تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۱۸:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نرخ تورم آذرماه به ۷٫۲ درصد کاهش یافت

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم آذرماه در مناطق شهری با کاهش سه دهم درصدی نسبت به ماه گذشته، از ۷٫۵ به ۷٫۲ درصد رسیده است.

به گزارش سیمرغ ما، مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم آذرماه در مناطق شهری با کاهش سه دهم درصدی نسبت به ماه گذشته، از ۷٫۵ به ۷٫۲ درصد رسیده است.

 

 

مرکز آمار شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری در آذرماه را منتشر کرده که براساس آن شاخص کل در این ماه عدد ۲۲۵٫۵ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه پیش ۰٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

 

همچنین افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه پارسال (تورم نقطه به نقطه)۵٫۷ درصد است که نسبت به ماه گذشته(۶٫۱ درصد) چهار دهم درصد، کاهش نشان می‌دهد.

 

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات در آذرماه امسال به رقم ۲۷۷٫۱ رسید که نسبت به ماه پیش ۲ درصد افزایش داشته است.

 

همچنین شاخص گروه اصلی خوراکی ها در ماه مورد بررسی به عدد ۲۷۴٫۸ رسید که نسبت به ماه پیش۲٫۱ درصد افزایش داشته است. شاخص گروه اصلی خوراکی ها نیز نسبت به ماه مشابه پارسال ۷٫۱ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم ۱۲ماهه این گروه ۶٫۸ درصد است.

 

شاخص گروه عمده خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه پارسال ۷٫۲ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در ۱۲ ماه منتهی به آذرماه امسال نسبت به دوره مشابه پارسال ۶٫۹ درصد است که نسبت به آبانماه امسال (۶٫۸ درصد) یک دهم درصد افزایش داشته است.

 

گزارش مرکز آمار ایران حکایت از این دارد که شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات در آذرماه امسال به رقم ۲۲۱٫۲ رسید که نسبت به ماه پیش، سه دهم درصد افزایش داشته است.

 

میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه پارسال نیز ۵٫۱ درصد بوده و نرخ تورم ۱۲ ماه منتهی به آذرماه امسال نسبت به دوره مشابه سال گذشته این گروه، ۷٫۳ درصد است که نسبت به تورم ۱۲ ماهه منتهی به آبانماه امسال (۷٫۸ درصد)، پنج دهم درصد کاهش یافته است.

 

بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران نیز دیروز(یکشنبه) نرخ تورم در ۱۲ ماه منتهی به آذر‌ ۱۳۹۵ را نسبت به ۱۲ ماه منتهی به آذر ۱۳۹۴ معادل ۸٫۶ درصد اعلام کرد که نسبت به آبان ماه تغییری نداشت.

 

ایرنا

ارسال دیدگاه