تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۲۰:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

شگرد جالب قاچاقچیان ارز در همدان/ صدور حکم ۲۴۳ میلیاردی برای ۳ قاچاقچی

شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز گلوگاه شهید زارعی قاچاقچیان ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار را به پرداخت ۲۴۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش سیمرغ ما، به نقل از اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان تعزیرات حکومتی، در ششمین روز شهریورماه امسال ماموران انتظامی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان در حین گشت زنی خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو که سرنشینان آن یک زن و مرد بودند، مشکوک شدند و پس از بازرسی مقدار ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارز به ارزش ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال جاسازی شده در کپسول cng این خودرو به ظن قاچاق کشف و ضبط شد.

این پرونده اول آذرماه امسال به شعبه گلوگاهی شهید زارعی اداره کل تعزیرات حکومتی همدان ارجاع شد و در این رابطه ۱۰ نفر احضار و پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به پیچیدگی پرونده و با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج)، احکام قاچاقچیان صادر شد.

در حکم صادره از سوی رئیس شعبه فوق، آقای م.ز به عنوان مالک ارز مکشوفه به پرداخت ۱۳۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۵ سال ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازارت تکمیلی محکوم شد.

همچنین آقای س.ر برای حمل ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارز قاچاق، به پرداخت ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال معادل یک برابر ارزش ارز مکشوفه محکوم شد اما با توجه به همکاری او برای معرفی مالک محموله، برابر قانون مشمول ۲۰ میلیارد ریال تخفیف نقدی شد.

همچنین حکم به پرداخت ۱ میلیارد ریال جزای نقدی برای معاونت در حمل و ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برای نگهداری و مباشرت در حمل این محموله برای آقای م.ق صادر شد.

براساس بررسی‌های به عمل آمده و با توجه نداشتن مدارک کافی، حکم برائت برای ۸ نفر از مظنونین به مباشرت در قاچاق صادر شد و همچنین ۴ نفر از وکلای قاچاقچیان که سعی بر خلاصی مظنونین داشتند؛ با توجه به عدم صلاحیت تعزیرات حکومتی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهار معرفی شدند.

همچنین پرونده خرید و فروش ارز ۴ نفر از مظنونین که محل سکونت و انجام تخلف در استان تهران بوده است؛ به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران برای رسیدگی ارجاع شد.

 

منبع، آنا

ارسال دیدگاه