تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۸ - ۱۵:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۹دی، روز تولای دوستداران انقلاب و تبرای دشمنان اسلام/ آزمایشی که مردودیان خود را شناخت

مرور وقایع ۹ دی و تجدید حیات آن، هم به عبرت گرفتن از آن وقایع و عدم فراموشی نقش دشمنان کمک می‌کند و هم به شناسایی عوامل و فریب خوردگان آن فتنه عظیم و جلوگیری از بازگشت مجدد آن‌ها به عرصه‌های مدیریتی کشور.

به گزارش سیمرغ ما، از مسائلی که در قرآن کریم مورد توجه و هشدار قرار گرفت مسئله فتنه و فتنه انگیزی است که قرآن در آیاتی مانند ۱۹۱ و ۲۱۷ سوره بقره آنرا بدتر و بزرگتر از قتل می‌داند، چرا که فتنه یک تهدید اجتماعی است که ممکن است آثار مخرب فراوانی داشته باشد.

 

 

امام(ره) و رهبر معظم انقلاب بارها نسبت به ایجاد فتنه هشدارهای مکرری داده‌اند، در زمان حضرت امام مواردی چون دولت موقت، وجود بنی صدر خائن و طرفداران آنها و وجود منتظری ساده لوح و بی‌بصیرت و اطرافیان آنها و جریان‌های التقاطی کج فهم مانند منافقین و امثال این‌ها، فتنه‌هایی بود که به‌وجود آمد و همه آنها با هوشیاری حضرت امام(ره) و اطاعت امت از امام به نفع انقلاب به پایان رسیدند، اگر چه خساراتی نیز برای انقلاب به‌وجود آوردند، متاسفانه بعضی از شخصیت‌های حبابی و کم‌ظرفیت فرصت طلب در طبل فتنه منتظری واطرافیانش می‌دمند، اما به آنها باید گفت یقیناً با هوشیاری و بصیرتی که امروز در قشر انقلابی و ولایی جامعه وجود دارد، به برکت رهبری هوشمندانه رهبر معظم انقلاب راه به جایی نخواهند برد.

 

 

تدبیر رهبر، فتنه‌ها را نقش بر آب کرد

 

 

در زمان مقام معظم رهبری هم فتنه‌های فراوانی به‌وجود آمد که هر کدام از آنها می‌توانست باعث سقوط انقلاب شود که الحمدالله با تدبیر رهبر مدبر، نقشه‌ها نقش برآب شد و دشمن توفیق به‌دست نیاورد، اما مهم‌ترین فتنه در دوران زعامت و رهبری حضرت آقا، فتنه سال ۸۸ بود که طراحی آن به‌دست دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب یعنی امریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی انجام شد و به‌دست مزدوران داخلی و خود فروخته اجرا شد.

 

 

این بار این فتنه را کسانی به‌وجود آوردند که خود را یار امام و انقلاب جا زدند که البته هیچ وقت یار امام نبودند، بلکه دشمن از اول آنها را پروراند تا در یک فرصت از آنها بهره بگیرد، آنها را دشمن وارد صف انقلابیون کرد تا موقع نیاز از آنها استفاده کند و چنین هم شد.

 

 

دیکته‌ای که دشمن نوشته بود این بی‌تعهدها خوب تمرین کرده بودند و براساس نقشه دشمن برای براندازی نظام موبه‌مو آنرا اجرا کردند، که می‌شود این فتنه را یک کودتای طراحی شده به‌حساب آورد که اصلی‌ترین هدف آن دگرگون ساختن نظام بود و بجای آن اسقرار یک نظام سکولار و به قول خودشان آزاد را جایگزین کنند.

 

 

گردانندگان اصلی فتنه پشت پرده بودند

 

 

اگرچه بازیگران اصلی این کودتا و فتنه افرادی بی‌شخصیت چون موسوی و کروبی بودند، اما گردانندگان اصلی کسانی بودند که پشت پرده میدان داری می‌کردند و وقتی از آنها پرسیده شد که اگر کاندیدای شما رأی نیاورد چه می‌کنید، با وقاحت تمام گفتند به خیابان‌ها خواهیم آمد و اعتراض خواهیم کرد و در نهایت همین شد که آن پیرزن می‌گفت.

