تاریخ : ۱۳۹۵/۱۰/۰۴ - ۱۹:۱۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

استقبال ایران از قطعنامه شورای امنیت در محکومیت شهرک‌سازی اسرائیل

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان، تاکید کرد: از هر اقدامی که متضمن تحقق خواست فلسطینیان و مخالفت با اشغالگری رژیم صهیونیستی باشد، استقبال می کنیم.

به گزارش سیمرغ ما، بهرام قاسمی در پی صدور قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد در محکومیت اشغالگری و شهرک سازی رژیم صهیونیستی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران از هرگونه اقدامی که متضمن حمایت از تحقق خواست‌های برحق فلسطینیان و تقویت جایگاه بین المللی فلسطین و در جهت مخالفت با اشغالگری رژیم صهیونیستی و سیاست‌های توسعه‌طلبانه این رژیم باشد، استقبال می کند.

 

 

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: پر واضح است که سیاست‌ها و اقدامات رژیم صهیونیستی برای توسعه شهرک‌ها در اراضی فلسطینی در مغایرت کامل با قواعد و حقوق بین‌المللی است که جمهوری اسلامی ایران بارها بر این مساله تاکید کرده است. تصویب قطعنامه اخیر شورای امنیت سازمان ملل، علی‌رغم سابقه طولانی مدت برخی قدرت‌ها در حمایت از جنایات رژیم صهیونیستی در عرصه بین‌المللی به ویژه با استفاده از حق وتو در شورای امنیت، به عنوان نشانه‌ای از عزم جامعه جهانی در پایان بخشیدن به اشغالگری رژیم صهیونیستی و احیای حقوق مردم فلسطین، مورد استقبال است؛ البته تجربه جامعه بین المللی نشان می دهد که رژیم صهیونیستی به هیچ یک از میثاق ها و الزامات حقوقی بین المللی پای بند نبوده است.

 

 

قاسمی خاطرنشان کرد: خوشبختانه آگاهی بین المللی نسبت به جنایات و ماهیت غاصب و اشغالگر رژیم صهیونیستی در حال افزایش است. از نظر ما، حل مساله فلسطین نیازمند اهتمام جدی و قاطع جامعه بین المللی در راستای احقاق حقوق مسلّم مردم مظلوم فلسطین و مقابله با سیاست‌های توسعه طلبانه و اشغال گرایانه رژیم صهیونیستی است. انتظار می رود جامعه بین المللی به ویژه سازمان ملل متحد با گذشت بیش از هفت دهه گام های اساسی و مؤثری در این زمینه بردارد.

 
منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه