تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۷ - ۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کمبود اعتبار، دامنگیر پروژه‌ تعریض محور سیمرغ به بهنمیر/مسؤولان فکری برای جان مردم کنند

این روزها تصادف در محور سیمرغ به بهنمیر به امری عادی بدل شده چنانکه اگر شاهد تصادف هر روزه در این محور نباشیم روزمان شب نمی‌شود.

به گزارش سیمرغ ما، تعریض محور سیمرغ به بهنمیر که از محورهای پرتردد این منطقه است همزمان با هفته دولت افتتاح و آغاز به کار کرد و با سرعت هر چه بیشتر عملیات خاک‌برداری و زیر سازی شروع شد اما با گذشت چند ماه رفته رفته از سرعت کار کم شد و مسیر پنج کیلومتری خاک‌برداری شده با سرعت کم در حال آماده سازی بود.

 

 

به دلیل کم عرض بودن، نداشتن شانه خاکی و وضعیت نا به سامان این مسیر متاسفانه هر روز هفته شاهد رخ دادن حادثه‌ای در این مسیر هستیم، حوادثی که تلفات جانی و مالی در پی داشته است.

 

 

این روزها وضع به گونه‌ای شده که اگر روزی شاهد تصادف یا واژگونی در این مسیر نباشیم آن روز شب نمی‌شود.

 

 

*‌ وضعیت کند پیشرفت محور سیمرغ به بهنمیر

 

وضعیت کند پیشرفت این پروژه داد مردم منطقه را هم درآورده چرا که در طی این پنج کیلومتر چندروستا قرار دارند که شانه خاکی برای توقف خودرهای مسافربری در سمت راست وجود ندارد و برخی نقاط خاص حاشیه‌ای برای توقف خودروها تعبیه شده است.

 

 

 

وضعیت جاده هم تعرفی ندارد و در نقاط مختلف جاده شاهد شکستگی‌های مختلف هستیم البته هر چندوقت یک بار برای پر کردن شکستگی‌ها و انجام روکش آسفالت از طرف راهداری و اداره راه و شهرسازی می‌آیند اما این کافی نیست و به دلیل عمر زیاد جاده و عدم انجام کار اصولی روکش آسفالت دوام زیادی نمی‌آورد و زود به حالت قبل بازمی‌گردد.

 

 

خواسته روستاییان اطراف این جاده تعریض این مسیر بود که با آغاز این کار خوشحالی آنان را در پی داشت اما مسائل و مشکلاتی که در راستای اجرای این پروژه رخ داده نارضایتی آنان را در پی داشته اما همه این مردم می‌دانند برای رفع کلی مشکلات باید صبر کنند.

 

 

پیش از این هم در این جاده شاهد تصادفات زیادی بودیم که نیاز به ورود مسؤولین داشت و حالا ورود مسؤولین نباید نیمه تمام بماند که تا الان ورود خوب مسؤولین شهرستان را به این عرصه نشان می‌دهد.

 

 

تنها این کار کافی نیست، شکستگی‌های زیادی در جاده وجود دارد که راهداری و حمل و نقل جاده‌ای باید برای ترمیم این شکستگی و انجام روکش آسفالت ورود پیدا کند چرا که برخی رانندگان برای آسیب رسیدن کمتر به خودروی خود سعی دارند هر طور شده کمتر با این شکستگی‌ها برخورد کنند  که بی‌راه نیست بگوییم این حرکت رانندگان سهم بیشتری در رخ دادن تصادفات داشته باشد.

 

 

حتی در برخی نقاط این مسیر شکستگی‌های قدیمی که با روکش آسفالت ترمیم شده امروز تبدیل به برآمدگی شده است.

 

 

این محور با چند دهه قدمت جواب‌گوی تعداد خودروهای امروزی نیست و اتمام عملیات تعریض آن خواسته اهالی روستاهای حاشیه این محور است.

 

 

البته نباید برخی رانندان بی توجه به قوانین را فراموش کرد، این رانندگان بی توجه به تعریض جاده به جای حفظ سرعت مطمئنه و قانونی که با توجه به تعریض جاده این سرعت کمتر هم می‌شود قصد دارند زودتر خود را به مقصد برسانند، اما حادثه هیچ گاه خبر نمیکند و یکی از این زودتر رسیدن‌ها منجر به تصادف و اتفاقات ناگوار بعد می‌شود.

 

 

حتی تابلوهای هشدار دهنده مسیر و حضور گشت نامحسوس و پلیس راهور و اعمال جریمه در کنار اینکه کار بسیار خوبی است اما تاثیر چندانی ندارد چرا که رانندگان به محض متوجه شدن حضور پلیس سرعت خود را کاهش و قوانین را رعایت می‌کنند اما بعد از گذر از این منطقه با سرعت بیشتری به مسیر خود ادامه می‌دهند.

 

 

این رانندگان گاه خود دچار حادثه می‌شوند و گاه برای دیگران حادثه می‌آفریننند.

 

 

قطعا با رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی توسط رانندگان درصد بسیار زیادی از حوادث کاهش می‌یابد.

 

 

 

در روز افتتاح این پروژه پیمانکار این پروژه گفت با تامین اعتبار تا دهه فجر پروژه آماده و تحویل شما می‌شود که روند کند پیشرفت این پروژه خبر از تخصیص کم اعتبار دارد برای همین با رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ به گفت و گو پرداختیم.

 

 

*‌ با کمبود اعتبار مواجه هستیم

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ در گفت‌وگو با خبرنگار ما در خصوص وضعیت این جاده، اظهار کرد: با مقداری کمبود اعتبار مواجه هستیم اما هفته گذشته از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای بازدید از این جاده آمدند و قرار شد اعتبار کافی جهت اتمام این پروژه تخصیص داده شود.

 

 

 

وی افزود: در صورت حل مشکلات مالی پیمانکار به‌سرعت کار خود را به اتمام می‌رساند چراکه این محور از جاده‌های پرتردد و بااهمیتی ما است.

 

 

*‌ سیمرغ اهمیت ویژه‌ای برای ما دارد

 

 

مونا محمدی با اشاره به اینکه سیمرغ برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد، تصریح کرد: در پروژه‌های تعریف‌شده مسیرهای مهم سیمرغ در دست تعریض و چهار بانده شدن هستند.

 

 

وی ادامه داد: با توجه به کمبود اعتبار مرحله‌به‌مرحله به پروژه‌ها اعتبار تعلق می‌گیرد و تمام تلاش خود را به کار می‌گیریم تا به کار سرعت ببخشیم.

 

 

رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر و سیمرغ با بیان اینکه برای تعریض مسیر سیمرغ در پشت‌صحنه مشغول اجرای کارهای اداری و اولیه هستیم، اظهار کرد: نامه‌نگاری‌هایی برای تخصیص بودجه انجام‌شده است.

 

 

 

محمدی با تأکید بر اینکه برخی رانندگان سرعت مطمئنه را رعایت نمی‌کنند، تصریح کرد: با توجه به وجود کارگاه‌های راه‌سازی سرعت مطمئنه از حد مجاز هم کمتر می‌شود.

 

 

وی در پایان گفت: تمهیداتی برای این موضوع اندیشیده شده است.

 

 

به گزارش سیمرغ ما، کمبود اعتبار عاملی که امروز بیشتر پروژه‌های کشور با آن رو به رو هستند که در خصوص این پروژه نگاه ویژه مسؤولین کشوری و استانی را می‌طلبد با تخصیص اعتبار کافی در صدد حل مشکل چندین ساله این شهرستان باشند.

 

 

محوری که نه تنها برای شهرستان مهم است بلکه از محورهای پرتردد استان و نقطه اتصال به مرکز استان است که با تعریض آن بخشی از بار ترافیکی استان هم کم می‌شود.

ارسال دیدگاه