 

 

اما مقام معظم رهبری با سعه صدر تمام آنها را فراخواند و مانند یک پدر ومعلم دلسوز نصیحت کرد و به شورای محترم نگهبان دستور بازشماری آراء را هم داد، اما چون آنها بازیگران میدان بودند و دستور را دیگران می‌دادند نتوانستند از محبت و رافت حضرت آقا استفاده کنند متاسفانه بر طبل مخالفت کوبیدند.

 

 

متاسفانه آنچنان شد که نباید می شد، این سربازان پیاده نظام دشمن تا آنجا پیش رفتند که به مقدس ترین مقدسات نظام و امت اسلامی مانند وجود مبارک امام(ره) و حضرت سیدالشهدا اهانت کردند، و در نماز جمعه با کمال بی‌شرمی بدون هیچ‌گونه توجه به مبانی شرع مقدس، زن و مرد با پوشش بسیار زشت و زننده در کنار هم شرکت کردند و حتی با کفش و بدون وضو به نماز ایستادند، اینجا بود که صبر مردم لبریز شد و مردم دیگه تحمل جسارت‌های آنان را نداشتند و لذا در نهم دی ماه سال ۸۸ یک حماسه بزرگ دیگری آفریدند.

 

 

عبدالرضا بابایی عضو هیات علمی دانشگاه، عضو شورای مرکزی جمعیت رهپویان کشور و دبیر جمعیت رهپویان استان مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار ما به سوالات درباره ۹ دی پاسخ گفت:

 

 

* عوامل به‌وجود آورنده فتنه ۸۸ را برشمارید؟

 

ابتدا لازم می‌بینم توضیح مختصری راجع به کلمه ” فتنه” در لغت و در زبان قرآن، آیات و روایات عرض کنم.

 
فتنه در لغت به معنای قراردادن طلا و زر در آتش برای به‌دست آوردن خالصی آن است و عده‌ای از زبان شناسان نیز معتقدند در اصل ماده فتن به معنای چیزی است که موجب اختلال و هرج و مرج همراه با اضطراب شود.

 

 

اما در فرهنگ قرآنی از فتنه به تعابیری هم‌چون: امتحان، آزمون، عذاب، شکنجه، بلیه و سختی یاد شده است و در زبان روایات نیز به حالتی اطلاق می‌شود که به‌دلیل اختلاط حق و باطل و گرد و غبار موجود در فضا، شناختن راه صحیح و تشخیص حق از باطل سخت می‌شود.

 

 

در نهایت کلمه فتنه را به هر تعبیری که بگیریم ناظر به اموری است که آرامش و امنیت را از انسان سلب کرده، اخلال در نظم عمومی ایجاد کرده و زندگی را از حالت عادی و طبیعی اش بیرون می‌کند؛ از این رو آشوب‌ها و اغتشاشات اجتماعی را می‌توان از مهم‌ترین مصادیق فتنه دانست چرا که آرامش و امنیت را از جامعه سلب می‌کند.

 

 

اما در مورد فتنه ۸۸، دو دسته عوامل خارجی و داخلی را می‌توان مورد بررسی قرار داد: در مورد عوامل خارجی؛ دشمن که هیچ‌گاه چشم دیدن آرامش و ثبات این کشور را نداشت و بیم آن داشت که امنیت آن در این منطقه ناامن تبدیل به الگوی موفق زمام‌داری در جهان شود و انتخابات متعدد که نماد مردم‌سالاری نظام بود آن هم در این منطقه دیکتاتورپرور، مردم و نخبگان سایر ملل منطقه را نیز به مطالبه چنین نظامی وادارد از این بستر مهم جهت ایجاد این فتنه بهره برد.

 

 

فتنه‌گران پیاده نظام دشمنان خارجی بودند

 

 

ابزاری که به‌طور موفق در کشورهای متعددی خصوصا کشورهای تازه استقلال یافته جماهیر شوروی آن‌هم با هزینه‌های چند میلیون دلاری به تعبیر مقام معظم رهبری محقق شده بود؛ این ابزار هم نیازمند پیاده نظامی بود که در درون، مسئولیت اجرایی این ماموریت را بپذیرند.

 

در بعد عوامل داخلی هم برخی غرورها و شهوت‌ها، اشرافی‌گری‌ها و ثروت‌پرستی‌ها، گروه‌گرائی‌ها و تعصب‌های جاهلانه و همچنین معاشرت‌های ناسالم جزء عوامل مهم بودند که البته هر کدام در سوق دادن گروهی خاص و گرفتار آمدن آنان در دام فتنه نقش داشتند.

 

 

* قاعده بازی در انتخابات قبول موفقیت رقیب است، آیا ظرفیت دموکراسی در پدیدآورندگان فتنه وجود داشت؟

 

 

قاعده بازی در انتخابات، تمکین به قانون است، طبیعی است در هر انتخاباتی گروهی به نتیجه مطلوب رسیده و گروه دیگری از آن بازمی‌مانند و داشتن ظرفیت پذیرش و تمکین به قانون برای هر دو گروه لازم و ضروری است که متاسفانه خسران بزرگ کشور در این مورد، عدم تمکین و پذیرش قانون بود.

 

 

* اگر قبول شکست اتفاق می‌افتاد، فتنه رخ می‌داد؟

 

 

مبنای کاندیداتوری در نظامی هم‌چون جمهوری اسلامی، احساس تکلیف در رسیدن به مقام خدمت‌گزاری مردم است که اگر محقق بشود، مسئولیت بزرگی بر دوش قرار خواهد گرفت و اگر محقق نشود نیز می‌توان آن را در سنگر دیگری جست، بنابراین عقیده، ما در انتخابات شکست نداریم، هرچه که هست توفیق یا عدم توفیق در به دست گرفتن وظیفه خطیر خدمت به مردم است که اتفاقا با زحمات و مشقات فراوانی نیز همراه است.

 

 

عوامل فتنه از ابتدا به‌دنبال برهم زدن جامعه بودند

 

 

اما علی‌الظاهر عده‌ای در انتخابات ۸۸، میدان را هم‌چون بازی مرگ و زندگی می‌دیدند که می‌بایست به هر قیمتی پشت حریف را به خاک می‌ساییدند و از ابتدا نیز با این تصور که یا می‌بریم یا بازی را برهم می‌زنیم وارد این عرصه شدند، به همین دلیل قبول شکست، محلی از اعراب در تفکرشان نداشت.

 

 

بهترین تعبیر را رهبری معظم انقلاب در این مورد داشتند که فرمودند : ” عده‌ای آدم نادان، ناباب و بعضا معاند در قضیه انتخابات جرزنی سیاسی کردند .”

 

 

* نقش نظام سلطه در شکل‌گیری فتنه ۸۸؟

 

 

پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی و تشکیل نظامی سلطه ستیز در کنار نظام‌های سلطه‌گر و سلطه‌پذیر موجود در جهان، نظام سیاسی زمان دچار دگرگونی‌های فراوانی شد که سلطه‌گران را بر آن داشت تا با این نظم نوین با همه توان به مقابله برخیزند و انواع حربه‌ها از جنگ سخت گرفته تا تحریم و حمله نرم را به کار بندند تا کمر این نظام سلطه‌ستیز که اتفاقا حامی سلطه‌پذیران نیز بود را بشکنند.

 

 

دشمن در فتنه ۸۸ تغییر تاکتیک داده بود

 

 

پس از جنگ تحمیلی که پروژه جنگ‌های رودررویشان به شکست انجامید، به تغییر تاکتیک پرداخته و میدان جنگ را به عرصه جنگ‌های نرم و نیابتی آن‌هم در قالب پروژه‌های ده ساله سوق دادند که اولین بروز آن در حوادث کوی دانشگاه در سال ۷۸ اتفاق افتاد و پس از شکست آن جریان، خیال خام براندازی نظام در سال ۸۸ را در سر پروراندند.

 

 

اما نظام سلطه این بار به شکل تمام قد وارد میدان شد، از پول‌های چمدانی پیش از انتخابات گرفته تا حمایت‌های علنی کم سابقه مسئولان رژیم صهیونیستی، مسئولان ایالات متحده آمریکا و اروپا و فشار نهادهای بین‌المللی همه و همه در خدمت این جریان قرار گرفت.

 

 

حتی به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از شبکه‌های اجتماعی که قراربود برای تعمیرات تعطیل کند را باز نگه داشتند تا به کمک آنان بیاید که بحمدالله خیالشان نقش برآب شد.

 

* عوامل به‌وجودآورنده ۹ دی چه چیزی بود؟

 

 

اجازه دهید پاسخ این سوال را نه از زبان خودم بلکه از زبان مقام معظم رهبری نقل کنم که در تاریخ ۲۱/۹/۹۰ در دیدار اعضای ستاد بزرگداشت ۹ دی ایراد فرمودند: ” ایمان دینی، آن معجزه‌گری است که قادر است اولاً همه مردم را بسیج کند و بیاورد. ثانیا آنها را در صحنه نگه دارد و ثالثا سختی‌ها را برای آن‌ها هموار و آسان کند. هیچ ایمان دیگری این خصوصیت را ندارد. این همان عاملی است که در صدر اسلام هم اثر کرد، در انقلاب ما هم اثر کرد، نه دی هم این را نشان داد. نهم دی یک نمونه‌ای بود از همان خصوصیتی که در خود انقلاب وجود داشت یعنی مردم احساس وظیفه دینی کردند و دنبال این وظیفه، عمل صالح خودشان را انجام دادند و عمل صالح این بود که توی خیابان بیایند، نشان بدهند و بگویند مردم ایران اینند.”

 

 

” این فتنه با آن زمینه‌ها و اقدامات فراوان و اهدافی که داشت با برخوردهای گوناگون سیاسی و امنیتی و اینها حل نمی‌شد، یک حرکت عظیم مردمی لازم داشت که بساط فتنه و فتنه‌گران را درهم بپیچد، لذا حادثه نه دی یک حادثه ماندنی در تاریخ ماست.”

 

 

* کدام یک از دستاوردهای انقلاب در ۹ دی مورد توجه بود؟

 

 

۹ دی را می‌توان کاملا یک پاتک به تک دشمن دانست و اهداف آن را هم کاملا در مقابل اهداف طراحی شده دشمن به حساب آورد. همان‌طور که دشمن در فتنه ۸۸، اصل نظام را نشانه رفته بود و البته آن را مخفی هم نمی‌کرد و علنا هم شعارش را می‌داد، مردم در ۹ دی هم علنا حمایت از اصل نظام و اصل مترقی ولایت فقیه و فرمان‌برداری از آن را به رخ کشیدند.

 

 

* چرا باید بعد از گذشت چندین سال به تجدید حیات ۹ دی بپردازیم؟

 

 

مرور تاریخ به لحاظ کسب تجربه و عبرت‌گیری از گذشته هم به لحاظ عقلی مورد تایید است و هم به لحاظ نقلی تایید آیات و روایات را داراست، کما اینکه خود قرآن نیز برای عبرت مومنان از نقل وقایع و داستان‌های تاریخی ابائی ندارد. فراموشی تاریخ موجب گرفتار آمدن مجدد در حیله‌های تکراری خواهد شد و همان‌طور که معروف است عاقل از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

 

 

تجدید ۹ دی به عدم فراموشی نقش دشمنان و عوامل فریب خورده آنان در فتنه کمک می‌کند

 

 

مرور وقایع ۹ دی و تجدید حیات آن، هم به عبرت گرفتن از آن وقایع و عدم فراموشی نقش دشمنان کمک می‌کند و هم به شناسایی عوامل و فریب خوردگان آن فتنه عظیم و جلوگیری از بازگشت مجدد آن‌ها به عرصه‌های مدیریتی کشور.

