمی در خصوص همکاری ناجا با مجلس در خصوص کاهش جرائم و قتل ها اذعان کرد: باتوجه به تحلیلی که سال گذشته به مجلس فرستاده شده، سازمان های تاثیر گذار در میزان وقوع قتل همکاری مناسبی در حوزه های مختلف اعم از روان شناسی انجام دادند.

 

 

وی اظهار داشت: اکنون میزان کشفیات قتل ها نسبت به سال های گذشته بالا رفته و کمتر قتلی است که کشف نشده باشد که این بررسی ها در اکثر استان ها از جمله قزوین و بوشهر انجام شده است.

 

 

این مقام انتظامی در خصوص مفاسد اقتصادی افزود: در بخث مبارزه با مفاسد اقتصادی تمرکز بر مفاهیم مختلف است.

 

 

مثلا در بحث زمین خواری مجموعه زمین خواری در مبارزه با جرائم اقتصادی و با اجرای طرح کاداستر در حال استفاده از تعاملات بین سازمان های مختلف هستیم.

 

 

وی ادامه داد: برای ما تمام پرونده های زمین خواری با اهمیت است و به آن ها رسیدگی میشود.

 

 

مقیمی گفت: در بحث فرار مالیاتی دوسالی است که کار میشود و با توجه به اینکه ۷۶۳ میلیارد تومان پرونده در حوزه مالیاتی تشکیل شده است این بررسی ها ادامه دارد.

 

 

وی در رابطه با جرائم اقتصادی افزود: یکی از فعالیت های پلیس رصد فرایند های تولید است که رویکرد پلیس پیشگیرانه است.

 

 

مقیمی تاکید کرد: آنچه مهم است این است که هرچه آرامش را در فضای اقتصادی حفظ کنیم به تولید کشور کمک کرده ایم و باید در همین راستا برخورد با رانت خواری صورت گیرد.

 

 

وی در پایان به توجه به هشدار های پلیس مبنی بر عدم اعتماد به افراد سودجو و جلوگیری از کلاهبرداری های بانکی اظهار کرد: هموطنان به هشدارهای پلیس توجه داشته باشند امروزه متاسفانه علی رغم تذکرات پلیس هنوز شاهد کلاهبرداری های بانکی بین اقشارمختلف هستیم و شهروندان همچنان قربانی افراد سودجو قرار میگیرند.

 

 

وی در همین راستا ادامه داد: انتظار داریم با آگاه سازی پلیس بتوانیم این موضوع را ریشه کن کنیم.

 

 

رئیس پلیس آگاهی در خصوص میزان جرائم در شهرهای مختلف گفت: درحال حاضر تهران، خراسان رضوی، اصفهان و زاهدان به دلیل بالابودن میزان جرائم بیشتر مورد توجه پلیس قرار دارند.

 

 

ارسال دیدگاه