تاریخ : ۱۳۹۵/۰۹/۲۸ - ۲۰:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

صدور حکم ۲۴۳ میلیاردی برای ۳ قاچاقچی/ شگرد جالب قاچاقچیان ارز در همدان/حکم برائت برای ۸ مظنون

شعبه ویژه قاچاق کالا و ارز گلوگاه شهید زارعی قاچاقچیان ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار را به پرداخت ۲۴۳ میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

به گزارش سیمرغ ما،

در ششمین روز شهریورماه سال جاری ماموران انتظامی مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان همدان در حین گشت‌زنی خودروهای عبوری به یک دستگاه خودرو سواری پژو که سرنشینان آن یک زن و مرد بودند، مشکوک شدند و پس از بازرسی مقدار ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارز به ارزش ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال جاسازی شده در کپسول   cng این خودرو به ظن قاچاق کشف و ضبط شد.
این پرونده اول آذرماه سال جاری به شعبه گلوگاهی شهید زارعی اداره کل تعزیرات حکومتی همدان ارجاع شد و در این رابطه ۱۰ نفر احضار و پرونده مورد رسیدگی قرار گرفت که با توجه به پیچیدگی پرونده و با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج)، احکام قاچاقچیان صادر شد.
در حکم صادره از سوی رئیس شعبه فوق، آقای م.ز به عنوان مالک ارز مکشوفه به پرداخت ۱۳۲ میلیارد و ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی و ۵ سال ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازارت تکمیلی محکوم شد.
سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه این گزارش اعلام کرد که، همچنین آقای س.ر برای حمل ۱ میلیون و ۹۰۰ هزار دلار ارز قاچاق، به پرداخت ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال معادل یک برابر ارزش ارز مکشوفه محکوم شد اما با توجه به همکاری او برای معرفی مالک محموله، برابر قانون مشمول ۲۰ میلیارد ریال تخفیف نقدی شد.
همچنین حکم به پرداخت ۱ میلیارد ریال جزای نقدی برای معاونت در حمل و ۶۶ میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال برای نگهداری و مباشرت در حمل این محموله برای آقای م.ق صادر شد.
بر اساس بررسی های به عمل آمده و با توجه نداشتن مدارک کافی، حکم برائت برای ۸ نفر از مظنونین به مباشرت در قاچاق صادر شد و همچنین ۴ نفر از وکلای قاچاقچیان که سعی بر خلاصی مظنونین داشتند؛ با توجه به عدم صلاحیت تعزیرات حکومتی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بهار معرفی شدند.
به گزارش ایسنا، همچنین پرونده خرید و فروش ارز ۴ نفر از مظنونین که محل سکونت و انجام تخلف در استان تهران بوده است؛ به اداره کل تعزیرات حکومتی استان تهران برای رسیدگی ارجاع شد.
انتهای پیام/ایسنا
ارسال دیدگاه