تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۶ - ۱۸:۴۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بارش‌های پراکنده از فردا مهمان مازندران است

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران گفت: از فردا شب به‌ویژه روز چهارشنبه با عبور موج کم و بیش ناپایدار شاهد بارش‌های پراکنده و وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات استان هستیم.

به گزارش سیمرغ ما، احمد اسدی در گفت‌وگو با فارس، اظهار کرد: براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، روز دوشنبه شاهد بارش‌های خفیف و پراکنده در برخی از مناطق مازندران هستیم.

 

 

وی با اشاره به اینکه روز سه‌شنبه جو نسبتاً پایداری در آسمان مازندران حاکم است، اضافه کرد: از فردا شب به‌ویژه روز چهارشنبه با عبور موج کم و بیش ناپایدار شاهد بارش‌های پراکنده و وزش باد به‌ویژه در ارتفاعات استان هستیم که وزش باد در برخی مناطق شدید است.

 

 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران با اعلام اینکه روزهای پایانی هفته جو پایداری در آسمان استان حاکم بوده و هوای استان صاف تا نیمه‌ابری پیش‌بینی می‌شود، افزود: در مناطق ساحلی و جلگه‌ای مازندران احتمال مه صبح‌گاهی وجود دارد.

 

 

اسدی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته در ارتفاعات مازندران شاهد بارش‌های پراکنده بودیم، یادآور شد: بیشترین میزان بارش در این مدت از سیاه‌بیشه ۲۶ و بلده ۱۲ میلی‌متر بوده و بیشترین وزش باد از آلاشت با سرعت ۷۲ کیلومتر بر ساعت گزارش شد.

 

 

وی ادامه داد: بیشینه دمای مازندران طی ۲۴ ساعت گذشته مربوط به کیاسر با ۱۴ و آلاشت و کجور با ۱۳ درجه سانتی‌گراد و کمینه دما نیز مربوط به بلده با ۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بوده است.

 

 

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی مازندران افزود: دمای هوای ساری در این مدت بین حداقل ۴ و حداکثر ۱۲ درجه سانتی‌گراد در نوسان بوده است.

 

 

اسدی در پایان گفت: دریای مازندران به‌صورت نسبتاً مواج پیش‌بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه