تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مردم مرکبات بخرند/ دولت توان جبران خسارت‌ها را ندارد/ محصولات تلخ نداریم

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران گفت: درخواست باغداران این است که محصولات باغی مازندران به‌ویژه پرتقال را هر نفر سه الی پنج کیلو خریداری کنند تا ما بتوانیم از این معضل و فشاری که به بخش باغبانی استان وارد شده عبور کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، محمدرضا شعبانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، اظهار کرد: برف و سرمای ابتدای آذرماه امسال در مازندران خسارت وسیعی را به بخش کشاورزی استان تحمیل کرد که عمده خسارت‌ها در بخش باغبانی به‌ویژه مرکبات استان بود.

 

 

وی با اشاره به اینکه این خسارت‌ها چندوجهی بود، افزود: برف و یخبندان سبب خسارت سرشاخه درختان، ریزش بار و یخ‌زدگی میوه شد که دولت توان جبران این خسارت را ندارد به‌دلیل اینکه سراسر استان دچار خسارت بزرگ شده است.

 

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران بیان کرد: به‌عنوان نماینده تولیدکنندگان و باغداران استان و به‌منظور رفع این معضل از مردم ایران به‌عنوان یک تولیدکننده درخواست ویژه‌ای دارم که امیدوارم این درخواست مورد توجه و بزرگواری مردم کشور قرار گیرد.

 

 

این مسؤول با اعلام اینکه باغداران مازندران دست نیاز خود را به سمت مردم ایران دراز می‌کنند، اضافه کرد: درخواست باغداران این است محصولات باغی مازندران به‌ویژه پرتقال را هر نفر سه الی پنج کیلو خریداری کنند تا ما بتوانیم از این معضل و فشاری که به بخش باغبانی استان وارد شده عبور کنیم.

 

 

شعبانی ادامه داد: با افتخار دست خودمان را به سمت بزرگوارانی دراز می‌کنیم که مردمان بسیار رئوف و مهربانی هستند و در مسائل و مشکلات با هم شریک بوده و هستیم.

 

 

وی یادآور شد: امیدواریم با این پیام ما که مردم می‌رسد و نگاه نکنند محصول ما شاید آسیب‌دیده‌ باشد ولی اطمینان داریم که محصولات تلخی نداریم.

 

 

مدیرعامل اتحادیه باغداران مازندران ادامه داد: درخواست ما این است که مردم ایران کمک کنند با توجه به اینکه اگر این کمک حاصل نشود حتماً باغبانی به‌ویژه مرکبات مازندران و با سطح زیرکشت ۱۲۰ هزار هکتار و جمعیتی حدود یک میلیون نفر تولیدکننده از بین می‌رود.

 

 

این مسؤول با بیان اینکه امیدواریم مردم ایران با لطف و عنایتی که دارند این پیام ما را بشنوند و آن را عمل کنند و به کیفیت محصول ما نگاه نکنند، افزود: شاید ما شرمنده این کیفیت باشیم؛ اما به‌دلیل حمایت از تولید مازندران و محصولات ایرانی هر نفر ۳ تا ۵ کیلو از این محصول را خریداری کنند اگر این اتفاق بیفتد باید باغداران دوباره این مبالغ را برای احیای باغ‌ها هزینه کنند تا سال آینده هم بتوانیم تولید داشته باشیم.

 

 

شعبانی با اعلام اینکه در حال حاضر ارزان‌ترین میوه در بازار مرکبات استان است، اضافه کرد: متأسفانه هیاهوی بسیار زیاد دلالان و واسطه‌ها و شاید در برخی موارد اشتباه دستگاه‌های دولتی موجب شد همه فکر کنند همه محصول مرکبات مازندران قابل مصرف نیست در صورتی‌که این‌گونه نبود.

 

 

وی با تأکید بر اینکه برخی از سوءاستفاده‌کنندگان بخش‌های مختلف اعم از دولتی و خصوصی به‌دنبال واردات محصول خارجی هستند، گفت: تقاضای ما این است که مردم ایران دست نیاز ما را رد نکنند و با خرید سه الی پنج کیلو از این محصول، تولید مازندران را مجدد احیا کنند.

 

 

فارس

ارسال دیدگاه