تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۱۴:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فتنه ۸۸ حاصل زیاده‌خواهی و دنیاطلبی خواص بی‌بصیرت/ حماسه ۹ دی اثبات وفاداری مردم ایران به ولایت فقیه است

زیاده‌خواهی‌ها و دنیاطلبی عده‌ای از خواص بی‌بصیرت که در گذر انقلاب رشد کردند و از مسیر اصلی خود منحرف شدند از عوامل به وجود آورنده فتنه ۸۸ بود.

به گزارش سیمرغ ما، اتفاقاتی که پس از انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری اسلامی ایران رخ داد علاوه بر جنگ احزابی راهی برای از بین بردن کلیت نظام دینی به‌ویژه اصل ولایت فقیه که شاکله جمهوری اسلامی را تشکیل می‌دهد، بود و این را باید دانست که انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری با هر نتیجه دیگری هم رقم می‌خورد به بهانه‌ای دیگر، سناریو آتش در تهران عملیاتی می‌شد.

 

اما این بار نیز همچون همه مقاطع بعد از انقلاب اسلامی محاسبات دشمنان و فریب خوردگان‌، اشتباه بود و غائله‌آفرینی آنها به شکستی مفتضحانه منجر شد.

 

 

حماسه تاریخی ۹ دی علاوه بر آشکار ساختن ظرفیت انقلاب اسلامی در مقابله با جنگ نرم دشمنان، بستر رشد بیداری اسلامی را نیز در منطقه هموار کرد.

 

فتنه ۸۸ به روشنی برآمده از اراده دشمنان پنهان و آشکار و نیروهای برانداز داخلی و خارجی در جنگ با انقلاب، نظام و ملت بود. اما ملت ايران در حماسه ۹ دی ثابت کرد همواره پشتيبان ولايت فقيه و ارزش‌های دين است.

 
رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی درباره حماسه ۹ دی فرمودند، نهم دی ۸۸، حادثه کوچکی نیست بلکه آن حرکت عظیم و ماندگار مردمی، شبیه حرکت بزرگ ملت در روزهای اول انقلاب است و باید تلاش شود در سالگرد این حماسه حرف اصلی ملت ایران، یعنی حرکت در سایه دین و تحقق وعده‌های الهی تبیین شود.

 

 

زیاده خواهی‌ها و دنیاطلبی عده‌ای از خواص عامل ایجاد فتنه ۸۸

 

 

حجت‌الاسلام میثم بابایی کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی از شهرستان آمل در گفت‌وگو با خبرنگار ما در رابطه با حماسه ۹ دی، علل به وجود آورنده فتنه ۸۸ را رسیدن به اهداف شخصی و حزبی برخی خواص بی‌بصیرت عنوان کرد و گفت: زیاده‌خواهی‌ها و دنیاطلبی عده‌ای از خواص، که در گذر انقلاب رشد کردند و از مسیر اصلی خود منحرف شدند از عوامل به وجود آورنده فتنه ۸۸ بود.

 

وی با بیان اینکه این انحراف خواص مخصوص این انقلاب نبوده و نخواهد بود، اظهار کرد: تمامی انقلاب‌ها با چنین منحرفانی درگیر هستند که با بزرگ جلوه دادن کارهای خود با محوریت و دیالوگ‌های حق، فتنه‌ای در دل یک ملت و جامعه ایجاد کرده تا عموم ملت را به انحراف بکشند.

 

 

باید آماده مقابله فتنه‌های حجیم‌تر و بابرنامه‌تر باشیم

 

 

این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی در ادامه تصریح کرد: دنیاطلبی، رسیدن به خواهش‌های نفسانی، خوی اشرافی‌گری این خواص بی‌بصیرت، آنها را از مسیر اصلی انقلاب خارج و به زباله‌دان تاریخ انداخت.

 

وی یکی از علل وقوع فتنه ۸۸ را درست بیان نکردن معیارها و مولفه‌های حق عنوان کرد و گفت: بیان نکردن معیارها و مولفه‌های حق مردم را اسیر غبار فتنه کرد که تحقق چنین آشوب‌هایی فقط در عرصه انتخابات و حوادث بعد آن نیست، امروز فتنه‌ها حجیم‌تر و بابرنامه‌تر است مانند جریان‌های نفوذ، نفوذپذیران و نفوذی که رهبر معظم انقلاب بسیار نسبت به آن تذکر دادند.

 

 

تقید نداشتن به مبانی دینی عامل ایجاد فتنه

 
بابایی در ادامه اظهار کرد: یکی از علت‌هایی که فتنه‌ها سازمان می‌پذیرد و موجب بدبینی علیه گفتمان امام و انقلاب می‌شود این است که عده‌ای متخلف به بیت‌المال دستبرد و آزادانه می‌چرخند و به پرونده آنها رسیدگی نمی‌شود و از آن طرف عده‌ای حرف از حقوق شهروندی می‌زنند.

 

 

کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی ضرب‌المثل قسم حضرت عباس را بپذیریم یا دم خروس را در رابطه با تناسب نداشتن حرف با عمل برخی خواص عنوان کرد و افزود: امروز دم خروس‌هایی در بدنه انقلاب رشد پیدا کردند و کسی با آنها برخوردی نکرد که این اثر تقید نداشتن به مبانی دینی است.

 

حجت‌الاسلام بابایی به نمونه‌هایی از این تناقض‌ها در رفتار خواص اشاره کرد و گفت: از یک طرف حرف از حقوق شهروندی می‌زنند و از آن طرف به حقوق‌های نجومی رسیدگی نمی‌شود؛ از یک طرف حق داشتن ساخت ویلاهای چند میلیاردی برخی از خواص در لواسان و مزخرف خواندن مسکن مهر، از طرف دیگر وزیری می‌تواند چندجا حقوق و شغل داشته باشد ولی مردم و جوان تحصیل کرده و متاهل ما بیکار باشد.

