تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۹ - ۱۸:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

امروز آغاز قرعه کشی وام ضروری بازنشستگان

مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اعلام کرد: قرعه کشی وام های ضروری بازنشستگان با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام خواهد شد و ۲۵۰ هزار نفر وام قرض الحسنه سه میلیون تومانی دریافت می کنند.

به گزارش سیمرغ ما، عباس رشیدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه صندوق بازنشستگی به عنوان دومین سیستم بیمه‌ای کشور رسالت و وظایف مهمی برعهده دارد اظهار کرد: در کنار وظایف اصلی چون پرداخت حقوق، برنامه‌های فرهنگی اجتماعی مختلفی ترتیب داده‌ایم که پرداخت وام ضروری از جمله آنهاست.
وی افزود: وام‌های ضروری از سال ۷۷ کلید خورد ولی اعتبارات تخصیصی مربوط به آن اندک بود. در سال ۷۷، به ۳۰ هزار نفر وام ۳۱۸ هزار تومانی تعلق گرفت و پس از آن سالانه افزایش یافت.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه در سال ۹۲، ۴۰ هزار نفر از وام استفاده کردند و اعتبار تخصیصی ۴۰ میلیارد تومان بود گفت: سال ۱۳۹۳ این اعتبار به ۴۰۰ میلیارد تومان رسید. سال گذشته این اعتبار به ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت و ۲۵۰ هزار نفر از وام استفاده کردند.
رشیدی ادامه داد: امسال با رشد ۵۰ درصدی اعتبارات، این میزان به ۷۵۰ میلیارد تومان رسید و مبلغ وام به ۳ میلیون تومان افزایش یافت.
وی با بیان اینکه در یک بازه زمانی یک ماهه ۴۱۰ هزار نفر از طریق سامانه ثبت نام کردند که آماری بی‌سابقه محسوب می‌شود عنوان کرد: از ۳۰ آبان برنامه‌ریزی برای انجام قرعه کشی صورت گرفته بود، اما موانعی از سوی بانک عامل وجود داشت که برطرف شده و از۲۹ آذرماه مراسم قرعه کشی با حضور مسوولان و جمعی از بازنشستگان انجام می شود و ۲۵۰ هزار نفر از این وام استفاده می کنند.
مدیرکل فرهنگی اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری با بیان اینکه پس از قرعه کشی در ۱۰ روز اول دی ماه مرحله اول پرداخت ها انجام می شود گفت: تامین اعتبار وام در شش مرحله با بازه زمانی دوماهه انجام می شود.
به گفته وی اقساط این وام ۹۰ هزار تومان و ۳۶ ماهه است و کارمزد آن چهاردرصد خواهد بود.
رشیدی با بیان اینکه قریب به یک میلیون نفر تا کنون از این وام استفاده کرده اند گفت: طبیعی است بازنشستگانی که در سال ۹۳ و ۹۴ وام دریافت کرده اند مشمول نخواهند شد.

 

انتهای پیام/ایسنا

ارسال دیدگاه