تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۵:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نخستین آزمایش عملیاتی سامانه بومی تلاش و انهدام پهپادهای متخاصم در جزیره خارک

در آخرین روز رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت۷، برای اولین بار عملکرد قدرتمند سامانه موشکی تلاش به همراه رادار کنترل آتش افق مورد آزمایش و ارزیابی عملیاتی قرار گرفت و این سامانه موفق شد به انهدام پهپاد متخاصم اقدام نماید.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از قرارگاه رسانه ای رزمایش مدافعان آسمان ولایت، امیر سرتیپ دوم عباس فرج پور علمداری، سخنگوی رزمایش با اعلام مطلب فوق افزود: همچنین در این مرحله از رزمایش پس از گذشت ۲۷ سال از دوران دفاع مقدس، سامانه های موشکی مستقر در منطقه عملیاتی جزیره خارک از جمله سامانه مرصاد با شلیک موفق موشک های میان بُرد شلمچه، به انهدام هواگردهای متخصام اقدام کردند.

 
سرتیپ دوم فرج پور در ادامه با اشاره به علاقه مندی هواگردهای نیروهای فرامنطقه ای به جمع آوری اطلاعات و شناسایی منطقه عمومی رزمایش پدافند هوایی ارتش گفت: در سه روز گذشته بیش از ۱۲ مورد اخطار به هواپیماهای نیروهای فرامنطقه ای در خصوص عدم نزدیک شدن به محدوده هوایی آسمان منطقه عمومی رزمایش داده شده است.

 
وی افزود: ارائه خدمات بهداشتی و عملیات مردم یاری به ساکنین بومی در منطقه عمومی رزمایش و انجام ویزیت های رایگان پزشکی از دیگر اقدامات انجام شده در کلیه مراحل رزمایش مدافعان آسمان ولایت ۷ بود.

ارسال دیدگاه