 

 
این کارشناس مسائل سیاسی و فرهنگی مهم‌ترین وظیفه نیروهای جبهه فرهنگی انقلاب را روشنگری و بصیرت افزایی عنوان کرد و افزود: فعالان فرهنگی و انقلابی باید غبارهای بین حق و باطل را بزدایند تا حق خودش را زیبا نشان دهد.

 

وی با بیان اینکه در صدر اسلام یکی از وظایفی که امیرالمومنین به عمار واگذار کرد بصیرت‌افزایی بود، تصریح کرد: چرا رهبر و علمدار بصیرت انقلاب ندای این عمار سر داده است؟ چون جبهه فرهنگی انقلاب یعنی نیروهای حزب‌اللهی خودجوش در برهه‌ای از زمان به درستی روشنگری نکردند و پیام و حرف روز انقلاب و ولایت را صحیح به مردم نرساندند و این مهم‌ترین وظیفه امروز ما است.

 

پیام زیبای ۹ دی نقش آفرینی در یک حکومت مردم سالار دینی است

 
بابایی با اشاره به پیام‌های حماسه ۹ دی، یادآور شد: یکی از بارزترین پیام‌ها در ۹ دی این بود که در کجا مردم بابصیرت حضور پیدا و حجت را برهمه تمام کنند و مشخص شد برای درمان برخی از بیماری‌های انقلاب نیاز به حضور حماسه و با بصیرت مردم است.

 

کارشناس مسائل سیاسی یکی از پیام‌های این حماسه عظیم را تجدید بیعت با انقلاب، امام و رهبری عنوان کرد و گفت: مردم این تجدید بیعت را با حضور دشمن شناسانه خود به رخ همه عالم کشیدند و نشان دادند هر کجا حرف از دین و ارزش‌های دینی و حرف از سیدالشهدا است مردم با شجاعت، صلابت و با افتخار حضور پیدا می‌کنند و به این ارزش‌ها احترام می‌گذارند.

 

 
وی با اشاره به سخن برخی‌ها که می‌گویند حماسه ۹ دی ربطی به نظام و رهبری ندارد، خاطرنشان کرد: این افراد یا نمی‌فهمند و یا نمی‌خواهند بفهمند اساس چنین حرکتی برای اعلام وفاداری به ولایت است مانند آنهایی که علیه نظام هشت ماه آشوب به پا کردند و در جبهه دشمن و علیه انقلاب وفاداری خود را به جنبش سبز نشان دادند، این یک موضوع روشن و پرواضح است.

 

 

مردم غیور ایران در تظاهرات نهم دی ماه سال ۸۸ با حضور بی‌نظیر خود بصیرت و هوشیاری ملت مسلمان را به رخ جهانیان کشیدند و این حضور پرشور برای همیشه به‌عنوان حماسه‌ای ماندگار در تاریخ ایران به ثبت رسید.

 
سعید فاطمی دیگر فعال سیاسی آمل با بیان اینکه حرکت عظیم و بابصیرت ایران اسلامی در روز نهم دی ماه با حرکت رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی و در عرصه مقاومت تفاوتی ندارد، تصریح کرد: هدف همه این حرکت‌های زیبا فقط حفظ پرچم انقلاب و نظام اسلام است و این امر با حضور مردم در ۹ دی اتفاق افتاده است.

 

 

تخریب جایگاه ولایت فقیه هدف نهایی فتنه گران

 

 

وی از هدف‌های مهم فتنه‌گران در سال ۸۸ را تزلزل جایگاه ولایت فقیه عنوان کرد و افزود: در فتنه ۸۸ دشمنان داخلی و خارجی در تلاش بودند تا جایگاه ولایت فقیه و اهل بیت را در میان مردم خدشه‌دار کنند اما ملت غیور ایران به دنبال پرچم ولایت فقیه حرکت کردند و نشان دادند که تا پای جان در راه مقدسات و اهل بیت می‌ایستند و یوم‌الله دیگری را رقم زدند.

 
کارشناس ارشد مسائل سیاسی ایستادگی و بصیرت مردم ایران را در شرایطی همچون فتنه ۸۸ مثال‌زدنی دانست و گفت: دشمنان این انقلاب و مرز و بوم باید بدانند در آینده هم اگر قرار باشد فتنه‌ای دیگر به پا کنند، مردم همانند ۹ دی ماه و مانند همیشه در صحنه حاضر هستند.

 

 

۹ دی دشمنان را به تاریخ سپرد

 

 

وی با اشاره به اینکه ملت ایران در جریان فتنه ۸۸ و قبل از آن به خوبی تفاوت خودی و غیرخودی را شناختند، خاطرنشان کرد: حرکت انقلابی و عاشورایی مردم ایران در روز ۹ دی برای همیشه دشمنان را به تاریخ سپرد.

 

 

فاطمی در پایان حضور مردم را در تمامی مراحل انقلاب جزو رموز ماندگاری اعلام کرد و متذکر شد: در واقع یکی از ارکان مسلم و تردیدناپذیر انقلاب اسلامی حضور مردم در عرصه و صحنه‌های انقلاب است.

 

 

به گزارش بلاغ، مردم ایران اسلامی در این روز با سردادن شعارهایی نظیر «این همه لشکرآمده به عشق رهبرآمده»، «مرگ بر ضد ولایت فقیه»، «خامنه‌ای خمینی دیگر است، ولایتش ولایت حیدر است»، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد، ارتش عالم نتواند که جوابم دهد» این حماسه پرشور را تاریخی کردند.

 

بلاغ

ارسال دیدگاه