 

 

* عوامل داخلی چرا همچنان بعد از این همه سال و افشای بسیاری از حقایق از جریان فتنه حمایت می‌کنند؟

 

 

البته تعداد این دسته از افراد بسیار اندک بوده و در مقابل خیل عظیم مردم هوشیار ایران، کمتر از قطره‌ای در مقابل دریایند. اما به هر حال جریان نفاق، جریانی قدیمی با قدمتی به اندازه تاریخ بشریت است که عوامل متعددی هم‌چون حب و بغض‌ها، منافع شخصی و گروهی، جهالت‌ها و تعصبات کورکورانه آن را تقویت می‌کند. این عده اندک را می‌توان در این قالب گنجاند.

 

 

* آیا پدیدآورندگان فتنه در ساختار قدرت ایران نقش داشتند؟ نقش آقازاده‌ها چه بوده است؟

 

 

مقام معظم رهبری اخیرا در سخنرانی‌های خود مرتبا بر وجود دو جریان انقلابی و غیرانقلابی در کشور و لزوم مبارزه و ایستادگی در مقابل جریان غیرانقلابی تاکید می‌کنند. این تاکید بر لزوم مبارزه و ایستادگی نشان می‌دهد که این گروه هم جایگاه، هم تریبون و هم قدرت دارد.

 

 

بی‌شک یکی از موهبت‌های فتنه برای نظام، آشکار شدن نیات قلبی و نفاق درونی عده‌ای بود که در ظاهر خود را سینه چاک انقلاب و نظام معرفی می‌کردند. البته گروهی از آنان نیز افرادی بودند که به آقازاده‌ها معروف شدند که متاسفانه نقش حلقه واسط جریان فریب خورده داخلی و سرپل‌های بیرونی فتنه و شبکه‌های معاند نظام را ایفا کردند که البته از چشم مردم نیز پنهان نیستند.

 

 

در پایان توجه را به قسمتی از صحیفه آن امام سفرکرده جلب می‌کنم آنجا که فرمودند نگذارید اشتباه مشروطه تکرار شود، نگذارید این انقلاب بدست نااهلان و نامحرمان بیافتد. جریان فتنه ۸۸ که به لطف خدا، امام زمان (عج)، رهبری داهیانه مقام معظم رهبری و حضور به موقع مردم خنثی شد اما تاکید رهبری بر حساس بودن مردم بر این وقایع نشان از آن دارد که می‌بایست نسبت به حضور مجدد و البته خزنده افراد دخیل در فتنه ۸۸ در مسئولیت‌های کلیدی نظام هوشیار بود و به قول معروف علاج واقعه پیش از وقوع باید کرد.

 

 

فتنه‌گران از مردم بابصیرت عقب افتادند

 

 

البته یادمان نرود که سکان‌دار انقلاب اسلامی یعنی امام خامنه‌ای، که قلبش بیش از همه برای انقلاب و نظام و خط امام می‌تپد، بیش از ۲۰۰ بار از این کودتای دشمن تعبیر به فتنه کرد و همان معلم دلسوز انقلاب یعنی حضرت آقا فرمودند که بسیاری از خواص که مدعی همراهی امام و هم فکری با خط امام بودند در این آزمون بزرگ رفوزه شدند، و در باتلاق اشرافی‌گری و دلداری به غرب فرو رفتند و از مردم شریف و با بصیرت عقب افتادند و حتی حاضر نشدند از فتنه‌گران نامی ببرند و راهشان را از آنها جدا کننند و متاسفانه خیلی از آلودگان به فتنه را برمسندها قرار دادند، اینجا بود که امت مخلص امام و رهبری با بکارگیری بصیرت عمیق برای حفظ ارزش‌های به‌دست آمده از انقلاب و خون مقدس شهیدان و دفاع از حسین(ع) مظلوم کربلا حماسه آفریدند که در تقویم تاریخ انقلاب به حماسه نهم دی نام گرفت.

 

 

بلاغ

ارسال دیدگاه